Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
با انتشار ویدیوی آن در اینترنت

«داعش یک امدادگر آمریکایی را سر برید»

2014 November 16

خبر / رادیو کوچه

 

شبه‌نظامیان گروه اسلام‌گرای دولت اسلامی «داعش» که کنترل مناطقی از عراق و سوریه را در دست دارند، ویدیویی را در اینترنت منتشر کرده‌اند که به نظر می‌آید صحنه کشتن «عبدالرحمن کاسیگ»، امدادگر آمریکایی را نشان می‌دهد.

در این ویدیو که هنوز اصالت آن تایید نشده و در شبکه اجتماعی یوتیوب منتشر شده، یکی از اعضای داعش که نقاب‌ بر صورت دارد کنار یک سر بریده ایستاده که می‌گوید متعلق به آقای کاسیگ است.

این امدادگر ۲۶ ساله آمریکایی که پیش از آن که به گروگان گرفته شود، مسلمان شده بود و پیش از اسلام آوردن با نام «پیتر کاسیگ» شناخته می‌شد، سال گذشته میلادی در سوریه ربوده شد.

kasig

ویدیوی منتشرشده حاوی تصاویر ناخوشایندی از کشتن چند نفر دیگر هم هست که که گفته می‌شود سربازان سوری هستند.

حدود یک ماه پیش هنگامی که داعش ویدیوی سر بریدن «آلن هنینگ» امدادگر بریتانیایی را منتشر کرد، در انتهای آن تهدید کردکه آقای «کاسیگ» را هم خواهد کشت.

والدین آقای «کاسیگ» که ساکن ایندیانای آمریکا هستند، چندی پیش بخش‌هایی از نامه‌ پسرشان را منتشر کردند که در آن از سختی‌های گروگان بودن نوشته بود.

او نوشته بود: این سخت‌ترین چیزی است که یک مرد می‌تواند از سر بگذراند. فشار و وحشت در این‌جا باورنکردنی است… آن‌ها می‌گویند که شما ما را به حال خود رها کرده‌اید و دیگر اهمیتی نمی‌دهید اما من مطمئنم که شما هر کاری از دستتان بربیاید انجام می‌دهید.

مطالب مرتبط

داعش هفت مرد و سه زن را در اطراف کوبانی سر برید

آمریکا توانست جلاد داعش را شناسایی کند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,