Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
زیر یه خم

«دستور روحانی برای بررسی حضور خانم‌ها در والیبال»

2014 November 15

مسیب سروندی / رادیو کوچه

هم‌راه شما خواهیم بود با پنجاهمین برنامه زیر یه خم و بسیار خوشحالیم که در یک سال اخیر یار و یاور دست‌و‌اندرکاران زیر یه خم بوده‌اید اما متاسفانه یک سالگی زیر یه خم مصادف شد با درگذشت هنرمند محبوب و مردمی مرتضا پاشایی. در این برنامه نیز مانند هفته‌های گذشته با نگاهی طنز به پشت‌پرده ماجراهای ورزش ایران و جهان خواهیم پرداخت و اخباری که احساس می‌کنیم ناقص به گوش شما رسانده شده بود را این‌جا کامل خواهیم کرد.

 

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«در زندان دوستان جدیدی پیدا کرده‌ام»

سرمربی اسبق تیم‌ملی گفت: من تازه این‌جا دوستان جدید پیدا کرده‌ام. قصد داشتم که کتابم با عنوان «ایستادگی روی عقایدم» را بنویسم.

«محمد مایلی‌کهن» که عصر روز سه‌شنبه برای اجرای حکم حبس چهار ماهه‌اش، خود را به زندان اوین معرفی کرده بود، در دومین روز حبس خود، در مصاحبه‌ای به انتشار نامه «علی دایی» مبنی بر بخشش او واکنش نشان داد.

مایلی‌کهن درباره حضورش در زندان اظهار داشت: صحبت جدیدی ندارم. من همیشه در زندگی به دنبال این بوده‌ام که ایستاده بمیرم، به همین دلیل به اوین آمدم تا ایستاده بمیرم. ممنون از تمام کسانی‌که دیروز و امروز و در این مدت برایم زحمت کشیدند و به فکرم بودند.

mailikohan

سرمربی سابق تیم‌ملی در واکنش به نامه علی دایی و این‌که او از شکایتش گذشت افزود: من به خاطر ایستادگی روی اعتقاداتم به زندان آمدم نه به خاطر ارتکاب جرم، به همین دلیل امیدوارم آزاد نشوم و تا روز آخر حکمم را در این‌جا طی کنم.

مایلی‌کهن که دومین شب از دوران محکومیتش را می‌گذارند افزود: من تازه این‌جا دوستان جدید پیدا کرده‌ام. قصد داشتم که کتابم را بنویسم. کتابی با عنوان ایستادگی روی عقایدم. شاید با زندان رفتن من فوتبال پاک شود اما من به چیزی که به آن اعتقاد دارم پایبند می‌مانم.

«احتمال لغو ممنوعیت ورود بانوان به مسابقات والیبال»

این روزها مسوولان والیبال بیشتر از آن‌که درگیر مسایل فنی و برنامه‌ریزی برای آینده باشند، در اندیشه حل مشکلی هستند که دردسرهایی را در عرصه بین‌المللی برای والیبال ایران به وجود آورده است. پس گرفتن میزبانی مسابقات والیبال نوجوانان جهان، باعث شد مسوولان ورزش بیش از گذشته خطر حذف از لیگ جهانی را که مدت زیادی است مطرح می‌شود، حس کنند. همین مساله باعث شده تا کار به مراجع بالاتر هم برسد و حتا رییس‌جمهوری نیز دستور پیگیری حضور بانوان در سالن‌های والیبال را بدهد.

با رایزنی‌های صورت‌گرفته و ورود مسوولان وزارت ورزش و هم‌کاری نهادهای دیگر قرار بر این شده که قسمتی از سالن آزادی با صندلی‌هایی به رنگ دیگر برای حضور بانوان مشخص شوند. البته تمهیدات دیگری نیز برای به وجود نیامدن این مشکل در نظر گرفته شده، از جمله این‌که راه ورودی بانوان با توجه به فروخته شدن بلیت‌ها به صورت اینترنتی جدا از آقایان باشد.

zanan

«عبدالحمید احمدی»، معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان درباره حل مشکل ممنوعیت حضور بانوان در سالن والیبال به شهروند می‌گوید: رییس‌جمهوری در این‌باره به وزارت ورزش دستور داده تا مشکل را حل کند. ما هم از نهادهای دیگر کمک خواستیم و در پی حل این مشکل هستیم. احتمال می‌دهم به‌ زودی این مشکل با تدابیری که در نظر گرفتیم، حل شود. شخصن به حضور بانوان در سالن‌های والیبال در ماه‌های آینده خوشبین هستم.

