Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
خبرهای ورزشی

«احتمال لغو ممنوعیت ورود بانوان به مسابقات والیبال»

2014 November 14

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

احتمال لغو ممنوعیت ورود بانوان به مسابقات والیبال

این روزها مسوولان والیبال ایران بیشتر از آن‌که درگیر مسایل فنی و برنامه‌ریزی برای آینده باشند، در اندیشه حل مشکلی هستند که دردسرهایی را در عرصه بین‌المللی برای والیبال به وجود آورده است. گرفتن میزبانی مسابقات والیبال نوجوانان جهان، باعث شد مسوولان ورزش بیش از گذشته خطر حذف از لیگ جهانی را که مدت زیادی است مطرح می‌شود، حس کنند. همین مساله باعث شده تا کار به مراجع بالاتر هم برسد و حتا رییس‌جمهوری نیز دستور پیگیری حضور بانوان در سالن‌های والیبال را بدهد.

به گزارش فرارو، با رایزنی‌های صورت‌گرفته و ورود مسوولان وزارت ورزش و هم‌کاری نهادهای دیگر قرار بر این شده که قسمتی از سالن آزادی با صندلی‌هایی به رنگ دیگر برای حضور بانوان مشخص شوند. البته تمهیدات دیگری نیز برای به وجود نیامدن این مشکل در نظر گرفته شده، از جمله این‌که راه ورودی بانوان با توجه به فروخته شدن بلیت‌ها به صورت اینترنتی جدا از آقایان باشد.

در حالی‌که تا‌ سال گذشته در رقابت‌های لیگ‌برتر والیبال تماشاگران و خبرنگاران زن مشکلی برای ورود به سالن نداشتند، از ابتدای لیگ امسال، حضور بانوان در لیگ‌برتر نیز ممنوع اعلام شد. البته این مساله با پیگیری رییس فدراسیون والیبال حل شد و دیروز در هفته دوم این رقابت‌ها خبرنگاران زن توانستند وارد استادیوم شوند.

zanan

«رباب شهریان»، معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان درباره حل این مشکل می‌گوید: با آقای «داورزنی» صحبتی داشتیم و من گفتم که بحث حضور بانوان در ورزشگاه‌ها مطالبات بانوان ایران است. اکنون نیز فشاری به ایران درباره بحث میزبانی مطرح شده است که در نهایت قرار شد سازماندهی کنیم تا قسمتی از سالن‌ها را برای مسابقات در اختیار دختران قرار دهیم که مشکلی هم برای میزبانی ایران پیش نیاید.

«عبدالحمید احمدی»، معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان درباره حل مشکل ممنوعیت حضور بانوان در سالن والیبال می‌گوید: رییس‌جمهوری در این‌باره به وزارت ورزش دستور داده تا مشکل را حل کند. ما هم از نهادهای دیگر کمک خواستیم و در پی حل این مشکل هستیم. احتمال می‌دهم به‌ زودی این مشکل با تدابیری که در نظر گرفتیم، حل شود. شخصن به حضور بانوان در سالن‌های والیبال در ماه‌های آینده خوشبین هستم.

جام‌جهانی ٢٠٢٢ فقط در قطر برگزار می‌شود

«ژوزف سپ بلاتر» رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) گفت: جام‌جهانی ٢٠٢٢ در هیچ کشوری به جز قطر برگزار نخواهد شد.

به گزارش ایرنا از شبکه الدوری والکاس قطر، بلاتر چهارشنبه شب هنگام ورود به ریاض پایتخت سعودی اظهار کرد: برگزاری قطعی و رسمی جام‌جهانی ٢٠٢٢ در قطر را یک‌بار دیگر امروز (پنجشنبه) در آیین افتتاحیه رقابت‌های فوتبال جام کشورهای عرب حوزه خلیج فارس مورد تاکید قرار خواهم داد.

