Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
با موافقت اوباما

«اعزام ١۵٠٠ سرباز آمریکایی به عراق»

2014 November 08

خبر / رادیو کوچه

 

«باراک اوباما»، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا، با اعزام ۱۵۰۰ نیروی دیگر آمریکایی به عراق، با هدف آموزش نیروهای حکومت عراق و کردها در برابر گروه دولت اسلامی موافقت کرد.

بنابه گزارش خبرگزاری «رویترز»، کاخ سفید روز جمعه، هفتم نوامبر اعلام کرد که با توجه به استراتژی آمریکا برای تقویت همراهان خود، آقای اوباما اجازه اعزام ۱۵۰۰ نیروی دیگر آمریکا به عراق را صادر کرده است.

بنابه این گزارش، طبق بیانیه وزارت دفاع آمریکا، نظامیانی که قرار است به عراق اعزام شوند، چندین مقر را در بخش‌های مختلف عراق ایجاد و ساماندهی خواهند کرد و مسئولیت آموزش ۹ تیپ ارتش عراق و ٣ تیپ پیشمرگه‌های کرد اقلیم کردستان را به عهده خواهند داشت.

armyusa

دولت «اوباما» همچنین از کنگره آمریکا درخواست خواهد کرد که ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار برای انجام عملیات نظامی در عراق و سوریه بودجه اختصاص دهد که یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار از این مبلغ صرف آموزش نیروهای عراقی و تجهیز آنان می‌شود.

بر اساس اعلام کاخ سفید، نیروهای آمریکایی به‌طور مستقیم درگیر جنگ نخواهند بود، بلکه به آموزش و مشاوره نیروهای امنیتی عراق و نیروهای کرد اقلیم کردستان می‌پردازند.

این تصمیم کاخ سفید ساعاتی پس از نخستین دیدار آقای اوباما با رهبران کنگره پس از انتخابات اخیر اعلام شد. در انتخابات روز سه‌شنبه، جمهوری‌خواهان پیروز شدند و این منتقدان دولت، مجلس سنا را هم در دست گرفتند.

مطالب مرتبط

حزب جمهوری‌خواه آمریکا پیروز انتخابات میان‌دوره‌ای آن کشور شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,