«بدهی ژوزه از دو میلیارد به پنج میلیارد تومان رسید»

رییس سابق کمیته انضباطی باشگاه پرسپولیس معتقد است تا وقتی پرسپولیس به بخش خصوصی واگذار نشود، اوضاع خوبی پیدا نخواهد کرد. وی هم‌چنین اعلام کرد بدهی «مانوئل ژوزه» کمتر از دو میلیارد بود اما به پنج میلیارد رسیده است.

به گزارش مهر، «محمود سالارکیا» ضمن بیان مطلب فوق گفت: با توجه به این‌که پرسپولیس در حال واگذاری است، شرایط چندان مناسبی ندارد.

وی در ادامه افزود: وقتی کالایی در معرض فروش قرار می‌گیرد، باید آن را آن‌طور که هست به نمایش گذاشت. ماهیت پرسپولیس این است که امروز با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند و ارزش واقعی خود را از دست داده است.

رییس پیشین کمیته انصباطی پرسپولیس افزود: الان بیش از ١٠ سال است که بحث واگذاری پرسپولیس مطرح شده اما تا وضعیت مشخص نشود اوضاع پرسپولیس چندان پیشرفت نخواهد کرد. مسئله‌ای که امسال در بازی‌های این تیم شاهد بودید. جای‌گاه پرسپولیس در جدول و بازی‌های این تیم نشانگر این مسئله است.

وی خاطرنشان کرد: باید شرایط درست شود تا پرسپولیس اوضاع خوبی پیدا کند و ارزش واقعی خود را به دست آورند. آن زمان می‌شود پرسپولیس را با ارزش واقعی به بخش خصوصی واگذار کرد.

jozeh

سالارکیا درخصوص بدهی‌های باشگاه پرسپولیس به برخی بازیکنان و مربی سابق این تیم به خصوص ژوزه گفت: پرونده ژوزه در حوزه کاری من بود اما بعد از چند وقت به بخش دیگری منتقل شد که متاسفانه باعث بروز این مشکلات شد.

«مشکلی برای واگذاری استقلال وجود ندارد»

مدیرعامل باشگاه استقلال با بیان این‌که در جلسه مجلس شورای اسلامی ایران مدارک لازم را ارایه کردیم تاکید کرد: باشگاه با هشتاد میلیارد بدهی و یک میلیون دلار بدهی ارزی به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

«بهرام افشار‌زاده» در گفت‌و‌گو با مهر، درباره جلسه‌ای که عصر روز سه‌شنبه برای خصوصی شدن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در مجلس شورای اسلامی برگزار شده بود گفت: جلسه خوبی را برگزار کردیم. در این نشست نمایندگان مجلس تاکید بر آن داشتند که هر چه زودتر باید این اتفاق رخ بدهد و باشگاه به بخش خصوصی واگذار شود.

وی اضافه کرد: در این نشست من به هم‌راه توفیقی به نمایندگی از باشگاه استقلال و آقایان سیاسی و منتقمی هم از باشگاه پرسپولیس حضور داشتند. ضمن این‌که امیررضا خادم معاون وزیر ورزش هم حاضر شده بود تا با نمایندگان مجلس در این‌باره بحث‌های نهایی را انجام دهیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال ادامه داد: در این جلسه گفتیم که مدارک ما به طور کامل آماده است و این مدارک را هم ارایه کردیم و به مجلس امیدواری دادیم که بتوانیم کارهای نهایی واگذاری باشگاه استقلال را انجام دهیم. تاکید نمایندگان هم بر این بوده که این کار تا آخر آذر‌ماه انجام گیرد و باشگاه واگذار شود.

afsharzadeh

افشارزاده در پاسخ به این سوال که تکلیف بدهی‌های باشگاه چه خواهد شد، بیان کرد: ما در این نشست مدارک را آماده کردیم و عنوان شد که هشتاد میلیارد تومان بدهی داخلی داریم و بیش از یک میلیون دلار هم بدهی ارزی وجود دارد. قرار است باشگاه با همین بدهی واگذار شود و هر کسی که برای خرید این باشگاه اقدام کند باید با همین مشخصات آن را خریداری کند.

