Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
خبرهای ورزشی

«وزارت ورزش به سفرهای فوتبال مجوز نمی‌دهد»

2014 November 08

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

وزارت ورزش به سفرهای فوتبال مجوز نمی‌دهد

وزارت ورزش بعد از ناکام ماندن طرح هیات‌رییسه برای برکناری دو یار نزدیک به آقای «کفاشیان»، طرحی جدید برای اعمال فشار به فدراسیون دارد.

وزارت ورزش هم‌چنان در برقراری تعامل با فدراسیون فوتبال مشکل دارد. از روزی که علی کفاشیان در دفتر وزیر ورزش پذیرفت تا دبیر و دو نایب رییسش را بر دارد 4 ماه گذشته و رییس خنده‌رو که این روزها دیگر کمتر می‌خندد خیلی مصمم‌تر از همیشه رو‌در‌روی مقام بالادستی‌اش قرار گرفته.

به گزارش خبرآنلاین، او که استادانه در این مدت دم به تله نداده و آرای هیات‌های استانی را هم‌چون همیشه پشت‌سرش می‌بیند اگر در ٢ ماه اول از این‌که وزیر ورزش جواب تماس‌هایش را نمی‌داد دلخور بود، حالا دیگر همان حس را هم ندارد چون اقلن برای دو سال آینده کارش با پولی که از فیفا برای صعود به جام‌جهانی می‌گیرد و درآمدهای حاصل از اسپانسرینگ تیم‌ملی بحران چندانی برای ادامه کارش ندارد و حالا او دیگر با وزارت‌خانه تماسی نمی‌گیرد و این باعث شده تا وزارت در قهر برای گرفتن ارتباط با رییس به مشکل بخورد. کانال ارتباطی وزیر حالا نایب‌ریس دوم فدراسیون یعنی «مهدی تاج» است .

wezaratwarzesh

اعضای دیگر هیات‌رییسه هم به رغم هم‌سویی با وزارت ورزش اقتدار لازم برای ایجاد تغییرات را ندارند و این شرایط بن‌بستی در افکار مقام وزارت برای ایجاد تغییرات حاصل کرده است. فدراسیون فوتبال به شکلی که اداره می‌شود اصلن با خواسته‌های گودرزی هم‌خوانی ندارد، اما تغییرات هم در این مجال برایش ممکن نیست. حالا کفاشیان با اقتدار تا پایان جام‌ملت‌ها به کارش ادامه می‌دهد. موفقیت نسبی در این بازی‌ها و رسیدن به جمع ۴ تیم برتر آسیا هم یک برد است، اما رفتن به فینال برایش معجزه‌آسا می‌شود و او در این راه امیدش به سبک بازی بسته و دفاعی «کارلوس کی‌روش» است. سبکی که در جام‌جهانی با موفقیت هم‌راه شد و قطعن در فوتبال آسیا به کارش می‌آید.

وزارت‌خانه اما هم‌چنان به دنبال راه‌کارهایی برای افزایش فشارهاست. جدیدترین تصمیم، جلوگیری از سفرهای خارجی فوتبالی‌هاست. هفته‌نامه تماشاگران امروز در جدیدترین شماره خود نوشته شورای برون مرزی راه سفرهای اعضای فدراسیون فوتبال به سفرهای خارجی را بسته است. این نکته‌ای است که البته مقامات فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش به طور ضمنی تاییدش می‌کنند. در یک ماه گذشته پانزده درخواست سفر خارجی برای تیم‌های مختلف، اجلاس‌های بین‌المللی و برنامه سفرهای تیمی به شورای برون مرزی وزارت ورزرش رفته که همگی آنها رد شده‌اند. نرفتن دبیرکل فدراسیون به چند سفر خارجی در هفته‌های گذشته را به همین اتفاقات ربط می‌دهند . وزارت ورزش این همه سفر خارجی را غیر‌ضروری می‌داند، در حالی‌که فدراسیون فوتبال معتقد است بسیاری از این سفرها با دعوت کنفدراسیون فوتبال آسیا و برای حضور در کمیته‌های تخصصی یا دوره‌های دانش‌افزایی برگزار می‌شوند و نیازی به مجوز از شورای برون مرزی ندارند. آیا فدراسیون فوتبال در ادامه چالش‌هایش با وزارت ورزش، از این پس اعزام‌هایش را بدون مجوز از این شورا انجام می‌دهد؟ این پرسشی است که بسیاری از اهالی فوتبال به دنبال پاسخش از سوی علی کفاشیان هستند.

ایران نقره گرفت و جهانی شد

تیم واترپلو جوانان ایران در آخرین روز مسابقات قهرمانی آسیا با نتیجه ١۵ بر ١٠ اندونزی را شکست داد و با نایب‌قهرمانی به مسابقات جهانی راه یافت.

watherplo

به گزارش مهر، در آخرین روز رقابت‌های قهرمانی آسیا در اندونزی تیم واترپلو جوانان ایران به مصاف اندونزی رفت.

واترپلوئیست‌های جوان ایران در یک نمایش برتر با نتیجه ١۵ بر ١٠ حریف خود را شکست دادند و سهمیه مسابقات ٢٠١۵ قزاقستان را با نایب قهرمانی آسیا به دست آوردند.

ایران در این مسابقات مقابل ازبکستان، سنگاپور، چین و اندونزی میزبان پیروز شد و به تیم ژاپن باخت.

لیگ‌برتر والیبال کشور ١٨ آبان‌ماه با شش دیدار آغاز می‌شود

بیست و هشتمین دوره رقابت‌های لیگ‌برتر والیبال مردان کشور ایران با عنوان جام زنده یاد «حسین معدنی» از روز یک‌شنبه ١٨ آبان‌ماه با انجام شش دیدار در تهران و پنج شهر دیگر به صورت هم‌زمان آغاز می‌شود.

walibal

به گزارش ایرنا، این رقابت با حضور چهارده تیم در قالب دو گروه پیگیری خواهد شد.

در گروه نخست تیم‌های شهرداری زاهدان، تعاونی گنبد، شهرداری تبریز، میزان مشهد، بازرگانی جواهری گنبد، پیکان تهران و ارتعاشات صنعتی ایران بازی می‌کنند.

تیم‌های مهر پارس فارس، متین ورامین، آلومینیوم المهدی، نوین کشاورز، وزارت دفاع، سایپا البرز و شهرداری ارومیه نیز در گروه دوم این رقابت‌ها به مصاف یک‌دیگر خواهند رفت.

در هفته نخست این رقابت‌ها دو تیم ارتعاشات صنعتی ایران در گروه یک و تیم وزارت دفاع از گروه دوم استراحت می‌کنند و دیداری نخواهند داشت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,