Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
خبرهای ورزشی

«هدایتی باشگاه ختافه اسپانیا را خرید»

2014 November 21

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

هدایتی باشگاه ختافه اسپانیا را خرید

«حسین هدایتی» برای خرید ۵۵ درصد سهام باشگاه ختافه اسپانیا به توافق رسید.

به گزارش مشرق، قرار است وی دهم دسامبر (۱۹ آذر) راهی اسپانیا شود تا باشگاه را تحویل بگیرد.

تا ۱۰ روز آینده وکلای هدایتی برای دریافت مدارک مالیاتی و قرارداد حق پخش تلویزیونی راهی اسپانیا می‌شوند. قرار است آکادمی این باشگاه به زودی در ایران راه‌اندازی شود.

h

میزبانی المپیک هرگز به ایران داده نمی‌شود

رییس کمیته بین‌المللی المپیک گفت: میزبانی المپیک هرگز به کشوری مانند ایران داده نمی‌شود که با حضور بانوان در ورزشگاه‌ها مخالف است.

به گزارش تسنیم، «توماس باخ» رییس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) طی گفت‌وگویی با یک سایت خبری گفت: به کشوری مانند ایران که با حضور بانوان در ورزشگاه‌ها موافق نیست، هرگز میزبانی المپیک داده نمی‌شود.

در کنار این اظهار‌نظر، توماس باخ، یک سال بعد از در اختیار گرفتن ریاستIOC، طرح پیشنهادی خود با عنوان برنامه المپیک ٢٠٢٠ را فاش کرد. این طرح در جلسه IOC که طی روزهای ٨ و ٩ دسامبر در موناکو برگزار می‌شود برای بحث و رای‌گیری در اختیار اعضا قرار می‌گیرد.

برخی از مهم‌ترین تغییرات اصلاحی المپیک ٢٠٢٠ به شرح زیر است:

tomasbakh

١- تغییرات در پروسه انتخاب شهر میزبان المپیک با دیدگاهی جدید، مبتنی بر ارایه پروژه‌ای از سوی متقاضیان میزبانی المپیک که با برنامه‌های طولانی‌مدت این شهرها از جهت ورزشی، اقتصادی، اجتماعی و محیط زیست هم‌خوانی داشته باشد.

٢- کاهش هزینه‌های درخواست میزبانی المپیک با کاهش دادن تعداد معرفی‌نامه و ارایه نامه‌های درخواستی در کنار کمک‌های مالی کمیته بین‌المللی المپیک.

٣- حرکت از برنامه ورزش محور به برنامه روی‌داد محور، این طرح باعث ایجاد محدودیت در انتخابی ورزشکاران به علاوه مربیان و هم‌راهان آنها می‌شود و در نتیجه اجازه بزرگ‌تر شدن بازی‌ها را نمی‌دهد.

۴- راه اندازی کانال اختصاصی المپیک جهت فراهم کردن پایگاهی اختصاصی برای ورزشکاران و رشته‌های ورزشی خارج از فضای بازی‌های المپیک و در تمام ٣۶۵ روز سال.

۵- تقویت اصول مدیریتی و اخلاقی در مقابل تقاضاهای در حال تغییر، شفافیت حساب‌های مالی با الزام IOC به تنظیم حساب‌ها بر اساس استانداردهای بین‌المللی، گزارش مالی حتا در مواقعی که لزوم قانونی بر این کار نیست و تقویت و استقلال کمیته اخلاقی IOC از دیگر پیشنهادات مهم IOC برای برنامه المپیک ٢٠٢٠ هستند.

شوماخر ویلچری شده و قادر به صحبت کردن نیست»

راننده پیشین فرمول یک جهان، «فیلیپه استریف» در گفت‌و‌گو با رادیو فرانسه گفته که «میشاییل شوماخر» بر روی ویلچر می‎نشیند و در صحبت کردن دچار مشکل شده است.

shomakhr

به گزارش مهر، شوماخر در ماه دسامبر سال گذشته در جریان اسکی تفریحی از ناحیه سر دچار سانحه شد و برای مدت‎های زیادی در گرنوبل فرانسه به حالت کما فرو رفت.

وی در ماه ژوئن به بیمارستانی در لوزان سوییس منتقل شد و در حال حاضر در منزلش که در نزدیکی دریاچه ژنو قرار دارد، تحت مراقبت است.

استریف که خودش به دلیل سانحه رانندگی در برزیل از سال ١٩٨٨ بر روی صندلی چرخ‌دار می‎نشیند، در گفت‌و‌گو با رادیو فرانسه اظهار کرد: شومی بر روی ویلچر می‎نشیند و خیلی خوب گذشته را به خاطر نمی‎آورد. وی در صحبت کردن هم دچار مشکل شده است. البته حال شومی در حال بهتر شدن است اما همه چیز بستگی به آینده دارد. در حال حاضر در وضعیت دشواری است و نمی‎تواند صحبت کند.

وی افزود: شومی هم مثل من ویلچری شده و نمی‎تواند گذشته را به خاطر بیاورد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,