Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
خبرهای ورزشی

«یک بوکسور پردرآمدترین ورزشکار سال ٢٠١۴ شد»

2014 November 06

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

یک بوکسور پردرآمدترین ورزشکار سال ٢٠١۴ شد

در فهرست پردرآمدترین ورزشکاران سال ٢٠١۴ نام «کریستیانو رونالدو» با فاصله از «لیونل مسی» در صدر فوتبالیست‌ها و در رده دوم جدول کلی به چشم می‌آید.

به گزارش مهر، فهرست پردرآمدترین ورزشکاران سال ٢٠١۴ جهان منتشر شد که بر اساس آن «فلوید می‌ودر» بوکسور سرشناس آمریکایی در صدر این جدول قرار گرفت. این بوکسور با کسب صد و پنج میلیون دلار در سال از دیگر ورزشکاران فاصله گرفت و در بالای این جدول قرار گرفت. وی بعد از «تایگر وودز» دومین ورزشکاری است که درآمدش از مرز یک‌صد میلیون دلار در سال عبور کرد.

بر اساس گزارس AS و به نقل از مجله فوربس، کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی تیم فوتبال رئال‌مادردید با کسب هشتاد میلیون دلار در مکان دوم ایستاد. رونالدو بیست و هشت میلیون دلار را به عنوان دست‌مزد از رئال‌مادرید دریافت کرده و پنجاه و دو میلیون دلار نیز درآمد تبلیغاتی داشته است.

«لبرون جیمز» ستاره بسکتبال NBA که از میامی هیت به کلیولند کاوالیرز نقل مکان کرده است با کسب هفتاد و دو میلیون و سی‌صد هزار دلار در سال عنوان سوم را به خود اختصاص داده و لیونل مسی آرژانتینی با شصت و چهار میلیون و هفت‌صد هزار دلار در مکان چهارم قرار گرفته است.

«فرناندو آلونسو» راننده سرشناس اسپانیایی فرمول یک که سال گذشته بیشترین درآمد را در بین ورزشکاران اسپانیایی داشت به رده بیست و یک سقوط کرده است. «رافائل نادال تنیسور» اهل مایورکا در این فهرست با کسب چهل و چهار میلیون و پانصد هزار دلار که سی میلیون دلار آن از راه تبلیغات بوده است در رده نهم ایستاد.

box

فهرست پردرآمدترین ورزشکاران سال ٢٠١۴ جهان به شرح زیر است:

١- فلوید می ودر (بوکس – آمریکا) صد و پنج میلیون دلار

٢- کریستیانو رونالدو (فوتبال – پرتغال) هشتاد میلیون دلار

٣- لبرون جیمز (بسکتبال – آمریکا) هفتاد و دو میلیون و سی‌صد هزار دلار

۴- لیونل مسی (فوتبال – آرژانتین) شصت و چهار میلیون و هفت‌صد هزار دلار

۵- کوبی بریانت (بسکتبال – آمریکا) شصت و یک میلیون و پانصد هزار دلار

۶- تایگر وودز (گلف – آمریکا) شصت و یک میلیون و دویست هزار دلار

٧- راجر فدرر ( تنیس – سوئیس) پنجاه و شش میلیون و دویست هزار دلار

٨- فیل مایکلسون (گلف – آمریکا) پنجاه و سه میلیون و دویست هزار دلار

٩- رافائل نادال (تنیس – اسپانیا) چهل و چهار میلیون و پانصد هزار دلار

١٠- متن رایان (فوتبال آمریکایی – آمریکا) چهل و سه میلیون و هشت‌صد هزار دلار

١١- مانی پاکیائو (بوکس) چهل و یک میلیون و هشت‌صد هزار دلار

١٢- زلاتان ابراهیموویچ (فوتبال – سوئد) چهل میلیون و چهار‌صد هزار دلار

١٣- درک رز (بسکتبال – آمریکا) سی و شش میلیون و شش‌صد هزار دلار

١۴- گرث بیل (فوتبال – ولز) سی و شش میلیون و چهار‌صد هزار دلار

١۵- رادامل فالکائو (فوتبال – کلمبیا) سی و پنج میلیون و چهار‌صد هزار دلار

١۶- نیمار (فوتبال – برزیل) سی و سه میلیون و شش‌صد هزار دلار

١٧- نواک جوکوویچ (تنیس – صربستان) سی و سه میلیون و صد هزار دلار

١٨- متئو استافورد ( فوتبال آمریکایی) سی و سه میلیون دلار

١٩- لوئیس همیلتون (فرمول یک – بریتانیا) سی و دو میلیون دلار

٢٠- کوین دورانت (بسکتبال – آمریکا) سی و یک میلیون و نه‌صد هزار دلار

٢١- فرناندو آلونسو (فرمول یک – اسپانیا) سی و یک میلیون دلار

۴۴- سرخیو آگوئرو (فوتبال آرژانتین) بیست و سه میلیون و سی صد هزار دلار

۴۵- یوسین بولت (دوومیدانی – جامائیکا) بیست و سه میلیون و دویست هزار دلار

۵٧- پائو گاسول (بسکتبال – اسپانیا) بیست و یک میلیون و هشت‌صد هزار دلار

۶٣- فرناندو تورس (بسکتبال – اسپانیا) بیست و یک میلیون و سی‌صد هزار دلار

کسر امتیاز از استقلال منتفی است

مدیرعامل استقلال با رد احتمال کسر امتیاز از تیمش گفت: آبی‌پوشان نه‌صد هزار دلار بدهی دارند.

