Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
خبرهای ورزشی

«رضازاده از جان وزنه‌برداری چه می‌خواهد»

2014 November 19

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

رضازاده از جان وزنه‌برداری چه می‌خواهد

پرافتخارترین وزنه‌بردار ایران و آسیا گفت: دولت رضازاده را به شورای شهر بفرستد، خیال همه راحت شود.

نتیجه ضعیفی که برای تیم‌ملی وزنه‌برداری در مسابقات جهانی ٢٠١۴ رقم خورد، صبر پیشکسوتان این رشته را نیز لبریز کرده و یکی از قدیمی‌ترین آنها که در عرصه آسیایی و جهانی افتخارات زیادی را برای ایران کسب کرده، معتقد است دود این ناکامی در چشم پیشکسوتان هم می‌رود. بعد از کسب فقط ٢ مدال در بازی‌های آسیایی که با انتقاد وزیر ورزش هم‌راه بود، انتظار می‌رفت وزنه‌برداری ایران در مسابقات جهانی حداقل در ٢ وزن مدال طلا کسب کند و با رکوردشکنی «بهداد سلیمی»، ناکامی سایر اوزان زیر سایه این اتفاقات خوب گم شود اما این معادلات با عمل‌کرد ضعیف سلیمی به هم ریخت.

در ادامه گفت‌و‌گوی «محمد نصیری» ملقب به خروس طلایی ایران و هرکول ایرانی را که با داشتن ۴ طلای جهان، ۴ طلای بازی‌های آسیایی و یک طلای المپیک پرافتخارترین وزنه‌بردار ایران و آسیا محسوب می‌شود، می‌خوانید:

با از دست رفتن طلا برای بهداد سلیمی به نظر می‌رسد وزنه‌برداری ایران در مسابقات جهانی نیز نمره مردودی آورده. درست است؟

قطعن همین‌طور است زیرا حتا ٢ مدال طلایی را که فکر می‌کردیم، هم نگرفتیم. همه فکر می‌کردند که طلای بهداد سلیمی قطعی است اما این وزنه‌بردار از نظر روحی واقعن صفر بود. باید فکر همه جای این ورزش را کرد زیرا غیرقابل پیش‌بینی است. این‌که مدیران فدراسیون به هوای ٢ طلای «کیانوش رستمی» و بهداد سلیمی به مسابقات رفته‌اند، اصلن حرفه‌ای نیست و همین مشکلات را به بار می‌آورد.

فکر می‌کردید سلیمی که صحبت از رکوردشکنی می‌کرد، طلای جهان را هم از دست بدهد؟

بهداد به‌ تازگی در بازی‌های آسیایی مدال آورده بود و در این میان در لیگ‌برتر نیز شرکت کرد. این وزنه‌بردار فشار بسیار زیادی را از نظر روحی و جسمانی تحمل می‌کرد و آماده حضور در رقابت‌های جهانی نبود. نیازی به رکوردشکنی در این مسابقات نبود و اگر یک طلا می‌آورد، حداقل وضع تیمی ایران از این بهتر می‌شد. الان ۴ رده سقوط نسبت به ‌سال گذشته داشتیم که با ادامه این روند، وضع بدی رخ می‌دهد.

شما مقصر این ناکامی را چه کسی می‌دانید؟

هر زمانی‌که از ناکامی صحبت می‌شود، فدراسیون آن‌ را به گردن وزیر ورزش و کمبود بودجه می‌اندازد. پس من مانده‌ام رییس فدراسیون چه کاره است؟ مگر می‌شود رضازاده در تمام طول ‌سال همه‌کاره وزنه‌برداری باشد اما زمانی‌که مسابقات اصلی به اتمام می‌رسد، پاسخگوی نتایج نباشد؟ مقصر اصلی این ناکامی قطعن خود فدراسیون است زیرا یک‌سال وقت داشته که تیم را برای این مسابقات آماده کند اما تیمی ضعیف‌تر از ‌سال گذشته را به قزاقستان فرستاده است.

rezazadeh

به نظر می‌رسد در حال حاضر تنها امیدهای مدال ایران در مسابقات بین‌المللی فقط سلیمی و رستمی هستند. این مساله را قبول دارید؟