وی در خصوص این‌که کدام باشگاه شرایط بهتری برای واگذاری دارد، گفت: در این جلسه مدارک‌مان را به طور کامل ارایه کردیم. باشگاه استقلال مشکلی برای واگذاری ندارد و کاملن آمادگی انجام این کار را داریم.

«واکنش اتحادیه فوتبال انگلیس به افشاگری فیفا»

مقامات فوتبال انگلیس در واکنش به بیانیه کمیته اخلاق فیفا در انتقاد از تلاش غیرقانونی انگلیسی‌ها برای کسب میزبانی جام‌جهانی ٢٠١۴ از خود دفاع کردند.

به گزارش تسنیم، اتحادیه فوتبال انگلیس (FA) ادعای مطرح شده در گزارش دیروز (پنجشنبه) کمیته اخلاق فیفا مبنی بر تخلف انگلیسی‌ها برای کسب میزبانی جام‌جهانی ٢٠١٨ را رد کرد.

کمیته اخلاق فیفا دیروز با انتشار بیانیه‌ای، نتیجه تحقیقات به عمل آمده توسط «مایکل گارسیا»، مسوول رسیدگی به پرونده اعطای امتیاز میزبانی جام‌‌های جهانی ٢٠١٨ و ٢٠٢٢ را اعلام کرد. در این بیانیه اعلام شده است قطری‌ها از جمله «محمد بن‌همام»، رییس قطری پیشین کنفدراسیون فوتبال آسیا و عضو پیشین کمیته اجرایی فیفا از اتهام رشوه دادن به مسوولان کمیته اجرایی فیفا تبرئه شده‌اند.

در همین گزارش ۴٢ صفحه‌ای اما عنوان شده است که انگلیسی‌ها قصد داشتند با جلب نظر «جک وارنر»، عضو پیشین کمیته اجرایی فیفا از طریق ایجاد فرصت شغلی برای یکی از افراد منسوب به وی، شانس خود را برای کسب میزبانی جام‌جهانی ٢٠١٨ افزایش دهند که این کار خارج از چارچوب قوانین کمیته اخلاقی فیفا محسوب می‌شود.

englis

 

در واکنش به بیانیه‌ای منتشر شده در سایت فیفا، اتحادیه فوتبال انگلیس هم در سایت خود بیانیه‌ای با این مضمون منتشر کرده است: پیش از انتشار این بیانیه‌ ما هیچ‌گونه اخطاری مبنی بر ارتکاب تخلف در پروسه ارایه پیشنهاد میزبانی خود دریافت نکرده بودیم. ما هیچ‌گونه انتقادی را در خصوص تمامیت پیشنهاد میزبانی انگلیس یا نمایندگان این کشور که مسوول ارایه این پیشنهاد بوده‌اند، نمی‌پذیریم.

در ادامه این بیانیه خاطر نشان شده است: پیشنهاد میزبانی انگلیس از جام‌جهانی ٢٠١٨ یک پیشنهاد کاملن‌ شفاف و واضح بود و در گزارش کمیته اخلاق فیفا نیز به این موضوع اشاره شده است که تیم ارایه ‌کننده پیشنهاد میزبانی انگلیس هم‌کاری کامل و ارزشمندی را با مسوولان رسیدگی کننده به پرونده میزبانی این رقابت‌ها داشته است. ما این شفافیت و هم‌کاری را در تمام پروسه رسیدگی به این پرونده حفظ کردیم.

