Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
خبرهای ورزشی

«تخلف آشکار دوباره از سوی وزارت ورزش ایران»

2014 November 18

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تخلف آشکار دوباره از سوی وزارت ورزش ایران

«مهدی هاشمی» نماینده مجلس پس از ٣ مرحله رای‌گیری به عنوان ریاست فدراسیون تیراندازی رسید.

به گزارش مشرق، مجمع تاریخی انتخابات رییس فدراسیون تیراندازی به ریاست «غلامرضا شعبانی بهار»، معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

در این مجمع مرضیه اکبرآبادی، مهین فرهادی‌زاده، فریدون رییسی، مصطفی پورحسین، بهزاد ملکی، محمد‌رفیع رفیعی‌نیا، میر‌فرامرز حسینی خانشان، علی دادگر، سید‌محمد کیمیاگر، اسداله حیدری، علی برق‌پیما، امیر مرادی، نواب نوری، سید‌مهدی هاشمی، احمد اسدزاده، عبدالمهدی نصیرزاده و مریم وطن‌دوست، کاندیداهای احراز پست ریاست فدراسیون تیراندازی بودند که پیش از رای‌گیری، مرضیه اکبرآبادی، مریم وطن‌دوست، محمد‌رفیع رفیعی‌نیا، سید‌محمد کیمیاگر، اسداله حیدری و میر‌فرامرز حسینی خانشان از حضور در انتخابات انصراف داده بودند.

hashmi

در ابتدا و از چهل رای ماخوذه مهدی هاشمی نوزده رای و علی دادگر پانزده رای آوردند و انتخابات به دور دوم کشیده شد. در دور دوم نیز هر دوی این افراد بیست رای آوردند تا کار به دور سوم کشیده شود. این تصمیم پس از کسب تکلیف از نصراله سجادی معاون قهرمانی وزارت ورزش گرفته شد.

سرانجام در دور سوم مهدی هاشمی با به دست آوردن بیست و یک رای به عنوان رییس فدراسیون تیراندازی انتخاب شد و دادگر نوزده رای آورد.

به گزارش مشرق، هاشمی در حالی برای یک دوره دیگر رییس فدراسیون تیر‌اندازی شد که طبق قانون دو شغله محسوب شده و نمی‌توانست در این انتخابات شرکت کند. نماینده سازمان بازرسی کل کشور هم که پیش از این اعلام کرده بود اگر هاشمی شرکت کند در این مجمع حضور نخواهد یافت، در مجمع انتخاباتی این فدراسیون شرکت نکرد.

بر اساس نامه سازمان بازرسی کل کشور در آستانه برگزاری انتخابات فدراسیون‌های ورزشی، حضور نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر به عنوان دوشغله‌ها، ممنوع اعلام شد و این رویه در انتخابات فدراسیون‌های کشتی، تکواندو و قایق‌رانی هم اجرا شد، اما امروز در انتخابات تیراندازی شاهد یک تخلف از سوی وزارت ورزش بودیم که قطعن در روزهای آینده سر‌و‌صدا به پا خواهد کرد.

افول وزنه‌برداری ایران در آلماتی

تیم‌ملی وزنه‌برداری ایران در حالی در ماه‌های اخیر دو روی‌داد مهم بازی‌های آسیایی اینچئون و قهرمانی جهان در آلماتی را پشت‌سر گذاشت که انتظارات مردم و علاقه‌مندان به رشته را برآورده نکرد.

به گزارش ایرنا، شب گذشته تیم‌ملی وزنه‌برداری ایران با کسب ٣۶٧،٨ امتیاز، هفتم جهان شد تا با سقوطی چهار پله‌ای روبه‌رو شود و این در حالی است که در سال‌های ٢٠١١ و ٢٠١٣ به عنوان سوم جهان رسیده بود.

wazne1

در این رده‌بندی تیم‌ملی چین با ۵۴٨،٨ امتیاز عنوان قهرمانی را به دست آورد و قزاقستان با ۴۵٣،٨ دوم شد و روسیه با 440،7 امتیاز بر سکوی سوم ایستاد و تیم‌های کره‌شمالی، بلاروس و مصر چهارم تا ششم شدند.

