Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
روزانه با کوچه، بیست‌ویکم آبان ۹۳

«برادر آمنه بهرامی خودکشی کرد»

2014 November 13

شهرزاد کریمی / رادیوکوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

پسر سی و پنج ساله از طبقه بیستم برج‌های سه‌قلوی ستارخان خودش را به پایین پرتاب کرد. خبری که ساعت سه بعدازظهر دیروز روی سایت‌های خبری قرار گرفت مربوط به مرگ خودخواسته برادر آمنه بهرامی قربانی اسیدپاشی ‌سال ٨٣ بود.

از روزی که اسید زندگی خانواده بهرامی را سوزاند ده ‌سال می‌گذرد اما باز هم تبعات شوم حادثه‌ای که عواطف اعضای خانواده را برانگیخته بود، دامن‌گیر آن‌ها شد.

«آمنه بهرامی» که از خودکشی برادرش شوکه است، به «شهروند» گفت: «از روزی که آن اتفاق برای من افتاد، برادرم افسردگی گرفت. نمی‌توانست من را با صورت سوخته ببیند. همیشه می‌گفت می‌خواهم چشم‌هایم را به تو بدهم. امروز هم از صبح اضطراب داشت. نگرانش بودیم. می‌خواستیم با خودروی برادرم او را به دکتر برسانیم که در یک لحظه از خانه خارج شد. اما کسی او را ندیده بود. اطراف را گشتیم که ناگهان متوجه شدیم محمد خودش را از داخل راهروی ساختمان به طبقه پایین پرتاب کرده است.

2

امروز هم‌چنین در برنامه «روزانه با کوچه» خواهیم داشت:

«اسماعیل احمدی مقدم»، رییس پلیس ایران گفته که امسال سیصد و هشتاد مورد اسید پاشی به خودرو، اشیا و افراد صورت گرفته که بسیاری از آن‌ها جنبه انتقامی و روانی داشته و اغلب عاملان آن نیز دستگیر شده اند.

«شیرین عبادی»، وکیل ایرانی و برنده جایزه صلح نوبل، می‌گوید که وضعیت حقوق بشر در ایران در زمان ریاست‌ جمهوری حسن روحانی «به همان بدی» زمان محمود احمدی‌نژاد است و در برخی موارد «حتا بدتر شده‌ است».

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ با حمایت آلمان، با صدور حکمی، برخورداری مهاجران داخلی این اتحادیه از مزایای تامین اجتماعی را مشروط کرد.

«هانس ماگنوس انتسنزبرگر»، یکى از چهره‌هاى سرشناس و متفاوت روشن‌فکرى آلمان و از بزرگ‌ترین خالقان هنرهای کلامى جهان آلمانى‌زبان هشتاد و پنج ساله شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,