Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
خبرهای ورزشی

«استقلال با هشتاد میلیارد بدهی خصوصی می‌شود»

2014 November 13

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

استقلال با هشتاد میلیارد بدهی خصوصی می‌شود

مدیرعامل باشگاه استقلال با بیان این‌که در جلسه مجلس شورای اسلامی ایران مدارک لازم را ارایه کردیم تاکید کرد: باشگاه با هشتاد میلیارد بدهی و یک میلیون دلار بدهی ارزی به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

«بهرام افشارزاده» در گفت‌و‌گو با مهر، درباره جلسه‌ای که عصر روز سه‌شنبه برای خصوصی شدن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در مجلس شورای اسلامی برگزار شده بود گفت: جلسه خوبی را برگزار کردیم. در این نشست نمایندگان مجلس تاکید بر آن داشتند که هر چه زودتر باید این اتفاق رخ بدهد و باشگاه به بخش خصوصی واگذار شود.

وی اضافه کرد: در این نشست من به هم‌راه توفیقی به نمایندگی از باشگاه استقلال و آقایان سیاسی و منتقمی هم از باشگاه پرسپولیس حضور داشتند. ضمن این‌که «امیررضا خادم» معاون وزیر ورزش هم حاضر شده بود تا با نمایندگان مجلس در این‌باره بحث‌های نهایی را انجام دهیم.

afsharzadeh

مدیرعامل باشگاه استقلال ادامه داد: در این جلسه گفتیم که مدارک ما به طور کامل آماده است و این مدارک را هم ارایه کردیم و به مجلس امیدواری دادیم که بتوانیم کارهای نهایی واگذاری باشگاه استقلال را انجام دهیم. تاکید نمایندگان هم بر این بوده که این کار تا آخر آذرماه انجام گیرد و باشگاه واگذار شود.

افشارزاده در پاسخ به این سوال که تکلیف بدهی‌های باشگاه چه خواهد شد، بیان کرد: ما در این نشست مدارک را آماده کردیم و عنوان شد که هشتاد میلیارد تومان بدهی داخلی داریم و بیش از یک میلیون دلار هم بدهی ارزی وجود دارد. قرار است باشگاه با همین بدهی واگذار شود و هر کسی که برای خرید این باشگاه اقدام کند باید با همین مشخصات آن را خریداری کند.

بلاتر برای ریاست فیفا خیلی پیر است

«دیه‌گو مارادونا» اسطوره فوتبال آرژانتین در مورد احتمال شرکت «سپ بلاتر» رییس فعلی فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) در انتخابات ریاست این فدراسیون گفت که او برای این کار خیلی پیر است.

وی که در حال حاضر در دوبی زندگی می‌کند سابقه طولانی در مخالفت با بلاتر دارد. این دو نفر در گذشته فقط یک‌بار با هم موافق بوده‌اند. هر دوی آنها بعد از جام‌جهانی ٢٠١۴برزیل تصدیق کردند که جایزه توپ طلای این مسابقات نباید به «لیونل مسی» می‌رسید.

maradona

مارادونا در آخرین اظهار‌نظر خود در مورد بلاتر گفته است: او چیزی در مورد اتفاقات دنیای فوتبال نمی‌داند. بلاتر و دوستانش وقتی زیر کولر در حال استراحت هستند باید بدانند که وظیفه خوشحال کردن میلیون هواداران در سراسر دنیا بر عهده بازیکنان است.

وی افزود: این وضعیت نباید ادامه پیدا کند. به هر حال او برای ریاست دوباره فیفا خیلی پیر است و شرکت کردنش در این انتخابات شرم‌آور خواهد بود.

دایی دو بار پیشنهاد وزارت ورزش را رد کرد

سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اختلافاتش با وزارت ورزش و جوانان صحبت‌های جدیدی را مطرح کرد.

«علی دایی» در خصوص اختلافات پیش آمده با وزارت ورزش و جوانان گفت: به هیچ عنوان قصد مصاحبه نداشتم و همه دیدند من سکوت کرده بودم، اما بعد از شکایت دیدم هر بار یکی از سوی وزارت ورزش دارد مصاحبه می‌کند. اگر به عدالت دادگاه ایمان داریم پس چه نیازی به فضا‌سازی رسانه‌ای است؟ من در برنامه ٩٠ هم گفتم. وزیر که وزیر است و جایگاهی در کشور دارد، یک فرد عادی هم حق دارد هر جا احساس کرد مورد ناحقی درباره او مطرح شده به دادگاه برود و خواستار احقاق حقوقش شود. من با اصل شکایت وزیر چه به عنوان فرد حقیقی و چه به عنوان فرد حقوقی مشکلی ندارم و همان‌طور که گفتم از آن استقبال هم می‌کنم تا در پی این شکایت حقیقت مشخص شود.

آقای گل جهان اضافه کرد: شما بروید قرارداد اسپانسر با پرسپولیس را بخوانید تا بفهمید شگفت‌انگیز یعنی چه. یک قرارداد بدون ضمانت، یک قرارداد خلاف قانون بودجه. چون پرسپولیس و استقلال باید تا پایان سال به بخش خصوصی واگذار شوند اما قرارداد اسپانسر تا 20 تیر سال بعد ادامه داشت. یعنی زمانی‌که لیگ بعدی هم شروع شده. بعد پول اسپانسر باید تا قبل از پایان سال پرداخت می‌شد. یعنی خریداران باشگاه سال بعد باید اسپانسر را تحمل می‌کردند اما پولش را در سال ٩٣ دیگران گرفته و خرج کرده‌اند. من که به زور به پرسپولیس نیامده بودم.

dai

دایی در جواب این سوال که می‌گویند از شما برای وزارت ورزش نظر خواهی شده و دادکان را پیشنهاد داده بودید، آیا این موضوع می‌تواند عامل اختلاف وزیر با شما باشد؟

داستان این‌گونه نبوده. زمانی‌که قرار بود کابینه روحانی معرفی شود در دو زمان متفاوت دو بار به من پیشنهاد وزارت ورزش را دادند. من از لطف آنها تشکر کردم و گفتم من برای وزارت ساخته نشده‌ام. همان‌جا هم کسی از من نظر‌خواهی نکرد خودم گفتم به نظر من بهترین فرد برای وزارت ورزش دکتر دادکان است. من نظر شخصی‌ام را گفتم و هنوز هم بر همان باورم چون کارنامه آدم‌ها مشخص است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,