Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
خبرهای ورزشی

«آبی‌ها تا الان بیشتر از قرمزها بلیت شهرآورد را خریده‌اند»

2014 November 20

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

آبی‌ها تاکنون بیشتر از قرمزها بلیت شهرآورد را خریده‌اند

آمار بلیت‌های فروخته شده شهرآورد پایتخت تا این زمان اعلام شد که بر اساس آن فعلن هواداران استقلال بیشتر از پرسپولیسی‌ها بلیت تهیه کرده‌اند.

به گزارش ایرنا از سازمان لیگ، شهرآورد پایتخت عصر روز یک‌شنبه هفته آینده در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.

22

تا این زمان، استقلالی‌ها با خرید ۵٢ درصد بلیت‌های فروخته شده شهرآورد، در مقابل ۴٨ درصد خرید پرسپولیسی‌ها پیشتاز هستند.

سرطان غلامحسین مظلومی را هم برد

بازیکن پیشین تیم‌ملی فوتبال ایران و استقلال پس از تحمل یک دوره طولانی بیماری امروز چهارشنبه درگذشت.

به گزارش خبرنگار مهر، «غلامحسین مظلومی» که مدت‌ها با بیماری سرطان دست و پنجه نرم کرده بود، امروز چهارشنبه ٢٨ آبان‌ماه در سن ۶۵ سالگی به دیار باقی شتافت.

غلامحسین مظلومی تنگستانی در سال ١٣٢٨ در شهر آبادان متولد شد؛ همان‌گونه که از فامیلی او مشخص است، مظلومی اصالتن اهل استان بوشهر و شهرستان تنگستان است و پس از پایان دوران فوتبال خود، بازگشتی به بوشهر هم داشت و مدتی سرپرست تیم شاهین بوشهر بود.

مظلومی افتخارات بسیار زیادی را به هم‌راه تیم‌ملی ایران کسب کرد. او به هم‌راه تیم‌ملی جوانان در بازی‌های ۱۹۶۹ تایلند لقب آقای گلی را با به ثمر رساندن ۶ گل به خود اختصاص داد و هم‌چنین دو سال بعد بار دیگر در بازی‌های جوانان آسیا این‌بار در فیلیپین با زدن ۵ گل عنوان آقای گلی را به دست آورد.

mazlomi

وی در بازی‌های آسیایی تهران با زدن ۵ گل لقب بهترین مهاجم آسیا در سال ۱۹۷۴ را به دست آورد و در المپیک مونترال کانادا به هم‌راه تیم‌ملی فوتبال ایران حضور داشت و تنها گل ایران مقابل تیم‌ملی فوتبال کوبا را به ثمر رساند. او در تیم‌ملی با زدن سی و هفت گل در ۴۸ بازی برای سال‌های متمادی عنوان بهترین گل‌زن رده ملی را در اختیار داشت.

غلامحسین مظلومی بیش از یک‌سال با بیماری سرطان دست و پنجه نرم کرد و از چند هفته پیش نیز با وخیم شدن وضعیت جسمانی‌اش در بیمارستان بستری شد و از چند روز پیش سطح هوشیاری‌اش پایین آمد و در نهایت بعدازظهر امروز چهارشنبه در سن 65 سالگی به دیار باقی شتافت.

بلیت ٧۵ هزار تومانی برای پیست اسکی دیزین

دبیر فدراسیون اسکی با اعلام این خبر که قیمت بلیت پیست اسکی دیزین حدود هفتاد و پنج هزار تومان خواهد بود، گفت: با توجه به شرایط جوی موجود امیدی به بازگشایی پیست بین‌المللی دیزین در روزهای اخیر نیست.

«علی عمران سولقانی»، در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: قرار بود در هفته گذشته پیست افتتاح شود اما هواشناسی با پیش‌بینی‌های دقیق خود کار ما را سخت کرده و به همین دلیل امکان مشخص کردن تاریخی دقیق برای بازگشایی پیست دیزین در سال جاری وجود ندارد.

dizin

وی افزود: در برخی روزها که هواشناسی شرایط آب و هوایی را در ارتفاعات برفی عنوان کرده، هوا بسیار خوب و آفتابی بود و این رویه ما را در اعلام روزی مشخص برای راه افتادن پیست معذور ساخته است!

سولقانی ادامه داد: اکنون برخی نقاط پیست برف مناسبی ندارد و باید منتظر بمانیم تا در روزهای پیش‌رو و با بارش برف مناسب بتوانیم پیست را بازگشایی کنیم.

وی ادامه داد: احتیاج به یک متر برف داریم تا با کوبیدن آن پیست دیزین برای اسکی کردن شرایط مناسبی پیدا کند، در ارتفاعات میزان بارش‌ها خوب بوده است اما در برخی نقاط مناسب نبوده است.

سولقانی در خصوص تعرفه جدید بلیت استفاده از این پیست نیز گفت: طبق مجوز هیات‌دولت بلیت استفاده از این مجموعه در سال جاری با افزایشی ٢٠ تا ٢٣ درصدی هم‌راه خواهد بود.

وی در پایان یادآور شد: در سال ٩٢ بلیت استفاده از این مجموعه برای یک روز شصت هزار تومان بوده است که با این افزایش در سال جاری به رقمی در حدود هفتاد و پنج هزار تومان خواهد رسید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,