Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
خبرهای ورزشی

«خادم باید درباره هم‌زمانی ریاست فدراسیون و سرمربیگری تصمیم بگیرد»

2014 November 12

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خادم باید درباره هم‌زمانی ریاست فدراسیون و سرمربیگری تصمیم بگیرد

قهرمان کشتی جهان و المپیک گفت: «رسول خادم» خودش باید درباره هم‌زمانی پست ریاست فدراسیون و سرمربیگری تیم‌ملی تصمیم‌گیری کند.

«علیرضا دبیر» درباره شرایط امروز کشتی ایران به ایرنا، افزود: فدراسیون کشتی راه خود را می‌رود و نتایج خوبی کسب می‌کند و امیدوارم از رسول خادم نیز حمایت شود.

وی افزود: مسوولان باید از او برنامه‌ای هشت ساله بخواهند چون به ثبات مدیریت اعتقاد دارم تا او بتواند با خیالی آسوده برنامه‌هایش را در فدراسیون اجرایی کند.

قهرمان کشتی جهان و المپیک ادامه داد: از سوی دیگر نیز امیدوارم خادم هم از تمام ظرفیت‌های کشتی در فدراسیون استفاده کند.

دبیر در پاسخ به این سوال که آیا حضور هم‌زمان خادم در پست ریاست فدراسیون و سرمربیگری تیم‌ملی به سود کشتی است نیز گفت: معتقدم رسول خادم ابتدا باید شرح وظایف این دو سمت را کنار هم بگذارد و به این تصمیم برسد که کار کردن هم‌زمان به عنوان رییس فدراسیون و سرمربیگری تیم‌ملی او را دچار مشکل می‌کند یا نه، این یعنی این‌که من نمی‌خواهم بگویم که او باید یکی از دو سمت را ترک کند یا هر دو را هم‌زمان داشته باشد.

dabir

نایب‌رییس کمیته ملی المپیک در خصوص بررسی عمل‌کرد فدراسیون‌هایی که در بازی‌های آسیایی اینچئون نماینده داشته‌اند نیز اظهار داشت: هنوز در این زمینه بحث جدی نداشته‌ایم اما به طور قطع این موضوع در دستور کار ما قرار خواهد گرفت.

عضو شورای شهر تهران درباره تمامی انتقاداتی که از حضور ورزشکاران در عرصه سیاست مطرح می‌شود نیز تصریح کرد: ورزشکاری که قصد ورود به شورای شهر را دارد باید بداند که مجبور است در تمام حوزه‌ها ورود کند و اطلاعات حد‌اقلی از مفاهیم شهری داشته باشد وگرنه نباید پای به این میدان بگذارد.

دبیر ادامه داد: اگر ورزشکاری نمی‌تواند برای کارش در شورا وقت بگذارد و مسایل آن را پیگیری کند بهتر است صندلی اشغال نکند و این فرصت را برای دیگران بگذارد که به شورا راه پیدا کنند.

پولادی به سازمان نظام‌وظیفه مراجعه کند

رییس کمیته نظارت و بازرسی سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: سازمان لیگ فوتبال ایران وظیفه کنترل و نظارت بر اجرای قوانین داخلی کشور جمهوری اسلامی ایران و انطباق آن با آیین‌نامه‌ها و سایر مقررات مرتبط با فوتبال را بر عهده دارد، از این‌رو «مهرداد پولادی» بهتر است به سازمان نظام‌وظیفه مراجعه کند.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام «علیرضا علیپور» اظهارداشت: پس از دریافت گزارشات و شکایاتی مبتنی بر برخی از تخلفات انجام گرفته توسط تعداد معدودی از بازیکنان شاغل در لیگ فوتبال ایران در پروسه دریافت مدارک مرتبط با تعیین وضعیت خدمت سربازی بازیکنان، مسوولان سازمان لیگ فوتبال ایران در اجرای وظایف قانونی خود طی جلساتی این موضوع را به اطلاع مسوولان ذی‌ربط رساندیم.

