Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
در نزدیکی استانداری

«انفجار خودرو بمب‌گذاری شده در اربیل به مرگ چهار نفر انجامید»

2014 November 19

خبر / رادیو کوچه

 

به دنبال انفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده در نزدیکی ساختمان استانداری در اربیل، پایتخت اقلیم کردستان، که به مرگ چهار نفر و زخمی شدن ٢٩ نفر دیگر انجامید، ریاست اقلیم کردستان هیات وزیران را برای یک جلسه فوری فراخواند.

بنابه گزارش خبرگزای‌های اقلیم کردستان، راس ساعت ١٢ روز چهارشنبه نوزدهم نوامبر، انفجاری انتحاری در مقابل ساختمان استانداری اربیل به وقوع پیوست که ابتدا آمار کشته شدگان پنج و مجروحین ٢۴ نفر اعلام شد، اما ساعاتی پس از انفجار اعلام شد که در این حمله انتحاری چهار نفر کشته و ٢٩ نفر زخمی شده‌اند.

این خودرو که از نوع مرسدس بوده، قصد داشته وارد ساختمان استانداری اربیل شود، اما نگهبانان مانع از عبور وی شده و فرد انتحاری نیز خود را منفجر کرده است.

hawler..

این حمله انتحاری که دونفر از کشته شدگان آن افراد پلیس و دونفر دیگر مردم عادی بودند، گروه دولت اسلامی (داعش) در حساب توئیتری خود مسئولیت آن را بر عهده گرفته است.

پیش‌تر و در ٢٩ سپتامبر ٢٠١٣ نیز انفجاری انتحاری از سوی داعش در مقابل اداره امنیت اربیل روی داد که‌ در نتیجه‌ آن  شش نفر کشته و بیش از ۵٠ تن دیگر مجروح شدند.

در این حمله، که خودرو بمب‌گذاری شده قصد داشت وارد استانداری اربیل در مرکز این شهر شود و با ممانعت نیروهای امنیتی روبه‌رو شد. چندین خودروی اطراف انفجار آسیب دیدند و به ساختمان هم خسارت‌هایی وارد شد.

وزیر بهداشت اقلیم کردستان نیز کشته شدن چهار تن و زخمی شدن دست‌کم ۲۹ تن را تایید کرده و از آسیب دیدن پانزده خودرو در اطراف محل انفجار خبر داده است. رییس پلیس اربیل نیز از آغاز تحقیقات خبر داده است.

شهر اربیل پایتخت اقلیم کردستان که از امن‌ترین مناطق عراق به شمار می‌رود، پیش از این با تهدید پیشروی نیروهای داعش روبه‌رو شد، اما حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا توانست از ادامه این پیشروی جلوگیری کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,