Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
وزارت حقوق بشر عراق خبر داد

«قتل‌عام یک خانواده‌ به دلیل مخالفت ازدواج دخترشان با یک عضو داعش»

2014 November 18

خبر / رادیو کوچه

 

شبه‌نظامیان دولت اسلامی موسوم به داعش که قسمت‌هایی از سوریه و عراق را در کنترل خود دارند، پنج نفر از اعضای یک خانواده را که حاضر نشده بودند، دختر ١۴ ساله خود را به عقد یکی از اعضای این گروه دربیاوردند، قتل عام کردند.

وزارت حقوق بشر عراق روز دوشنبه هفدهم نوامبر اعلام کرد که گروه «دولت اسلامی» (داعش سابق) پنج نفر از یک خانواده را به دلیل مخالفت با ازدواج دختر خود با یکی از اعضای این گروه به قتل رسانده است.

وب‌سایت شبکه تلویزیون کردی « KNN » در اقلیم کردستان به نقل از وزارت حقوق بشر عراق، نوشته است، پس از آنکه خانواده‌ای حاضر به ازدواج دختر چهارده ساله خود با یکی از اعضای داعش به نام جمال صدام نشدند، پنج عضو این خانواده از سوی این گروه به صورت دسته‌جمعی قتل عام شدند.

daesh1

عکس تزیینی است

 

بنابه به بیانیه وزارت حقوق بشر عراق، نیروهای داعش پدر، مادر و سه کودک این خانواده را اعدام کرده و دختران آن‌ها را نیز به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

همچنین در بیانیه وزارت حقوق بشر عراق آمده است، داعش، ساختمان مدیریت، اداره کشاورزی منطقه حویجه در عراق را به بیمارستان زنان و زایمان تبدیل کرده، چون سقط جنین به دلیل جهاد نکاح اعضای این گروه با زنان افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید

داعش به نام و مهر مخصوص خود سکه ضرب می‌کند

داعش: به بردگی بردن زنان و کودکان کرد ایزدی مطابق شرع اسلام بود

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,