Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
دبیر شورای نگهبان

«اوباما در نامه خود برای آیت‌اله خامنه‌ای آرزوی سلامت کرده بود»

2014 November 18

خبر / رادیو کوچه

 

«احمد جنتی»، دبیر شورای نگهبان جمهوری اسلامی می‌گوید که «باراک اوباما» رییس جمهوری آمریکا در نامه‌ی اخیر خود به آیت‌اله «علی خامنه‌ای»، برایش آرزوی سلامت کرده و تواضعانه و خاضعانه خواسته تا ایران در موضوع داعش و مبارزه با آن همکاری کند.

«احمد جنتی» در سخنانی که روز دوشنبه بیست و ششم آبان ماه، خبرگزاری «ایلنا» آن را منتشر کرده، با «منافقانه» خواندن نامه «باراک اوباما» به رهبری ایران گفته است: «شرایط طوری است که به برکت ولایت فقیه فردی مثل اوباما به سمت ما دست دراز کرده و تقاضای همکاری دارد. این نشان‌دهنده جایگاه و عظمت ولایت فقیه است.»

خبر ارسال نامه‌ محرمانه رییس جمهوری امریکا به رهبر جمهوری اسلامی، نخستین بار روز پانزده آبان  در روزنامه‌ «وال‌استریت‌ژورنال» امریکا منتشر شد.

khamneiobama

این روزنامه‌، به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که «باراک اوباما» در میانه‌های ماه گذشته میلادی (اواخر مهرماه)، برای چهارمین بار از زمان به قدرت رسیدن در سال ۲۰۰۹، نامه‌ی مخفیانه‌ای را خطاب به رهبر جمهوری اسلامی نوشته و در آن برای شخص اول حکومت ایران توضیح داده که دو کشور در مبارزه با گروه حکومت اسلامی «داعش»، در عراق و سوریه، منافع مشترکی دارند.

دبیر شورای نگهبان ایران همچنین با مخالفت تلویحی نسبت به معرفی «فخرالدین احمدی دانش آشتیانی» از سوی حسن روحانی برای پست وزارت علوم گفته است: عده‌ای هنوز می‌خواهند اصحاب فتنه را که هویتشان معلوم شده است مجددن بر سر کرسی وزارت، ریاست، مدیرکلی و امثال این‌ها بنشانند در صورتی که اینها دیگر حتا صلاحیت معلمی در یک مدرسه را هم ندارند. زیرا اذهان فرزندان مردم را هم خراب می‌کنند.

مطالب مرتبط

دو سناتور آمریکایی نامه اوباما به رهبر ایران را زشت و شرم‌آور خواندند

دستگاه‌های اطلاعاتی مدارک را در اختیار برخی نمایندگان می‌گذارند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd115375 furosemide 20 mg cialis tablets generic augmentin