در رده‌بندی مدالی، تیم‌ملی کره‌شمالی با کسب ۶ مدال طلا و ۴ برنز عنوان نخست را به خود اختصاص داد، قزاقستان با ۵ طلا، یک نقره و ٣ برنز دوم شد و چین با کسب ٣ مدال طلا، ۶ نقره و ۵ برنز به مقام سومی رسید.

روسیه با ٣ طلا، ٣ نقره و ٣ برنز به عنوان چهارمی رسید و ایران با ٢ طلا، ٣ نقره و یک برنز پنجم شد.

در رده‌بندی کسب سهمیه المپیک نیز تیم‌ملی ایران با ١١٩ امتیاز در مکان ششم قرار گرفت تا نیمی از مسیر کسب سهمیه کامل المپیک را طی کرده باشد.

در این رده‌بندی چین با ١۴٣ امتیاز در صدر قرار دارد و تیم‌های قزاقستان و کره‌شمالی با ١٣٩، روسیه با ١٣٨، بلاروس با ١٢١ امتیاز و ایران با ١١٩ امتیاز به ترتیب رده‌های دوم تا ششم را از آن خود کردند تا از شانس بیشتری برای کسب سهمیه کامل المپیک برخوردار باشند.

چیزی که بیش از همه در این رقابت‌ها برای علاقه‌مندان ناراحت کننده بود، ناکامی «بهداد سلیمی» در تکرار عنوان قهرمانی و کسب مدال طلا بود.

سلیمی در حالی مدال نقره قهرمانی جهان را با چشمانی گریان به گردن آویخت که از سال ٢٠٠٩ تاکنون در ٩ مسابقه متوالی قهرمانی آسیا، بازی‌های آسیایی، قهرمانی جهانی و المپیک عنوان قهرمانی را به دست آورده بود و برای علاقه‌مندان باور‌کردنی نبود که عنوان قوی‌ترین مرد جهان در یک دهه اخیر که به طور سنتی در اختیار کشور ایران بود از دست برود و به روس‌ها انتقال یابد.

به هر ترتیب بازی‌های آسیایی و رقابت‌های قهرمانی جهان به پایان رسید، اما نتایج ضعیف تیم‌ملی در این رقابت‌ها را می‌توان از جنبه‌های مختلفی بررسی کرد.

wazneh

مصدومیت «سجاد انوشیروانی» و «سعید محمدپور» در ابتدای امسال و رها کردن این دو به خصوص سعید محمدپور که می‌توانست در بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان عصای دست کادر‌فنی تیم‌ملی باشد.

از سوی دیگر خط خوردن «رشید  شریفی» در دسته فوق‌سنگین به واسطه حضور «بهادر مولایی» و «بهداد سلیمی» هم از مواردی است که کادر‌فنی می‌توانست این امر را به نحوی مدیریت کند، چرا که بعد از مصدومیت بهادر مولایی در رکورد‌گیری تیم‌ملی، کادر‌فنی با اهتمام به این موضوع از همان اول می‌توانست رشید شریفی را جایگزین بهادر مولایی در بازی‌های آسیایی و رقابت‌های قهرمانی جهان کند که این فرصت هم از بین رفت.

از سوی دیگر برگزاری رقابت‌های رکورد‌گیری اواخر مرداد‌ماه و حضور ملی‌پوشان در هفته اول لیگ در تهران (٢٢ و ٢٣ مرداد) قبل از بازی‌های آسیایی و هم‌چنین هفته دوم لیگ (اول و دوم آبان) قبل از رقابت‌های قهرمانی جهان از مواردی است که کارشناسان اعتقاد دارند نباید ملی‌پوشان در آن شرکت می‌کردند، چرا که فشار و سنگینی بازی‌های آسیایی انرژی زیادی از آنان گرفته بود و به اصطلاح بدن‌شان خالی کرده و رمقی برای رقابت‌های سنگین‌تری هم‌چون قهرمانی جهان نگذاشته بود.

حال جای سوال است چرا فدراسیون وزنه‌برداری و کادر‌فنی بعد از بازی‌های آسیایی که چهل روز بعد از آن قرار است مسابقات قهرمانی جهان برگزار شود و ملی‌پوشان نیاز به ریکاوری و تجدید‌قوا داشتند اجازه حضور در لیگ را به آنان دادند؟

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,