وی افزود: در این جلسات اصرار بر اجرای قانون داشتیم و از مسوولان نظام‌وظیفه درباره مدارک بازیکنان مشکوک کسب اطلاع کردیم که مدارک و مستندات پرونده این افراد درباره آخرین وضعیت خدمتی آنها رسمن به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ اعلام شد.

alipor

این مقام مسوول ادامه داد: صرف‌نظر از این‌که این اشخاص حقیقی و حقوقی چه افرادی باشند و با چه باشگاهی قرارداد داشته باشند سازمان لیگ اصرار بر انطباق قانونی مدارک مرتبط با وضعیت سربازی این بازیکنان و اعمال مقررات داشت.

وی اضافه کرد: با توجه به این‌که مستندات منجر به صدور مدرک وضعیت خدمتی «مهرداد پولادی» از نظر مسوولان ذیربط نیازمند به بررسی جدی بود، توسط مسوولان سه بار برای رفتن پولادی به نظام‌وظیفه و ادای توضیحات وقت گذاشته شد.

رییس کمیته نظارت و بازرسی سازمان لیگ فوتبال ایران هم‌چنین عنوان کرد: این درحالی است که نام‌برده به رغم فرصت‌های مکرر در این سازمان حضور پیدا نکرد، برهمین اساس مدرک تعیین وظیفه این بازیکن تعلیق تا توسط مامورین ذیربط بررسی و تعیین تکلیف شود.

وزیر ورزش از نمایندگان مجلس دو هفته فرصت خواست

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر ورزش و جوانان برای ارایه اطلاعات در مورد سوالات نمایندگان دو هفته زمان خواست.

حجت‌الاسلام «علی طاهری» در مورد حضور امروز (دوشنبه) وزیر ورزش و جوانان در جلسه پاسخ به سوالات نمایندگان مجلس اظهار داشت: سوالات از وزیر ورزش و جوانان توسط 6 نفر از هم‌کاران ما در مجلس شورای اسلامی مطرح شده بود که «علی ایرانپور» نماینده مبارکه و «محمد حسن‌نژاد» نماینده مرند و جلفا از سوال خود انصراف دادند.

وی افزود: مهرداد بذرپاش نماینده تهران، ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان، غلامحسین شیری نماینده هشترود و موسی‌الرضا ثروتی نماینده بجنورد ۴ نماینده دیگر بودند که سوالات خود را مطرح کردند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: در مورد یک سوال نماینده پرسشگر قانع شد و در مورد سایر سوالات مطرح شده وزیر ورزش و جوانان به هم‌راه هم‌کارانشان در وزارت دو هفته مهلت خواستند تا اطلاعات بیشتر مورد نظر را برای ارایه به این ۴ نماینده آماده کنند. با این شرایط هیچ سوالی از جلسه امروز به صحن علنی مجلس ارجاع نشد.

taheri

طاهری در مورد جزییات سوالات مطرح شده از وزیر ورزش و جوانان به تسنیم گفت: عمل‌کرد وزارت در حوزه جوانان، عزل و نصب‌های برخی فدراسیون‌های ورزشی، عمل‌کرد وزارت در مورد ازدواج، اشتغال و مسکن جوانان، واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، هزینه‌های جاری فوتبال نسبت به سایر رشته‌های ورزشی، ورزش همگانی و بانوان و هم‌چنین برخی موارد مرتبط با حوزه منطقه‌ای و استانی نمایندگان، سوالاتی بود که امروز از سوی این چهار نماینده در دیدار با وزیر ورزش طرح شد.

وی در مورد این‌که مدتی است بحث استیضاح وزیر ورزش و جوانان وجود دارد، تاکید کرد: فضای جلسه امروز به شکلی بود که احساس نشد تمایلی برای استیضاح وجود دارد و تصور می‌کنم با ارایه اطلاعات وزارت ورزش سوالات برطرف شود. بحث استیضاح در کمیسیون‌ها مطرح نخواهد شد و اگر گروه دیگری از نمایندگان به دنبال این موضوع باشند در صحن علنی مجلس طرح خواهد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,