Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
برای انهدام پهپادها

«چین سلاح لیزری کم‌هزینه با کارایی بالا را با موفقیت آزمایش کرد»

2014 November 06

خبر / رادیو کوچه

 

پس از انجام آزمایش موفق آمیز واحد لیزری چین در انهدام یک هواپیمای بدون‌سرنشین کوچک، «کنستانتین سیوکوف»، کارشناس نظامی و قایم مقام آکادمی مسائل ژئوپولیتیک روسیه اعلام کرد که چین روش صحیحی را برای انهدام هواپیماهای بدون سرنشین، در دست اقدام دارد.

وب‌سایت رادیو «صدای روسیه» روز پنج‌شنبه ششم نوامبر گزارش داده، واحد لیزری چین، سلاح لیزری برای انهدام هواپیماهای بدون‌سرنشین را با موفقیت آزمایش کرده است.

بنابه این گزارش، «کنستانتین سیوکوف»، یکی از کارشناس نظامی روسیه در این رابطه گفته است، که این سلاح از لحاظ کم هزینه بودن و کارایی در انهدام، بسیار آینده‌دار است.

laizre

براساس این گزارش، تلاش برای ساقط کردن موشک های بالستیک ضد تانک و زره پوش، توسط پرتو لیزر، از نظر فنی موفق نبودند. از جمله ایالات متحده، طرح توسعه لیزر برای از بین بردن موشک های کروز را متوقف کرد. اما به عقیده کنستانتین سیوکوف، برای انهدام هواپیماهای بدون سرنشین کوچک، این سلاح مناسب است.

این کارشناس روسی می‌گوید، برای ساقط کردن هواپیماهای بدون سرنشین کوچک، استفاده از موشک‌ها و توپخانه‌های پدافندی، غیرممکن و مقرون بصرفه نیست. علاوه بر این در حال حاضر هواپیماهای بدون سرنشین بسیار کوچکی در حال طراحی هستند که انهدام آنها توسط توپ و موشک، باز هم ناکارآمدتر خواهند شد. لذا استفاده از سامانه‌های لیزری برای هدف قرار دادن اهداف در فاصله ٢ کیلومتری را می توان به طور کامل توجیه کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,