Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
ادامه درگیری‌های در کوبانی

«تداوم پیشروی کردها در کوبانی و هشدار درباره شهر کردنشین عفرین»

2014 November 09

خبر / رادیو کوچه

 

همزمان با پیشروی زیادی که نیروهای مدافع خلق در کوبانی در مقابله با داعش، و ادامه درگیری‌ها در این شهر. کردها در عین حال نسبت به سرنوشت شهر عفرین در ٢٠٠ کیلومتری غرب کوبانی و حملات جبهه النصره به این شهر هشدار داده و خواهان نجات این شهرک شده‌اند.

در این رابطه، دیده‌بان حقوق بشر سوریه شنبه شب هشتم نوامبر، اعلام کرده است که کردها توانستند در محور مسجد حاج رشاد و مناطق دیگری در کوبانی پیشروی کنند و این در حالی است که درگیری‌ها میان کردها و اعضای داعش در بیشتر محورهای کوبانی ادامه دارد و در درگیری‌های اخیر حدود ١٣ تن از اعضای داعش کشته شدند.

همچنین دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش پایگاه‌های این گروه در دیرالزور و از جمله یک میدان نفتی و مراکز دیگر وابسته به داعش را در کوبانی هدف قرار دادند.

kobani1

درگیری‌های شدیدی نیز میان اعضای داعش و نیروهای پیشمرگ که از اقیلم کردستان به کوبانی اعزام شده بودند در این شهر رخ داده است.

شبکه «اسکای نیوز» در این باره اعلام کرد که در پی درگیری نیروهای پیشمرگ‌ با اعضای داعش ٣٨ تن از اعضای داعش و شش تن از مدافعان کرد، طی ٢۴ ساعت اخیر کشته شدند.

در گزارشی دیگر، خانم «هیفی ابراهیم مصطفا»، یکی از مسئولان کانتون عفرین که در ٢٠٠ کیلومتری کوبانی قرار دارد و جزو یکی از سه کانتون خودگردان کردها در شمال سوریه است، اعلام کرد: عفرین به دست گروه جبهه النصره به سرنوشتی شبیه سرنوشت کوبانی مواجه خواهد شد.

وی تاکید کرده است: «جبهه النصره شهرک عفرین را محاصره می‌کند اما ما آماده دفاع از خود هستیم. ما از تلاش‌های جامعه جهانی از کوبانی سپاسگزاریم اما این تلاش‌ها بسیار دیر صورت گرفت ما از آن‌ها می‌خواهیم تا برای نجات عفرین نیز به ما کمک کنند تا رخدادهای کوبانی در این شهرک تکرار نشود.»

«هیفی مصطفا» همچنین افزوده است: «عفرین که حدود بیش از یک میلیون تن و از جمله ٢٠٠ هزار آواره را در خود جای داده است هدف بعدی تروریست‌ها پس از کوبانی است.»

گروه داعش سال گذشته به شهرک عفرین حمله کرده بود اما کردها توانسته بودند با اعضای این گروه مقابله کنند.

بیشتر بخوانید

داعش ۱۵۰ کودک کرد شهر کوبانی را شش ماه شکنجه کرده‌ است

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,