«سی و چهارمی، رتبه جهانی ژیمناستیک ایران»

نایب‌رییس فدراسیون ژیمناستیک با بیان این‌که قدرت‌های مطرحی در این رشته ورزشی وجود دارند، افزود: ژیمناستیک ایران در جای‌گاه سی و چهارمی جهان است .

به گزارش مشرق، نایب‌رییس فدراسیون ژیمناستیک با بیان این‌که قدرت‌های مطرحی در این رشته ورزشی وجود دارند، افزود : ژیمناستیک ایران در جای‌گاه سی و چهارمی جهان است .

«عباسعلی توانا» در حاشیه برگزاری مسابات چهارجانبه ژیمناستیک (جام خلیج فارس ) گفت: هدف از برپایی این رقابت‌ها را کشف استعدادهای برتر عنوان کرد و افزود : شناسایی نخبگان ورزشی با برگزاری این نوع مسابقات استانی رقم می‌خورد.

وی حضور سرمربی تیم ژیمناستیک در این رقابت‌ها را نیز به همین منظور عنوان کرد و گفت: در همین مسابقه دو سه چهره نوجوان خوب و دارای استعداد را شناسایی کردیم که می‌توانند در آینده به عنوان پشتوانه تیم‌ملی مورد توجه قرار گیرند.

tawana

توانا مهم‌ترین برنامه فدراسیون در آینده‌ای نزدیک را برگزاری چندین اردوی مختلف در تهران و شهرستان‌های متقاضی با حضور استعدادهای شناسایی شده عنوان کرد و گفت: فدراسیون به دنبال جوان‌گرایی در این رشته است، به‌طور یقین تیم‌ها یک ورودی و یک خروجی دارند که پس از مدتی باید افرادی جایگزین نفرات خروجی شوند.

توانا در مورد جای‌گاه ایران در میان کشورهای آسیایی اظهارداشت: قدرت‌های مطرح ژیمناستیک در کشورهای چین، ژاپن، کره‌شمالی، کره‌جنوبی، چین تایپه و قزاقستان در آسیا قرار دارند، تیم ایران نیز از ظرفیت‌های خوبی برخوردار است و در جای‌گاه ششم تا هشتمی آسیا و هم‌چنین در رتبه سی و چهارم جهان قرار دارد.

«پاسخ دبیرکل فدراسیون فوتبال به اظهارات قلعه‌نویی»

دبیرکل فدراسیون فوتبال در پاسخ به اتهام «امیر قلعه‌نویى» عنوان کرد سرمربى استقلال چون اطلاعاتش کامل نیست بی‌جهت تهمت زده است.

«مهدى محمد‌نبی» در گفت‌و‌گو با مهر پیرامون مصاحبه اخیر امیر قلعه‌نویی مبنی بر این‌که حضور هواداران در بازى استقلال و تراکتورسازی پروژه نبى بود چرا که کمیته استیناف راى محرومیت هواداران تراکتورسازی را تایید کرده بود و متعاقبن این بازی حساس باید بدون تماشاگر برگزار مى‌شد، گفت: این صحبت بی‌اساس در حالى مطرح شده است که کمیته استیناف غروب چهارشنبه راى را صادر کرد و روزهای پنج‌شنبه و جمعه دبیرخانه فدراسیون فوتبال تعطیل بود، از این جهت اصلن حکمى به دست من نرسید که بخواهم به زعم آقایان آن را در کشوى میز کارم پنهان کنم.

وى در ادامه خاطرنشان کرد: روز شنبه دبیرخانه فدراسیون، حکم محرومیت تراکتورسازى از به هم‌راه داشتن تماشاگرانش را به دست بنده رساند که بلافاصله آن را امضا و ابلاغ کردم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال سپس به دیگر ادعاى قلعه‌نویى مبنى بر محرومیت تیموریان پرداخت که در آن سرمربى استقلال گفته بود چگونه حکم آندو یک ساعته اعلام شد. نبى در این مورد به خبرنگار مهر گفت: من از شنیدن این صحبت تعجب کردم چرا که اصلن در آن برهه در ایران نبودم و این «هادى آیت‌الهى» بود که حکم تیموریان را امضا کرد.

nabi

وى در پایان با ابراز ناراحتی از رواج قضاوت‌های یک‌طرفه خاطر‌نشان کرد: متاسفانه دوستان بدون دانستن جزییات و داشتن اطلاعات کافی شروع به اظهار نظر می‌کنند و قاعدتن خروجى این نوع قضاوت تنها، تهمت بی‌اساس درباره دیگران است.