این مساله یک ضعف بزرگ است. وزنه‌برداری ایران پتانسیل بالایی دارد و شما می‌توانید این مساله را در شهرستان‌ها و لیگ‌برتر کاملن مشاهده کنید. یکی از همین استعدادها بهادر مولایی بود که با مصدومیت و به زور او را به بازی‌های آسیایی بردند تا این‌که آن‌جا هم نتوانست وزنه بزند و مصدوم هم شد. مگر عقل ندارند که با یک قهرمان این‌گونه رفتار می‌کنند و سپس وقتی به بیمارستان می‌رود تا پایش را جراحی کند، حتا احوالش را هم نمی‌پرسند؟ اینها آبروی مملکت هستند اما کسی در طول‌ سال به این قهرمانان توجه نمی‌کند و فقط نزدیک مسابقه یادشان می‌افتند.

فکر می‌کنید در انتخابات فدراسیون که تقریبن ۴ ماه دیگر برگزار می‌شود، رضازاده با توجه به حضورش در شورای شهر رفتنی است؟

این مساله‌ای است که دولت باید درباره آن تصمیم بگیرد اما به عقیده من این آقا برود، بهتر است زیرا ۶‌ سال است که در فدراسیون مانده و هر روز هم شاهد افت وزنه‌برداری هستیم. ما منتظریم که تغییرات مدیریتی در فدراسیون رخ دهد تا بلکه وزنه‌برداری از این وضع بد خارج شود. نمی‌دانم دیگر او از این فدراسیون چه می‌خواهد زیرا خودش می‌داند که هیچ‌کاری نمی‌تواند انجام دهد اما باز هم مانده است.

به نظر می‌رسد با این‌که بارها در کنار رضازاده دیده شدید اما دل پری از فدراسیون دارید؟

من و دیگر پیشکسوتان هیچ نقشی در تصمیمات فدراسیون نداریم. شاید گاهی اوقات به ‌عنوان ابزار برای کاری به فدراسیون دعوت شویم اما هیچ نظری از ما نمی‌گیرند. در ضمن این صحبت‌های من به این دلیل است که دود این ناکامی‌ها در چشم تمام جامعه وزنه‌برداری از جمله پیشکسوتان می‌رود. باید کسی بیاید که بتواند برای وزنه‌برداری پشتوانه‌سازی کند. الان نه تیم نوجوانان درست و حسابی داریم و نه تیم جوانان. در بزرگ‌سالان نیز که فقط در ٢ وزن حرف‌هایی برای گفتن داریم.

ورود سازمان بازرسی در انتخابات فدراسیون تیراندازی

رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: در بحث برگزاری مجمع انتخابات فدراسیون تیراندازی، این سازمان ورود خواهد کرد.

hashmi

به گزارش ایرنا، مجمع انتخاباتی فدراسیون تیراندازی ایران روز گذشته (دوشنبه) در آکادمی ملی المپیک به ریاست «غلامرضا شعبانی بهار» معاون ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان و بدون حضور نماینده سازمان بازرسی کل کشور برگزار شد که «مهدی هاشمی» یک‌بار دیگر با کسب اکثریت آرا برای چهار سال دیگر به عنوان رییس این فدراسیون انتخاب شد.

سازمان بازرسی پیش از این حضور نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر را در انتخابات فدراسیون‌ها به سبب آن‌که آنان دو‌شغله محسوب می‌شوند، غیرقانونی اعلام کرده بود.

«ناصر سراج» روز سه‌شنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه معاونان قدیم و جدید پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا انتخابات فدراسیون تیراندازی ایراد قانونی دارد یا خیر؟ و این‌که چرا نماینده بازرسی حضور نداشت؟ گفت: حتمن لازم نیست نماینده سازمان بازرسی حضور داشته باشد، ما نظراتمان را اعلام می‌کنیم و اگر خلاف قانون وجود داشته باشد موضوع بررسی می‌شود.

وی هم‌چنین در خصوص ورود سازمان بازرسی در مورد پرونده کارت‌های معافیت جعلی برخی بازیکنان فوتبال اظهار داشت: این سازمان مشغول بررسی این موضوع است و شب گذشته هم با مسوولان ورزش در حوزه مربوطه جلسه داشتیم.

رییس سازمان بازرسی تصریح کرد: به شدت پیگیر هستیم اما چون گزارشات محرمانه است نمی‌توانیم چیزی را اعلام کنیم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,