Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
خبرهای ورزشی

«اعلام دوپینگ یک تکواندوکار در بازی‌های المپیک نوجوانان نانجینگ»

2014 November 07

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

اعلام دوپینگ یک تکواندوکار در بازی‌های المپیک نوجوانان نانجینگ

کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرد که آزمایش دوپینگ یک تکواندوکار در بازی‌های المپیک نوجوانان نانجینگ مثبت بوده است.

به گزارش منابع اینترنتی، آزمایش ماده ممنوعه فوروزماید در این ورزشکار که نام و ملیت او فاش نشده است، مثبت بوده است. کمیسیون انضباطی آی او سی این ورزشکار را فاقد صلاحیت برای این بازی‌ها شناخت. بازی‌های المپیک نوجوانان از ١٨ تا ٢٨ اوت در شهر نانجینگ چین برگزار شد.

هویت این ورزشکار به علت این‌که در زمان تخلف سن او پایین بوده است مخفی می‌ماند. طول مدت محرومیت این ورزشکار هنوز روشن نشده است.

n

این اولین پرونده ضد دوپینگ در المپیک نانجینگ است.

کمیسیون انضباطی آی او سی از فدراسیون جهانی تکواندو و کمیته ملی المپیک مربوطه خواسته است اطلاعات مربوط به این حادثه را جمع‌آوری کنند.

در بیانیه کمیته بین‌المللی المپیک خاطر نشان شده است که این ورزشکار و هم‌راهان او شامل مربیان، پزشکان و سایر کارکنان پزشکی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

در المپیک نوجوانان مجموع پانصد و نود و شش آزمایش در آزمایشگاه معتبر سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ در پکن انجام شد. تمام نمونه‌ها به مدت ده سال برای آزمایش‌های بیشتر نگهداری می‌شوند.

خودمان نمی‌خواهیم تیم امید، المپیکی شود

مدیر تیم فوتبال امید ایران با اشاره به این‌که قرار است این تیم امید دوشنبه هفته آینده به قطر برود اما هنوز مراحل اداری خروج از کشور بازیکنان باقی مانده، گفت: در چند وقت حضورم در تیم امید، متوجه شدم خودمان نمی‌خواهیم به المپیک برویم.

به گزارش مهر، «حبیب کاشانی» در خصوص آخرین وضعیت تیم فوتبال امید ایران، ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: ما برای نرفتن تیم امید به المپیک، دشمن خارجی نداریم. در این چند وقت حضورم در این تیم متوجه شدم که خودمان نمی‌خواهیم به المپیک برویم.

وی در این خصوص افزود: در تیم امید ٩ دانشجو، ۵ سرباز سپاه و ٢ سرباز ارتش حضور دارند که به طور طبیعی این بازیکنان برای خروج از کشور با مشکل مواجه هستند و هماهنگی با سپاه و ارتش و نامه‌نگاری با کمیته ملی المپیک، دفتر مشترک فدراسیون‌ها و تربیت‌بدنی و یگان‌ها نیز فرصت زیادی می‌برد.

مدیر تیم فوتبال امید ایران اضافه کرد: من با دفتر مشترک فدراسیون برای پیگیری نامه بازیکنان تماس گرفتم که فرد مسوول به مرخصی رفته بود، این در حالی است که تیم ما دوشنبه هفته آینده در قطر بازی دارد و مگر می‌شود هنوز مراحل اداری نامه‌ها باقی مانده باشد.

kashani

مدیر تیم فوتبال امید ایران ادامه داد: بعضی دوستان حتا اجازه ندادند که من در ارتباط با تیم با آنها حرف بزنم. ای کاش آنها می‌گذاشتند یک تلفن بزنم یا حتا با آنها یک چای بخورم. قبل از هرگونه صحبتی بلافاصله اعلام کردند که ما با این تیم هم‌کاری نمی‌کنیم.

کاشانی هم‌چنین گفت: مساله لباس بازیکنان نیز هنوز حل نشده است. اسپانسر اعلام کرده که لباس‌ها را به کیش فرستاده، من با آقای «کرباسیان» رییس گمرک ایران نیز در این‌باره صحبت کرده‌ام و وی برای کمک به تیم اظهار آمادگی کرده ‌است. هم‌چنین پکیجی برای تیم امید آماده شده بود اما آن را به تیم‌ملی بزرگ‌سالان دادند که در اردوی پرتغال مورد استفاده قرار گرفت.

جو تبریز علیه قلعه‌نویی است

بازی خیلی مشکلی است به خصوص این‌که «امیر قلعه‌نویی» در آن‌جا خاطره خوشی ندارد و همه علیه او هستند. من الان در تبریز هستم و جو علیه قلعه‌نویی است و همه هواداران تراکتورسازی برای او خط و نشان می‌کشند.

«حسن روشن» بیان کرد: هفته هفتم بود که استقلال ۶ بازی‌اش را برده بود و صدرنشین بود که گفتم موقعیت تیم خوب نیست و به مشکل می‌خورند. این تیم جوان‌گرایی کرده اما این بازیکنان مال خود باشگاه نیستند و از آکادمی استقلال نبوده‌اند و وقتی دعوا می‌شود فرار می‌کنند، به جز این مساله باید بگویم که تیم‌های دیگر هم مدعی هستند و امسال این تو بمیری از آن تو بمیری‌ها نیست چون تیم‌های دیگر از آکادمی‌ خودشان بازیکن آورده‌اند و روی تیم‌شان غیرت دارند. اینها فکر می‌کنند ما حرف می‌زنیم تا خودمان سرمربی استقلال شویم اما اصلن چنین چیزی نیست.

hasanrawshan

وی افزود: بازی خیلی مشکلی است، به خصوص این‌که قلعه‌نویی در آن‌جا خاطره خوشی ندارد و همه علیه او هستند. من الان در تبریز هستم و جو علیه قلعه‌نویی است و همه هواداران تراکتورسازی برای او خط و نشان می‌کشند که به آنها گفتم کاری نکنند تا خودشان خجالت بکشند. نمی‌دانم امیر قلعه‌نویی در آن‌جا چه‌کار کرده، اما کلن جو تبریز علیه قلعه‌نویی است.

وی در خصوص بدهی نه‌صد هزار دلاری استقلال به بازیکنان خارجی سابق تیم گفت: این مساله صددرصد برای استقلال دردسرساز می‌شود. الان باید فتح‌اله‌زاده را بیاورند تا جلوی در نگهبانی باشگاه بنشیند و جواب طلب‌کارها را بدهد. این مشکلات به خاطر مدیریت فتح‌اله‌زاده است و باید جوابگو باشد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,