«برای گرفتن میزبانی از ایران شیطنت کردند»

رییس فدراسیون والیبال گفت: در حالی‌که میزبانی مسابقات والیبال نوجوانان جهان برای ایران قطعی شده بود، با متنی سیاسی این میزبانی را از ما گرفتند و معتقدم این موضوع یک شیطنت سیاسی است.

به گزارش مهر، «محمدرضا داورزنی» رییس فدراسیون والیبال ضمن بیان مطالب فوق اظهار کرد: در مجامعی که هر دو سال یک‌بار برگزار می شود، ضمن تصویب گزارش‌های جلسات قبل، برنامه آتی نیز مورد تایید قرار می‌گیرد. در حاشیه سه روزه سی‌وچهارمین کنگره والیبال، کنفدراسیون‌های مختلف هم جلساتی داشتند تا برنامه مسابقات آینده نیز مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: چند وقت پیش کنفدراسیون والیبال آسیا به ما اطلاع داده بود که شما بپذیرید میزبان رقابت‌های نوجوانان جهان باشید. استراتژی ما این بود سعی کنیم میزبانی‌ رقابت‌ها در سطح بزرگ‌سالان را بر عهده بگیریم که هم دلیل علاقه‌مندی مردم را در پی داشت و هم از نظر جنبه اقتصادی به نفع ما بود.

رییس فدراسیون والیبال ادامه داد: با توجه به اعلام AVC و با هماهنگی آنها، ما این میزبانی را پذیرفتیم و مسوولان کنفدراسیون والیبال آسیا نیز موضوع را به فدراسیون جهانی اعلام کردند. FIVB نیز فرمی را که برای کشورهای داوطلب میزبانی می‌فرستد، برای ما ارسال کرد و ما موارد لازم را در این فرم پر کرده و برگرداندیم و به این نحو میزبانی ما از نظر کنفدراسیون والیبال آسیا قطعی شد.

dawarzani

وی با اشاره به بحث میزبانی جام ملت‌های ٢٠١۵ نیز اظهار کرد: در جلسه‌ای هم که ما در ایتالیا داشتیم، درباره جام ملت‌های ٢٠١۵ و میزبانی آن صحبت کردیم. پس از انصراف عربستان، کشورهای ایران، قزاقستان و استرالیا برای میزبانی این رقابت‌ها اعلام آمادگی کردند که مسوولان کنفدراسیون والیبال آسیا به ما گفتند چون شما میزبانی‌های زیادی دارید، اجازه بدهید میزبان جام ملت‌های آسیا یکی از دو کشور استرالیا و قزاقستان باشد.

وی به سیاسی بودن گرفته شدن میزبانی مسابقات والیبال نوجوانان جهان اشاره کرد و افزود: ما سه روز در جمع روسای مختلف والیبال حضور داشتیم و هیچ بحثی در مورد لغو میزبانی ایران برای قهرمانی نوجوانان جهان مطرح نشد که در پایان جلسه و موقع خداحافظی متنی سیاسی خوانده شد که منجر به لغو میزبانی ایران برای این رقابت‌ها بود و با اعتراض ما هم‌راه شد.

رییس فدراسیون والیبال در پایان گفت: همواره باید سعی کنیم در راستای پیشرفت والیبال قدم برداریم. مثلن در حوزه والیبال ساحلی تغییراتی در ساختار خود داشته‌ایم و برنامه‌هایی نیز برای آینده داریم. هم‌چنین معتقدیم در حوزه بانوان می‌توانیم با برنامه‌ریزی بهتر عمل کنیم.

«نیمار رکورد دایی را می‌شکند»

مجله فرانس فوتبال فرانسه با تمجید از «نیمار» عنوان کرد این بازیکن رکورد گل‌زنی دایی در رده ملی را می‌شکند.