او اذعان کرد: عده‌ای بدخواه همواره تلاش دارند، مسایلی دور از واقعیت در خصوص میزبانی این رقابت‌ها در قطر مطرح کنند.

jam

بیست و دومین رقابت‌های فوتبال جام خلیج فارش با شرکت ٨ تیم عصر پنجشنبه با دیدار تیم‌های ملی قطر و عربستان در ورزشگاه ملک فهد شهر ریاض آغاز می‌شود.

شخصیت‌های مطرح فوتبالی جهان برای مراسم افتتاحیه‌ای که  قبل از بازی عربستان و قطر اجرا خواهد شد دعوت شدند.

مایلی‌کهن به حکم قانون باید تا شنبه اوین را ترک کند

«محمد مایلی‌کهن» با رضایت «علی دایی» تا شنبه باید زندان اوین را ترک کند، اما مربی اسبق تیم‌ملی می‌گوید این خیال را ندارد و می‌خواهد تا پایان محکومیتش در زندان بماند.

این یکی دیگر هیچ کجای دنیا اتفاق نمی‌افتد که مردی تصمیم بگیرد اجراییه حکم علیه خود را به صورت کامل پیگیری کند. محمد مایلی‌کهن اگرچه توانست با رفتارش برای تمکین از قانون کاری کند تا دایی بر اثر فشار افکار عمومی برای زندانی کردن مربی و بزرگ‌ترش برود و رضایت بدهد، اما او هنوز می‌خواهد در اوین بماند و کتاب خاطراتش را بنویسد. حالا او دست پیش را گرفته و می‌گوید بیرون نمی‌آید، اگرچه قوانین می‌گویند تا ۴٨ساعت دیگر مایلی‌کهن باید زندان را ترک کند.

این پرونده اما این‌جا تمام شده؟ حالا نزدیکان به مایلی‌کهن و آنها که برای دیدارش رفته‌اند به طور ضمنی می‌گویند حاجی خواسته تا دایی، این شاگرد سابقش از او عذر بخواهد تا همه چیز تمام شود.

daimailkohan

در همین خصوص ساعت کار ادارات تقریبن در روز چهارشنبه به اتمام رسیده بود که بالاخره علی دایی با انتشار یک بیانیه اعلام کرد از شکایت خود صرف‌نظر کرده و به این خاطر که نوه‌های مایلی‌کهن از نعمت حضور پدربزرگ‌شان بی‌نصیب نمانند، پرونده را با رضایت خود مختومه کرد، ولی این پایان ماجرا نبود زیرا بر اساس یکی از مواد قانون مجازات اسلامی پس از آن‌که یک شاکی از شکایت خود اعلام رضایت می‌کند درخواست محکوم مبنی بر استفاده از تخفیف مجازات به دادگاه بدوی ارایه می‌شود. قاضی صادر‌کننده رای اولیه با توجه به اعلام رضایت شاکی و هم‌چنین درخواست محکوم مبنی بر استفاده از تخفیف مجازات مجددن رای بر بهره‌مندی محکوم از تخفیف مجازات را صادر می‌کند. در آن زمان است که حکم صادر شده به زندان و واحد اجرای احکام ابلاغ شده و محکوم می‌تواند از زندان آزاد شود.

در همین حین بود که یک خبر عجیب‌تر به بیرون درز کرد؛ به جای این‌که علی دایی خواهان عذرخواهی مایلی‌کهن باشد، شایعه شد مایلی‌کهن اعلام کرده که دایی بابت به زندان انداختن من باید عذرخواهی کند.

«عسگری پیش‌‌‌بین» وکیل علی دایی در مصاحبه‌ای اعلام کرده برای طی روال قانونی آزاد شدن محمد مایلی‌کهن از زندان، باید تا عصر روز شنبه صبر کرد. مایلی‌کهن تا روز شنبه ٢۴ آبان‌ماه باید در زندان بماند اما پس از آن و با توجه به رضایت شاکی می‌تواند از زندان خارج شود. اما این فقط یک سوی ماجراست، حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا شخص مایلی‌کهن هم‌چنین خواسته‌ای دارد و عصر روز شنبه زندان اوین را ترک می‌کند یا لجبازی طرفین، روال پرونده و اتفاقات را به سمت دیگری می‌برد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,