Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
رییس سازمان بازرسی ایران

«بازداشت ۵ نفر در ارتباط با پرونده وکیل ۳۲ میلیاردی»

2014 November 07

خبر / رادیو کوچه

 

ناصر سراج رییس سازمان بازرسی ایران، از بازداشت ۴ تا ۵ نفر در ارتباط با پرونده موسوم به وکیل ۳۲ میلیاردی خبر داد و گفت: این‌که از این تعداد چند نفر آزاد شدند، اطلاعی ندارم.

ناصر سراج، رییس کل سازمان بازرسی ایران، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری تسنیم که روز جمعه شانزدهم آبان ماه منتشر شده، درباره آخرین وضعیت پرونده موسوم به وکیل ٣٢ میلیاردی تصریح کرده است: «این فرد در زندان به سر می‌برد و در مجموع چهار تا پنج نفر در ارتباط با این پرونده در زندان بودند، اما اینکه چند نفر آزاد شدند، اطلاعی ندارم.»

پرونده موسوم به «وکیل ۳۲ میلیاردی» مربوط به وکیلی است که، به گفته مقامات قضایی جمهوری اسلامی، «یک قرارداد ۳۲ میلیارد تومانی با وزارت نیرو برای جلوگیری از واگذاری شرکت‌های زیرمجموعه این وزارتخانه» منعقد کرده و با «جعل سند ۱۲ میلیارد تومان» از این وزارتخانه پول گرفته است.

بنابه گزارش تسنیم، آقای سراج اضافه کرده است: «همزمان با انجام تحقیقات توسط سازمان بازرسی کل کشور، در دادستانی تهران نیز در این خصوص پرونده تشکیل شده است و تحقیقات در حال انجام است.»

saraj

روز ۲۸ مهرماه ‌غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه، نخستین مقامی بود که از بازداشت وکیلی خبر داد که با «یکی از دستگاه‌های دولتی» برای رسیدگی به یک پرونده «قراردادی ۳۲ میلیارد تومانی» بسته است.

به گفته آقای محسنی اژه‌ای، این وکیل «پیش‌پرداخت دو میلیاردی گرفت و بعد یک رای را از قاضی مربوطه جعل کرد که قاضی اعلام اشتباه کرده است و به کمک این رای جعلی توانست از ۳۲ میلیارد تومان ۱۲ میلیارد تومان را بگیرد.»

در پنجم آبان‌ماه نیز نادر قاضی‌پور، نماینده ارومیه در مجلس ایران،‌ از بازداشت مدیرکل حقوقی وزارت نیروی ایران در ارتباط با این پرونده خبر داد و گفته بود که این وکیل تاکنون «۱۵ میلیارد تومان» از این وزارتخانه دریافت کرده است.

ناصر سراج، رییس  بازرسی کل کشور، نیز پیش از این گفته بود که از منزل این وکیل «۱۵ هزار دلار و یک دفترچه بانکی به مبلغ ۳۳۰ میلیارد تومان» کشف شده است.

کانون وکلای دادگستری مرکز در اطلاعیه‌ای انتساب این وکیل به این کانون را تکذیب و اعلام کرده است که وی ظاهرن از جمله مشاوران حقوقی عضو «مرکز امور مشاوران حقوقی قوه قضاییه» است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,