«بهرام افشارزاده» در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تاریخ داربی و این که این دیدار بالاخره در چه تاریخی برگزار می‌شود، اظهار کرد: تاریخ داربی هنوز به طور دقیق مشخص نشده است و آقای «تاج» در حال رایزنی با شورای تامین است تا در نهایت ببینند که این دیدار در دوم آذر‌ماه برگزار می‌شود یا نه. البته برگزاری این دیدار در دوم یا هفتم آذر برای ما تفاوتی ندارد.

afsharzadeh

وی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت «آندرانیک تیموریان» عنوان کرد: ما قطعن به تعهدات مالی‌مان پایبندیم و آنها را انجام می‌دهیم، اما توقع داریم که بازیکنان هم ما را درک کنند و شرایط را بسنجند. تیموریان بازیکن استقلال است و ما او را می‌خواهیم، اما امیدواریم که او هم کمی شرایط ما را درک کند. در حال حاضر همین مساله پخش تلویزیونی و مشکلات آن روی ما اثر منفی گذاشته و دستمان خالی است. این ماجرا اسپانسر ما را هم کمی دل‌سرد کرده و روی حمایتش از ما تاثیر گذاشته است.

مدیرعامل استقلال درباره حق‌پخش تلویزیونی و حل شدن آن گفت: از آقای «ضرغامی» تشکر می‌کنم که به این مساله رسیدگی کردند و خو‌ش‌بختا‌نه به یک توافق رسیدیم. البته مبلغ توافق شده کم است و حق فوتبال بیشتر از اینهاست. در همه جای دنیا ۶٠الی ٧٠درصد بودجه یک تیم از حق‌پخش به دست می‌آید.

افشارزاده در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد که قرار است از تیمش به دلیل بدهی، امتیازی کسر شود؟ تصریح کرد: ما چیزی حدود نه‌صد هزار دلار بدهی به بازیکنان خارجی داریم که در تلاشیم آن را حل کنیم. این بدهی از قبل برای ما به ارث مانده، اما کسر امتیاز را ١٠٠درصد تکذیب می‌کنم و به هوادارانمان می‌گویم که نگران نباشند، چرا که این اتفاق رخ نخواهد داد.

واریز پول حق‌پخش به حساب وزارت‌خانه غیرقانونی است

عضو هیات‌رییسه سازمان لیگ می‌گوید ریختن پول حق‌پخش به حساب وزارت ورزش و جوانان تعریف قانونی ندارد و اگر چنین اقدامی صورت گیرد عمل بسیار نادرستی انجام شده است.

«امیر عابدینی» در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال که به گفته مسوولین صداوسیما قرار است اعتبار مربوط به حق‌پخش فوتبال به حساب وزارت ورزش و جوانان ریخته شود، اظهار کرد: اگر چنین تصمیمی گرفته شده باشد، اصلن درست نیست، چرا که طرف حساب صدا‌و‌سیما فدراسیون فوتبال است و اگر وزارت ورزش و جوانان بخواهد در این زمینه ورود کند این همان مقوله دخالت است.

abdini

وی ادامه داد: فدراسیون فوتبال یک شخصیت حقوقی است که شرکتی به نام سازمان لیگ دارد و تعجب می‌کنم اگر این قرارداد فی‌مابین وزارت ورزش و جوانان با سازمان صدا‌و‌سیما بسته شده باشد، در این رابطه تنها می‌توانم بگویم زمانی که دو ریال ردوبدل می‌شود صد نفر آدم پیدا می‌شوند، اما در جاهایی که باید به مساله ورود کنیم هیچ شخص پاسخگویی وجود ندارد.

عضو هیات‌رییسه سازمان لیگ فوتبال هم‌چنین درباره توافق انجام شده میان فدراسیون فوتبال و صدا‌و‌سیما درباره حق‌پخش تلویزیونی، بیان کرد: آن‌چه در دولت مصوب شده است، دستور بوده و لازم‌الاجراست، بنابراین همگی موافق به اجرای این مصوبه هستیم. در محتوای این مصوبه نیز آمده است که فدراسیون و صدا‌و‌سیما در فصل جاری به هر طریقی به توافق برسند اما این مساله در سال آینده در ردیف بودجه در نظر گرفته می‌شود تا این مساله به صورت کلی حل شود.

عابدینی ادامه داد: درباره خروجی این جلسه می‌توانم بگویم که از این پس تیم‌های فوتبالی که توسط شرکت‌های دولتی اداره می‌شوند دیگر از طریق این شرکت‌ها هزینه‌ای به آنها تعلق نمی‌گیرد و از سیستم‌ کارخانه‌ای پول دریافت نمی‌کنند که این موضوع اتفاق بسیار خوبی است و می‌تواند به مقوله عدالت در فوتبال میان تیم‌هایی که از نظر مالی شرایط مناسبی ندارند به سایر تیم‌ها کمک کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment


  1. Bashir ahmad
    1

    basyar maqbol!