Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
کنگره آمریکا در دست جمهوری‌خواهان

«حزب جمهوری‌خواه آمریکا پیروز انتخابات میان‌دوره‌ای آن کشور شد»

2014 November 05

خبر / رادیو کوچه

 

انتخابات میان‌دوره‌ای ایلات متحده آمریکا که از بامداد روز سه‌شنبه چهارم نوامبر آغاز شده بود تا تکلیف بیش از ۴٧٠ کرسی کنگره آمریکا را مشخص کند. با پیروزی حزب جمهوری‌خواه آن کشور به پایان رسید.

از سال ۲۰۰۶ تا کنون برای اولین بار است که، جمهوریخواهان کنترل مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا را در دست گرفته‌اند.

حزب جمهوریخواه آمریکا در رقابت برای کرسی‌های مجلس سنا توانست در ایالت‌های آرکانزاس، کلرادو، آیوا، مونتانا، کارولینای شمالی، داکوتای جنوبی و ویرجینای غربی به پیروزی برسد و کنترل مجلس سنا را از دموکرات‌ها خارج کند.

majlesamrika

میچ مک‌کانل، سناتور جمهوریخواه به جای هری رید دموکرات، از این پس رهبری سنا را به عهده خواهد داشت. آقای مک‌کانل توانست رقیب دموکرات خود را شکست دهد و پس از اعلام پیروزی‌اش گفت، مردم دیگر به این دولت، اعتماد ندارند.

با پیروزی جمهوری‌خواهان در هر دو مجلس نمایندگان و سنا، باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا، بیش از پیش متحدان قانون‌گذار خود را از دست داد و رقبای جمهوری‌خواه او از وزن بیشتری در مقابل او برخوردار شده‌اند.

در این دوره از انتخابات که بنابه گزارش رسانه‌های خبری گرانترین انتخابات میان‌دوره‌ای در تاریخ آمریکا بوده است، حزب جمهوریخواه آمریکا همچنین در انتخابات مجلس نمایندگان نیز توانست به پیروزی‌هایی دست یابد و موقعیت خود را بیش از پیش تحکیم کند.

به این ترتیب با کنترل کنگره آمریکا توسط حزب جمهوریخواه، این حزب خواهد توانست در دو سال پایانی ریاست‌جمهوری باراک اوباما، نقش بزرگ‌تری ایفا کند.

جمهوری‌خواهان با پیروزی‌های به دست آورده می‌توانند سیاست‌های موردنظر خود را در لوایح بودجه اعمال و همچنین موانعی بر سر تایید افراد پیشنهادی آقای اوباما برای مسئولیت‌های قضایی و اجرایی ایجاد کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,