به گزارش ایسنا، برزیل در حالی موفق شد با ۴ گل ترکیه را شکست دهد که نیمار دو گل تیمش را در این دیدار به ثمر رساند و توانست رکورد گل‌های ملی خود را به عدد چهل و دو برساند. این بازیکن ٢٢ساله در پنجاه و نه بازی چهل و دو گل برای سلسائو به ثمر رسانده است و اگر بتواند سی و پنج گل دیگر به ثمر برساند می تواند رکورد پله را در تیم‌ملی برزیل بشکند.

nimar

مجله فرانس فوتبال فرانسه با تمجید از این بازیکن نوشت: نیمار در ٢٢ ساگی توانسته چهل و دو گل برای تیم‌ملی کشورش برساند که آماری بسیار جالب توجه محسوب می‌شود. اگر این بازیکن بتواند همین روند را ادامه دهد می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور رکورد گل‌زنی در تیم‌ملی کشورش را به نام خود ثبت کند.

او همین حالا توانسته از رونالدو و مسی در رده ملی پیشی بگیرد چرا که هر دوی این بازیکنان تا ٢٢ سالگی نتوانسته بودند مانند نیمار در تیم‌ملی برزیل گلزنی کنند، ولی این تنها هدفی نیست که در پیش روی نیمار قرار گرفته است. او می‌تواند به زودی رکورد گل‌زنی علی دایی را در رده ملی به نام خود ثبت کند.

دایی در صد و چهل و نه بازی ملی برای ایران موفق شده است صد و نه گل به ثمر برساند و مدت‌هاست که برترین گلزن ملی فوتبال جهان است. با این روندی که نیمار در پیش گرفته است احتمالن او رکورد دایی را خواهد شکست و به برترین گلزن ملی فوتبال جهان تبدیل خواهد شد.

«بازرس فیفا گزارش جام‌جهانی را زیر سوال برد»

«مایکل گارسیا» رییس واحد بازرسی کمیته اخلاقی فیفا گزارش روز پنج‌شنبه نهاد حاکم بر فوتبال جهان در مورد فرایند اعطای میزبانی جام‌های جهانی ٢٠١٨ و ٢٠٢٢ را زیر سوال برد.

به گزارش رویترز، گارسیا در بیانیه‌ای اعلام کرد: تصمیم رییس کمیته قضایی فیفا حاوی موارد متعدد مطالب ناقص و پراشتباه از حقایق و نتایج گزارش واحد تحقیق بوده است. من قصد دارم در کمیته استیناف فیفا درخواست تجدید نظر بدهم.

مایکل گارسیا بازرس اخلاقی فیفا که تحقیقات هجده ماهه‌ای را در مورد ادعاهای فساد در جریان اعطای میزبانی جام‌های جهانی ٢٠١٨ و ٢٠٢٢ انجام داده بود، گزارش فیفا را زیر سوال برد.

گزارش چهل و دو صفحه‌ای فیفا که روز پنج‌شنبه منتشر شد، روسیه و قطر را از هر‌گونه تخلفی در کسب میزبانی این دو تورنمنت تبرئه کرده است.

maiklgarsia

گارسیا که یک وکیل آمریکایی است، در ماه سپتامبر گزارش سی‌صد و پنجاه صفحه‌ای از تحقیقات خود ارایه کرد.

بیانیه گارسیا که کمتر از چهار ساعت پس از انتشار گزارش فیفا منتشر شده است، بار دیگر بحث‌هایی را در مورد اعتبار فرآیند اعطای میزبانی جام‌های ٢٠١٨ و ٢٠٢٢ به راه می‌اندازد.

«آیا کفاشیان ششمین نایب رییس AFC می‌شود»

رییس فدراسیون فوتبال ایران نقشه راه خود برای کسب کرسی نایب‌رییسی AFC را روشن کرده است.

