Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
با انتشار یک توئیت

«زخمی شدن ابوبکر البغدادی از سوی سخن‌گوی داعش تایید شد»

2014 November 10

خبر / رادیو کوچه

 

سخن‌گوی رسمی داعش، «طه صبحی فلاحه» که با نام «ابو محمد عدنانی» شناخته می‌شود روز دوشنبه دهم نوامبر، متنی را توئیت کرده که حکایت از آن دارد، ابوبکر البغدادی رهبر این گروه زخمی شده است.

سخن‌گوی داعش در متن توئیت خود آورده است که: «آیا می پندارید که با شهادت خلیفه، خلافت به پایان می رسد؟ به امت اطمینان می‌دهیم که شکر خدا حال امیر این خلافت، ابوبکر بغدادی خوب است. برای شفای عاجل او دعا کنید.»

این توئیت سخن‌گوی داعش در حالی منتشر می‌شود که روز گذشته، ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، خبر داده بود که روز جمعه هفتم نوامبر، جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش کاروانی از ۱۰ خودروی رهبران داعش را در شمال عراق بمباران کرده‌اند.

با این حال آمریکایی‌ها اعلام کرده بودند که نمی‌تواند تایید کنند آیا ابوبکر البغدادی رهبر دولت اسلامی هم در محل حمله حضور داشته است یا نه.

albaghdadi

شبکه خبری العربیه نیز پیش از این درباره حمله‌ای دیگر به رهبران دولت اسلامی در حوالی شهر قائم در نزدیکی مرز شرقی عراق گزارش داده بود و این‌که خبرهایی از صدمه‌دیدن ابوبکر بغدادی در محل بمباران رسیده است.

مطابق اطلاعیه دیروز ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، محل بمباران رهبران داعش در نزدیکی موصل در شمال عراق بوده که حدود ۲۷۰ کیلومتر با محلی که قبل از این اعلام شده بود ابوبکر بغدادی در آنجا صدمه دیده فاصله داشته است.

به دنبال انتشار خبر العربیه در مورد زخمی شدن ابوبکر بغدادی، خبرگزاری رویترز از قول دو شاهد در محل حادثه گزارش داد که در این بمباران، خانه‌ای هدف قرار گرفته که رهبران ارشد داعش در آن جلسه داشته‌اند.

به گزارش رویترز از قول شاهدان محلی، نیروهای داعش یک بیمارستان را برای مداوای رهبران زخمی‌شده تخلیه کرده و با بلندگو در کوچه و خیابان از مردم خواسته‌ بودند که برای نجات جان زخمی‌ها خون اهدا کنند.

«ابوبکر البغدادی» که خود را خلیفه دولت اسلامی می‌خواند، از حدود چهار ماه پیش که فیلمی از او در حال سخن‌رانی در مسجدی تاریخی در موصل انتشار یافت، در انظار عمومی دیده نشده است.

مطالب مرتبط

انتشار اخبار تایید نشده از کشته یا زخمی شدن ابوبکر البغدادی رهبر داعش

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,