Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
به دلیل نقض تحریم‌های ایران

«احتمال مجازات مدنی و کیفری آمریکا علیه کومرس بانک آلمان»

2014 November 06

خبر / رادیو کوچه

 

کومرس بانک آلمان به سهامدارانش هشدار داد ممکن است با جریمه قابل ملاحظه‌ای از سوی مقامات آمریکایی به دلیل نقض تحریم‌های کشورهایی مانند ایران، سودان و کره شمالی روبرو شود.

کومرس بانک که دومین بانک بزرگ آلمان است، در گزارش سه ماهه خود اعلام کرد شعبه نیویورک این بانک احضاریه‌هایی دریافت کرده و باید اسناد زیادی را به مقامات تحویل دهد.

خبرگزاری رویترز، روز پنج‌شنبه ششم نوامبر در این رابطه گزارش داده است، این بانک در گزارش خود تصریح کرده است ممکن است مقامات آمریکایی مجازات‌های مدنی و کیفری علیه این بانک تعیین کنند که شامل جریمه‌های مالی قابل توجه خواهد بود.

این بانک آلمانی با وزارت دادگستری، بانک مرکزی آمریکا، دفتر دادستان منطقه منهتن و دپارتمان خدمات مالی نیویورک سرگرم مذاکره است.

comerzbank

پیش از این رویترز گزارش داده بود کومرس بانک آلمان برای پایان دادن به تحقیقات در مورد معاملات با ایران و کشورهای دیگر تحت تحریم آمریکا احتمالا ۶٠٠ تا ٨٠٠ میلیون دلار جریمه پرداخت خواهد کرد.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری، یکی از موارد تخلف کومرس بانک که تحت تحقیقات قرار دارد، مبادلات این بانک برای شرکت کشتیرانی ایران است که در سال ٢٠٠٨ تحت تحریم‌های اقتصادی آمریکا قرار گرفت.

تحقیقات آمریکا در مورد کومرس بانک که با وجود آگاهی از تحت تحریم بودن شرکت کشتیرانی ایران با آن همکاری کرده است از سال ٢٠١٠ آغاز شد.

مقامات آمریکایی همچنین سرگرم تحقیق از بانک یونی کردیت ایتالیا، بانک‌های فرانسوی کردیت اگریکول و سوسیته جنرال و همچنین دویچه بانک آلمان در مورد نقض تحریم‌های وضع شده از سوی این کشور هستند.

مطالب مرتبط

جریمه ٨٠٠ میلیون دلاری نقض تحریم‌های ایران در انتظار بانک آلمانی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,