به گزارش تسنیم، مدتی است که گفته می‌شود «علی کفاشیان» رییس فدراسیون فوتبال ایران به دنبال کسب کرسی نایب‌رییسی کنفدراسیون فوتبال آسیاست و البته نیم‌نگاهی هم به عضویت در کمیته اجرایی AFC دارد، اما کفاشیان برای کسب جای‌گاه در کنفدراسیون فوتبال آسیا ٢ مسیر متفاوت را پیش‌رو دارد. مسیر اول همان راهی است که «سعیدلو» یک‌بار آن را طی کرده و مسیر دیگر ایجاد یک منطقه جدید در کنفدراسیون است.

«شاهین رحمانی» عضو ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد بخت کفاشیان برای کسب کرسی نایب‌رییسی AFC ابتدا به ترسیم ساختار کنفدراسیون فوتبال آسیا پرداخت و در این‌باره به تسنیم گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال حاضر 5 نایب‌رییس دارد، یک نایب‌رییس بانوان و ۴ نایب‌رییس از مناطق غرب آسیا، جنوب و مرکز آسیا، شرق آسیا و آسه آن که استرالیا هم جزیی از این منطقه است.

وی ادامه داد: ایران همواره مطابق با اساس‌نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا امکان این را دارد که در زمان برگزاری انتخابات نماینده خود را کاندیدا کند. مانند سال ٢٠١١ که سعیدلو رییس وقت سازمان تربیت‌بدنی نامزد نایب‌رییسی شد و رای نیاورد.

عضو ایرانی در مورد عضویت در کمیته اجرایی هم خاطرنشان کرد: نامزدهای کمیته اجرایی برای کسب یکی از بیست و سه صندلی این کمیته رقابت خواهند کرد.

رحمانی خاطرنشان کرد: ایران مدت ٢۵ سال در AFC صاحب کرسی بود و تنها در سال ٢٠١١ این کرسی از دست رفت. اکنون باز هم علی کفاشیان شانس رقابت برای نایب‌رییسی کنفدراسیون فوتبال آسیا را دارد.

به گزارش تسنیم، ترفند ویژه کفاشیان برای کسب کرسی در نایب‌رییسی کنفدراسیون فوتبال آسیا ایجاد منطقه جدید است. بدین ترتیب با ایجاد منطقه جدید ششمین کرسی نایب‌رییسی AFC  هم ایجاد خواهد شد و بدین ترتیب کفاشیان در رقابتی آسان‌تر بخت اصلی را برای کسب این کرسی خواهد داشت. بخت رییس فدراسیون فوتبال ایران از آن‌رو افزایش یافته که اصلاح ساختار کنفدراسیون آسیا هم تحت ریاست او صورت می‌گیرد.

kafashian

در واقع کفاشیان که در تداوم مدیریت داخلی خود همواره هدفمند پیش رفته این‌بار در حال تکمیل پازل کسب کرسی در آسیاست.

شاهین رحمانی در این مورد هم به تسنیم گفت: در آخرین کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا که در برزیل برگزار شد در مورد ایجاد یک منطقه جدید توافق صورت گرفت. بنابرین چنان‌چه این منطقه جدید شکل بگیرد یک صندلی نایب‌رییسی و تعدادی از کرسی‌های کمیته اجرایی به آن اختصاص خواهد یافت.

وی افزود: اگر همه چیز مطابق با این پیش‌بینی جلو برود، قطعن کاندیدای ایران بخت بیشتری برای کسب کرسی نایب‌رییسیAFC  خواهد داشت، چراکه تنها باید با نمایندگان ۶ کشور رقابت کند آن هم در شرایطی که ایران نسبت به آنها صاحب نام و عنوان بیشتری در فوتبال آسیاست.

رحمانی در پایان گفت: نکته این‌جاست که کسب کرسی در این شرایط چندان پیروزی ویژه و امتیاز خاصی محسوب نخواهد شد، اما اگر برحسب اتفاق کاندیدای ایران در این رقابت شکست بخورد آن‌گاه برای وجهه فوتبال ایران اصلن خوب نخواهد بود و در واقع پیروزی آسان و شکست در این رقابت بسیار تلخ خواهد بود.

 مطالب مرتبط

از کتاب خاطرات زندان مایلی‌کهن تا معرفی پر‌درآمدترین‌های NBA

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , ,