Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
خبرهای ورزشی

«آغاز مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان با ناکامی اولین ایرانی»

2014 November 09

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

آغاز مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان با ناکامی اولین ایرانی

در ادامه مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان که از صبح امروز (شنبه) در آلماتی قزاقستان آغاز شده است، وزنه‌بردار دسته ۵۶ کیلوگرم ایران نتوانست عمل‌کرد خوبی داشته باشد و در نهایت با حدنصاب ٢۶١کیلوگرم پایین‌تر از وزنه‌بردار عربستانی که در دسته B حضور داشت، قرار گرفت.

«مجید عسکری» در حرکت یک‌ضرب ابتدا وزنه ١١٧ کیلویی را روی زمین انداخت. وی در دومین حرکت خود بار دیگر وزنه ١١٧ کیلویی را انتخاب کرد و موفق شد آن را بالای سر ببرد. عسکری در سومین حرکت خود وزنه ١٢١ کیلویی را انتخاب کرد و موفق به روی سر بردن آن نشد تا در نهایت با کسب عنوان یازدهمی عمل‌کرد دور از انتظاری از خود به نمایش بگذارد. جالب بود که وزنه‌بردار عربستانی که در گروه B این دسته قرار داشت با رکورد مجموع ١٢۴ کیلوگرم روی جای‌گاه هفتمی قرار گرفت.

askari

اما با شروع حرکات دوضرب عسکری ابتدا وزنه ١۴۴ کیلویی را انتخاب کرد و در نخستین حرکت خود موفق شد این وزنه را بالای سر ببرد. عسکری در دومین حرکت خود وزنه ١۵١ کیلویی را انتخاب کرد و در شرایطی که این وزنه را بالای سر برد اما به دلیل زدن آرنج داوران خطای وی را اعلام کردند. عسکری در سومین حرکت خود نیز حتا نتوانست وزنه انتخابی‌اش را که بار دیگر ١۵١ کیلوگرم بود، بالای سر ببرد تا با مجموع ٢۶١ کیلوگرم به کارش پایان دهد.

به این ترتیب عسکری در مجموع بین ١٢ نفر گروه A دوازدهم شد و در حرکت دو‌ضرب نیز به مقام سیزدهمی دست پیدا کرد.

دوپینگ مرد اول بدمینتون جهان مثبت شد

یک مقام ارشد ورزش مالزی تایید کرد که آزمایش دوپینگ «لی چونگ وی» مرد شماره یک بدمینتون جهان مثبت بوده است.

badminton

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، اتحادیه بدمینتون مالزی از معرفی این ورزشکار مالزیایی خودداری کرد، اما اعلام نمود که نمونه B‌ نتیجه مثبت نمونه ‌A آزمایش دوپینگ او در رقابت‌های قهرمانی امسال را تایید می‌کند.

این مقام ورزشی که به شرط فاش نشدن نامش سخن می‌گفت، این ورزشکار دوپینگی را لی معرفی کرد.

محرومیت مربیانی که عدم حضور در کنفرانس مطبوعاتی داشته باشند

مدیر روابط عمومی سازمان لیگ، گفت: اگر مربیانی اصرار بر عدم حضور در کنفرانس‌های مطبوعاتی داشته باشند طبق قانون، کمیته انضباطی می‌تواند آنها را محروم کند.

«حجت‌اله بهمنی» در گفت‌وگو با فارس، در خصوص این‌که برای مربیانی که در نشست‌های مطبوعاتی پیش و یا پس از بازی حاضر نمی‌شوند چه واکنشی نشان خواهند داد، اظهار داشت:‌ پس از اتمام نیم‌فصل گزارشی را در خصوص حضور و یا عدم حضور مربیان در کنفرانس‌های مطبوعاتی به کمیته انضباطی ارسال خواهیم کرد تا آنها در این مورد تصمیم بگیرند.

mailikohan

وی در مورد مبلغ این جریمه افزود: طبق قانون کمیته انضباطی می‌تواند مربیان را بین ٢ تا ۵ میلیون جریمه کند البته اگر مربی اصرار بر این داشته باشد که در کنفرانس‌‌ها حاضر نشود و این موضوع بارها تکرار شود کمیته انضباطی می‌تواند سرمربی را محروم کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,