Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
بمباران کاروان خودروهای رهبران داعش

«انتشار اخبار تایید نشده از کشته یا زخمی شدن ابوبکر البغدادی رهبر داعش»

2014 November 09

خبر / رادیو کوچه

 

پس از بمباران کاروانی از ۱۰ خودرو رهبران گروه دولت اسلامی در شمال عراق توسط جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش، برخی منابع خبری، از کشته یا زخمی شدن «ابوبکر بغدادی»، رهبر این گروه خبر دادند.

در این رابطه، یک مسئول آمریکایی شامگاه شنبه هشتم نوامبر، به خبرگزاری «رویترز» گفته است که جنگنده‌های ائتلاف محل تجمع جمعی از رهبران گروه دولت اسلامی در اطراف شهر موصل را بمباران کرده‌اند که تعدادی از رهبران و اعضای ارشد داعش در این حمله کشته شدند.

براساس این گزارش، وی کشته شدن «ابوبکر بغدادی» را به طور قطع تایید نکرد اما تاکید کرد که برخی رهبران داعش در محل مذکور حضور داشتند و شرکت بغدادی در این تجمع دور از ذهن نیست.

در همین زمینه، خبرگزاری «فرانسه» نیز اعلام کرده است که اخباری منتشر شده، مبنی‌بر اینکه در ساعات پایانی روز جمعه، در پی حملات هواپیماهای ائتلاف، ابوبکر بغدادی، رهبر «حکومت اسلامی» کشته شده است.

albaghdadi

این حملات که روز شنبه هفتم نوامبر خبر انجام آن از سوی ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا منتشر شد، کاروانی از ۱۰ خودروی مسلح داعش مورد حمله قرار گرفت که روزنامه «گاردین» از قول یک مقام محلی موصل از کشته شدن ۵۰ نفر خبر داده است.

سرهنگ «پاتریک رایدر»، سخنگوی ستاد «فرماندهی مرکزی» آمریکا گفته به نظر می‌رسد در زمان حمله در نزدیکی موصل گردهمایی افراد عالی‌رتبه «حکومت اسلامی» انجام شده بود.

دو شاهد به خبرگزاری «رویترز» گفته‌اند که حملات هوایی خانه‌ای را هدف قرار داده‌اند که محل ملاقات افسران ارشد «داعش» بوده است؛ شهر «قائم» در مرز شرقی بغداد در استان انبار محل انجام این «حمله» بوده است.

پس از آن به گفته این شاهدان، افراد حکومت اسلامی زخمی‌های خود را به بیمارستانی انتقال داده و با استفاده از بلندگوی دستی از مردم خواسته‌اند که خون بدهند.

پایگاه خبری «الحدث» که به شکبه «العربیه» وابسته است، پیش‌تر گزارش داده بود که احتمالا بغدادی در محل حملات حضور داشته است.

به دلیل عدم حضور خبرنگاران و طرف‌های مستقل در مناطق تحت کنترل داعش اخبار مذکور به شکل رسمی تایید نشده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,