Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
رییس سازمان پزشکی قانونی

«مرگ بیش از یک‌هزار نفر در شهریور ماه بر اثر حوادث رانندگی در ایران»

2014 November 08

خبر / رادیو کوچه

 

«احمد شجاعی» رییس سازمان پزشکی قانونی ایران اعلام کرد: در شهریور سال جاری یک‌هزار و ٨۴٨ نفر در اثر حوادث رانندگی جان سپردند که از این تعداد ۴۵١ مورد درون شهری، یک‌هزار و ٢٠٠ مورد برون شهری، ١۶٧ مورد جاده‌ای – روستایی و ١٠ مورد نامعلوم بوده است.

ایرنا، خبرگزاری رسمی ایران، در این رابطه گزارش داده است، «احمد شجاعی» روز شنبه هفدهم آبان ماه، در کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی که با حضور مسوولان و اعضای سایر دستگاه ها و سازمان‌ها حول محور بررسی عمل‌کرد شش ماه نخست سال جاری و اتخاذ تمهیدات طرح زمستانی برگزار شد، افزود: در شش ماه نخست سال جاری در حوزه درون شهری دو هزار و ۴۵١ نفر فوت شده‌اند که در راس آن استان تهران با ۴٧٨ مورد، خراسان رضوی با ٢۵۴ مورد و اصفهان با ٢٣١ مورد قرار دارند.

tasafef

به گفته وی، تلفات برون شهری نیز شش هزار و ٣٣ مورد بوده که استان فارس با ۵۴۴ مورد، خراسان رضوی ۴٠۶ مورد و اصفهان با ٣٣۶ مورد بیشترین تلفات را داشته‌اند.

بنابه این گزارش، شجاعی افزوده است: در شش ماه نخست سال جاری مجموع تلفات درون شهری و برون شهری ٩ هزار و ٣١٣ مورد ثبت شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ٩ هزار و ٩٠۶ مورد، کاهش را نشان می‌دهد.

رییس سازمان پزشکی قانونی ایران همچنین گفته است: از میزان کشته‌های امسال هفت هزار و ١٧٣ مورد مرد و دو هزار و ١۴۴ مورد زن بوده‌اند.

وی ادامه داده است: به ترتیب استان‌های فارس با ٨٠٧ مورد، خراسان رضوی با ٧٢۴ مورد، تهران با ۶٧۴ مورد، اصفهان با ۶٠٠ مورد و کرمان با ۴٨٨ مورد بیشترین تلفات را در شش ماه نخست امسال به خود اختصاص داده‌اند. این در حالی است که استان‌های ایلام با ۶۵ مورد، کهگیلویه و بویراحمد با ٩۴ مورد و یزد با ١٣۵ مورد کمترین تلفات جاده‌ای را داشته‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,