Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
خبرهای ورزشی

«بهداد سلیمی قهرمان جهان نشد»

2014 November 17

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

بهداد سلیمی قهرمان جهان نشد

«بهداد سلیمی» با ثبت رکورد ۴۵٧ کیلوگرم در مجموع دو حرکت نایب‌قهرمان جهان شد.

به گزارش ایسنا، در آخرین روز از مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان، وزنه‌برداران دسته فوق‌سنگین بر روی تخته آمدند تا قهرمان این وزن نیز مشخص شود. مهم‌ترین اتفاق در رقابت‌های فوق‌سنگین، بازگشت مجدد بهداد سلیمی پس از یک سال غیبت به صحنه جهانی بود.

در سال گذشته و در غیاب سلیمی عنوان قوی‌ترین مرد جهان به «روسلان آلبگوف» روس رسید، اما بهداد برای پس گرفتن این عنوان قدم به تخته مسابقات گذاشت اما نتوانست این عنوان را پس بگیرد.

سلیمی در این مسابقه با ثبت رکورد ٢٠۶ کیلوگرم یک‌ضرب، ٢۵١ کیلوگرم دوضرب و مجموع ۴۵٧ کیلوگرم نایب‌قهرمان جهان شد و ٢۵ امتیاز برای تیم‌ملی ایران در کسب سهمیه المپیک به دست آورد.

او در حرکت یک‌ضرب با ثبت رکورد ٢٠۶ کیلوگرم به کارش پایین داد و به مدال نقره رسید.

حرکت یک‌ضرب

salimi

همان‌طور که انتظار می‌رفت رقابت اصلی در این وزن میان بهداد سلیمی، روسلان آلبگوف و الکسی لووچف از روسیه بود. سلیمی برای نخستین حرکت پشت وزنه ٢٠۶ کیلوگرم قرار گرفت که آن را بالای سر برد.

دو رقیب بهداد نتوانستند حرکت اول خود را با موفقیت پشت سر بگذارند. در حرکت دوم آلبگوف ٢٠۵ کیلوگرم را بالای سر برد اما لووچف باز هم ٢٠۵ کیلوگرم را انداخت. لووچف سومین وزنه را هم انداخت اما آلبگوف وزنه ٢١٠ را بالای سر برد تا کار سیلمی سخت شود. سلیمی مقابل وزنه ٢١١ کیلویی دو بار ناکام ماند و نقره گرفت.

در پایان مبارزه یک‌ضرب، آلبگوف با ٢١٠ کیلوگرم مدال طلا را کسب کرد، سلیمی با ٢٠۶ کیلوگرم دوم شد و یوهنی ژارناسک از بلاروس با ١٩٩ کیلوگرم به مدال برنز رسید.

حرکت دوضرب

زمانی‌که آلبگوف در نخستین حرکت ٢۴۵ کیلوگرم را بالای سر برد، یک کیلوگرم وزنه درخواستی برای سلیمی افزایش داده شد. او با ٢۴۶ کیلوگرم کارش را دوضرب آغاز کرد که در مهار آن موفق بود.

در حالی‌که آلبگوف در دومین حرکت ٢۵٢ کیلوگرم را درخواست داده بود، سلیمی پشت وزنه ٢۵١ کیلوگرم قرار گرفت که توانست آن را بالای سر ببرد.

او در آخرین حرکت باید وزنه ٢۵٧ کیلوگرم را مهار می‌کرد که موفق عمل نکرد و با مجموع ۴۵٧ کیلوگرم نایب‌قهرمان جهان شد. او در دو‌ضرب مدال برنز را کسب کرد.

الکسی لووچف دیگر وزنه‌بردار روس با مهار وزنه ٢۵٧ کیلوگرم مدال طلا دوضرب را به‌دست آورد و آلبگوف نیز با ٢۵٢ کیلوگرم به مدال نقره رسید.

بازیکن پیشین پرسپولیس بازداشت شد

«سعید حلافی» مهاجم پیشین تیم‌های پرسپولیس، پیکان و داماش گیلان امروز بازداشت شد.

halafi

به گزارش مشرق، حلافی به جرم دریافت کارت معافیت جعلی سربازی و استفاده از آن، از سوی شعبه دوم بازپرسی رسیدگی به جرائم ورزشی احضار و پس از تفهیم اتهام بازداشت شد.

وی از جمله نفراتی بود که چندی پیش کارت معافیتش باطل و از بازی کردن منع شد.

گفته می‌شود ممکن است کار چند بازیکن دیگر هم به بازداشت کشیده شود.

١٢ سال زندان در انتظار ٢ رییس والیبال»

رییس و نایب‌رییس فدراسیون والیبال لهستان در مجموع دویست و سی هزار دلار اختلاس کرده‌اند و ممکن است به همین جرم به ١٢ سال زندان محکوم شوند.

22

به گزارش مشرق، فساد مالی رییس و نایب‌رییس فدراسیون والیبال لهستان در جریان مسابقات والیبال قهرمانی جهان در مرکز توجهات رسانه‌های اروپایی قرار دارد.

روز گذشته پس از دستگیری میروسلاو پرزدپلسکی، رییس فدراسیون والیبال لهستان و نایب‌رییس این فدراسیون، رسانه‌های این کشور جزییات تازه‌ای از اتهام آنها منتشر کردند.

رسانه‌های لهستانی مدعی شده‌اند رییس و نایب‌رییس فدراسیون والیبال لهستان در مجموع دویست و سی هزار دلار اختلاس کرده‌اند و ممکن است به همین جرم به ١٢ سال زندان محکوم شوند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,