Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
در بیست و سومین مراسم اهدای جایزه

«جایزه گزارشگران بدون‌مرز به روزنامه‌نگار مکزیکی و شهروند و‌ب‌نگار عربستانی»

2014 November 07

خبر / رادیو کوچه

 

بیست و سومین مراسم اهدای جایزه گزارشگران بدون مرز، همزمان با برگزاری فرم جهانی دمکراسی در شهر استراسبورگ فرانسه برگزار شد.

وب‌سایت گزارشگران بدون مرز روز پنج‌شنبه ششم نوامبر در این رابطه نوشته است، بیست و سومین مراسم اهدای جایزه گزارشگران بدون مرز چهارشنبه شب پنجم نوامبر به روزنامه‌نگاری از مکزیک، شهروند وب‌نگاری از عربستان سعودی، و یک روزنامه از لیبریا اعطا شد.

بنابه گزارش این وب‌سایت، برندگان ٢٠١۴ جایزه‌ی آزادی رسانه‌های گزارش‌گران بدون مرز برای روزنامه‌نگار، به «سانجوانا مارتینز»، روزنامه‌نگار مستقل مکزیکی، و همکار روزنامه‌ «له‌ خرنادا»  (La Jornada  )، که بارها برای انجام وظیفه اطلاع رسانی و حمایت‌اش از زنان و کودکان قربانی بدرفتاری و آزار جنسی، مورد تهدید جدی قرار گرفته تعلق گرفت.

22

این جایزه همچنین، برای شهروند وب‌نگار «رائف بدوی»، به وبلاگ‌نویس زندانی و مدیر تارنمای «شبکه لیبرال‌ سعودی» که بهای آزادی اندیشی و مبارزه برای روشن شدن حقیقت را می‌پردازد اعطا شد.

برای رسانه نیز این جایزه به روزنامه «فرونتپیچ آفریک» (Frontpage Africa ) از کشور لیبریا که با وجود تهدید و ترس افرینی‌های مداوم دولت نشان داده است، که می‌تواند کار کشن‌گرانه‌ جدی و با کیفیتی را ارائه دهد اهدا شد.

جایزه آزادی مطبوعات گزارش‌گران بدون مرز که از سال ٢٠١١ با مشارکت شبکه فرانسوی تلویزون پنج جهانی اهدا می‌شود، با هدف تشویق و حمایت و شناساندن تلاش و کار روزنامه‌نگاران، رسانه‌ها و شهروند وب‌نگارانی‌ست که به شکلی عیان از آزادی اطلاع رسانی و گسترش آن در جهان دفاع می‌کنند.

این مراسم برای دومین سال پیاپی، به مناسبت فروم جهانی دمکراسی در شهر استراسبورگ فرانسه و با حضور «کریستف دو لوار» دبیر اول سازمان و الن گوگک رییس انجمن گزارش‌گران بدون مرز فرانسه، «پاسکال گی‌میر» مدیر شبکه پنج جهانی، «رولاند ریس»، شهردار استراسبورگ و عضو شورای اروپا، برگزار شد.

بیشتر بخوانید

اعطای جایزه بین‌المللی آزادی مطبوعات به یک روزنامه‌نگار ایرانی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , ,