Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
روزانه با کوچه، سه‌شنبه بیستم آبان ۹۳

«ترکان: قدرت رقابت در هیچ صنعتی بجز آبگوشت بزباش را نداریم»

2014 November 12

شهرزاد کریمی / رادیوکوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«اکبر ترکان» در جمع مدیران خودروساز و قطعه‌ساز اظهار داشت: اگر قرار باشد تعرفه واردات برداشته شود، در هیچ صنعتی به جز آبگوشت بزباش و قرمه‌سبزی، در هیچ تکنولوژی تولید رقابتی و برتری نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: در سال‌های قبل عده‌ای متفکر سرمایه‌گذاری در صنایع های‌تک در مناطق محروم را مطرح کردند در حالی که در شرایط فعلی قابلیت رقابت در هیچ صنعتی را نداریم.

وی تاکید کرد: در صنعت سیمان، فولاد، پتروشیمی، برق و برخی صنایع دیگر رتبه‌های جهانی خوبی داریم، این سوال را مطرح کرد که اگر قرار باشد تعرفه‌های واردات برداشته شود، قابلیت رقابت در چه صنعتی را خواهیم داشت.

2

امروز هم‌چنین در برنامه «روزانه با کوچه» خواهیم داشت:

در یک همه‌پرسی نمادین در «کاتالونیا»، که روز یک‌شنبه نهم نوامبر برگزار شد، بیش از هشتاد درصد شرکت‌کنندگان، به جدایی این ناحیه خودمختار از «اسپانیا» رای داده‌اند.

دومین جشنواره فیلم زنان هرات با اهدای تندیس به چندین فیلم برتر این جشنواره پایان یافت.

شبکه آمریکایی CNN به دلیل اشتباه میان نام‌های «باراک اوباما» رییس جمهوری آمریکا و «اسامه بن لادن» رهبر پیشین سازمان القاعده، مورد انتقادهای فراوان قرار گرفت.

پروفسور و نویسنده ۹۱ ساله اتریشی – امریکایی  Carl Djerassi که از سازندگان اصلی قرص ضد بارداری است در مصاحبه ایی اعلام کرد که تا سال ۲۰۵۰ اکثر زنان و مردان فقط برای لذت و تفریح سکس خواهند داشت و ماجرای تولید فرزند از طریق لقاح مصنوعی صورت خواهد گرفت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,