Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
در مجتمع تحقیقات هسته‌ای یانبن

«کارخانه جدید غنی‌سازی اورانیوم در کره شمالی آغاز به کار کرد»

2014 November 05

خبر / رادیو کوچه

 

روزنامه «چونان ایلبو» چاپ کره جنوبی روز چهارشنبه پنجم نوامبر به نقل از یک منبع مطلق نوشته است، کارخانه جدید غنی‌سازی اورانیوم در کره شمالی آغاز به کار کرد.

به گفته این منبع، این کارخانه در مجتمع تحقیقات هسته‌ای در یانبن، مرکز معتبر توسعه سلاح‌های هسته‌ای در کره شمالی واقع شده است.

وب‌سایت «رادیو صدای روسیه» در این زمینه نوشته است، سازمان‌های اطلاعاتی کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا با استفاده از ابزارهای مادون سرخ منابع جدید افزایش حرارت ناشی از فعالیت سانتریفیوژهای گاز را ثبت کردند. این دومین کارخانه در یانبن است.

oraniom

بنابه این گزارش، با توجه به ارزیابی‌ها، اندازه‌های این کارخانه مثل اندازه‌های کارخانه اول است و در آنجا حدود دو هزار سانتریفیوژ نصب شده است. استفاده از تمام ۴ هزار سانتریفیوژ اجازه می‌دهد که در سال ٨٠ کیلوگرم اورانیوم غنی شده با کیفیت بالا تولید می‌شود که به گفته کارشناسان، این مقدار برای ساخت چهار یا پنج بمب هسته‌ای کافی است.

ساخت کاخانه جدید در سال ٢٠١٢ آغاز شد. آن زمان پیونگ یانگ ساخت این کارخانه را به طور زسمی به رسمیت شناخت و اعلام کرد که این کارخانه به منظور تولید سوخت برای اهداف صلح‌آمیز راکتور در آب سبک ساخته می‌شود.

بیشتر بخوانید

کره شمالی ٢ موشک کوتاه برد شلیک کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd7064961 clonidine albendazole order azithromycin online retin a buy retin a atarax for itching