Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
علی مطهری اظهار کرد

«دستگاه‌های اطلاعاتی مدارک را در اختیار برخی نمایندگان می‌گذارند»

2014 November 18

خبر / رادیو کوچه

 

«علی مطهری» نماینده مردم تهران در مجلس ایران می‌گوید دستگاه‌های اطلاعاتی این کشور مدارک را در اختیار برخی نمایندگان مجلس قرار می‌دهند.

خبرگزاری کار ایران «ایلنا»، روز دوشنبه بیست و ششم آبان ماه، در این رابطه گزارش داده است، علی مطهری نماینده تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به جلسه پیش رو برای رای اعتماد وزیر پیشنهادی وزارتخانه علوم گفت: به عنوان یکی از موافقان وزیر پیشنهادی برای نطق ثبت نام خواهم کرد که اگر نوبت برسد، حتمن سخنرانی خواهم داشت.

براساس این گزارش، وی که در حاشیه جلسه علنی روز دوشنبه مجلس در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، با اشاره به ادعای برخی مخالفان مبنی بر وجود اسناد و مدارکی دال بر عدول وزیر پیشنهادی از خطوط قرمز نظام جمهوری اسلامی، از در اختیار قرار دادن اسناد و مدارک به برخی نمایندگان توسط دستگاه‌های اطلاعاتی خبر داد.

«علی مطهری» همچنین در پاسخ به این سوال که چگونه امکان ارایه چنین اسناد و مدارکی وجود دارد در حالیکه این وزارت خانه با دولت یازدهم همراه است، اظهار کرده است: به هر حال در رده‌های پایین‌تر چنین اتفاقی رخ خواهد داد و برخی افراد کار خودشان را انجام می‌دهند.

این نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این سوال که آیا آمادگی توضیح درباره اسنادی که احتمالن در جلسه رای اعتماد منتشر خواهد شد را دارد، تصریح کرد: «امیدوارم این فیلمی که قرار است دوستان پخش کنند اکشن و جذاب باشد تا لذت ببریم.»

motahari

«مطهری» همچنین در توصیف فضای عمومی مجلس برای جلسه رای اعتماد اشاره کرد: «فضای مجلس شفاف و مشخص نیست ولی احساس می‌کنم که این فضا به مرور بهتر خواهد شد. با این حال ما به وظایف خود عمل خواهیم کرد، حرف‌ها را می زنیم ولو اینکه وزیر رای بیاورد یا نیاورد.»

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین با تاکید بر اینکه رییس مجلس در اداره جلسه رای اعتماد موضع بی‌طرفانه دارد، اظهار کرد: ترتیب نطق مخالفان و موافقان بر اساس قرعه کشی‌ها خواهد بود و رییس مجلس نقشی نمی‌تواند در اداره جلسه داشته باشد.

«حسن روحانی»، رییس‌جمهوری ایران، صبح روز سه‌شنبه بیستم آبان ماه، «فخرالدین احمدی دانش آشتیانی» را به عنوان وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فن‌آوری معرفی کرد و مجلس ایران نیز طبق آئین‌نامه داخلی برای تشکیل جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ده روز فرصت دارد.

آشتیانی که چهارمین وزیر پیشنهادی روحانی است پس از اینکه مجلس ایران به محمود نیلی احمدآبادی رای نداد برای این پست پیشنهاد شده است.

پیش از این نیز مجلس به جعفر میلی منفرد، وزیر پیشنهادی حسن روحانی که به دنبال برکناری رضا فرجی دانا به مجلس معرفی شده بود، رای اعتماد نداده بود.

همچنین پیش از آقای فرجی دانا، مجلس به جعفر میلی منفرد، وزیر پیشنهادی حسن روحانی نیز رای اعتماد نداده بود.

مطالب مرتبط

فخرالدین احمدی دانش به عنوان وزیر جدید علوم به مجلس معرفی شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,