Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
گزارش ورزشی

«دربی ٩٩ درصد مساوی تمام خواهد شد»

2014 November 22

گزارش / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

مردم عاشق بازیکنان دریبل‌زن هستند و همین دریبل‌زدن‌ها مردم را سرحال می‌آورند. همین حالا نه در پرسپولیس و نه در استقلال بازیکنی با این خصوصیت پیدا نمی‌شود و فقط کمی «پیام صادقیان» و «امید عالیشاه» تکنیکی هستند. من نوع بازی‌شان را خیلی دوست دارم و می‌بینم که از بازیکنان مقابل‌شان خیلی راحت رد می‌شوند و فوتبالیست باید همین‌طور باشد و خیلی راحت از بازیکن روبرویش رد شود، اما متاسفانه الان چنین بازیکنانی خیلی کم داریم.

«علی پروین» در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس بیان کرد: واقعن با چیزهایی که می‌شنوم مشخص است که حرمت‌ها از بین رفته و حتا چند روز پیش خواندم که «محمود خوردبین» مصاحبه کرده بود و گفته بود که بازیکنان پرسپولیس از او توقع سلام دارند. وقتی شرایط این‌طور باشد آیا می‌شود از پس این بازیکنان برآمد.

parwin

وی افزود:  این چند روز بارها درباره دربی حرف زدم. دربی بازی‌ است که هر کسی برای خودش چیزی از آن می‌سازد. یکی از جدید‌ترین ساخته‌ها این است که می‌آیند و در رختکن به تیم‌ها می‌گویند که آرام بازی کنید تا بازی مساوی شود که این حرف‌ها آدم را به خنده می‌اندازد. مثلن من به «فرشاد پیوس» بگویم وقتی به ١٨قدم رفتی گل نزن و توپ را شوت کن میان تماشاگران. چنین چیزی شدنی هست؟!

پروین خاطر نشان کرد: البته این صحبت‌ها را «فائقی» مطرح کرد و گفته بود که در سال ٧٨ به استقلالی‌ها گفته بودم که شرایط پرسپولیس را مراعات کنند. او آن زمان گفته بود آرام‌تر بازی کنید نه این‌که مراعات کنید چرا که همیشه این آرام بازی کردن به بازیکنان دو تیم گوش‌زد می‌شد چون ١۵دقیقه اول دربی همیشه جنگ و بزن بزن است. حتا آن زمان که «غفوری‌فرد» رییس وقت تربیت بدنی بود قبل از دربی به من که کاپیتان پرسپولیس بودم و به کاپیتان استقلال گفت که یک ربع اول بازی بزن بزن است و شما کمی آرام بازی کنید. آرام بازی کردن با تبانی کردن فرق دارد. فائقی گفته بود آرام‌تر بازی کنید و این حرف عجیبی نیست. البته شاید چون بازی‌ها مساوی می‌شود مردم فکر می‌کنند نتیجه‌ها از قبل مشخص شده است.

وی در خصوص مساوی‌های پی در پی بیان کرد: ببینید هوادار پرسپولیس می‌آمد و به من می‌گفت استقلال را ببرید ما قهرمانی نمی‌خواهیم. البته برای استقلالی‌ها هم همین‌طور بود و آنها حاضر بودند قهرمان نشوند و فقط ما را شکست دهند. این حرف‌ها باعث می‌شد تا بازیکنان خواه ناخواه با احتیاط بازی کنند، اما همه این شرایط تا زمانی است که یک گل رد و بدل شود چرا که وقتی میان این دو تیم یک گل رد و بدل شود تازه می‌توان بازی زیبا را مشاهده کرد.

ali-parwin

بازیکن اسبق پرسپولیس در جواب این سوال که شما سال‌ها به عنوان بازیکن و مربی در دربی حضور داشتید و رکورد‌دار حضور در این بازی هستید. کدام مربی استقلال رقیب سخت‌تری برای شما به حساب می‌آمد، گفت: ما به مربیان استقلال کار نداشتیم چرا که شرایط بازی فرق می‌کرد چون هر زمان استقلال خوب بود ما برنده می‌شدیم و هر زمان ما بهتر بودیم استقلال ما را شکست می‌داد. الان هم خیلی‌ها فکر می‌کنند استقلال شرایط خوبی دارد و پرسپولیس ضعیف است، اما این‌طور نیست که پرسپولیس حریف دست و پا بسته مقابل استقلال باشد البته من فکر می‌کنم ٩٩ درصد این بازی هم مساوی می‌شود. شاید هم صددرصد مساوی شود. چرا که دو تیم با احتیاط بازی می‌کنند و درخشان و قلعه‌نویی هم برای این‌که نبازند تیم را محتاط وارد زمین می‌کنند.

فارس: اما شما هیچ‌وقت به ظاهر این استرس و فشار را نشان نمی‌دادید و خیلی‌ها فکر می‌کردند که علی پروین یک مربی خون‌سرد در دربی است.

پروین خاطرنشان ساخت: به نظر من حساسیت دربی‌ها الان بیشتر است. زمان ما غیرت و تعصب حرف اول را در فوتبال می‌زد، هرچند که الان هم هست اما پولی که به فوتبال آمده تاثیر زیادی بر فوتبالیست‌ها گذاشته است. هنوز هم برای مردم استقلال و پرسپولیس مهم است و شما مطمئن باشید روز یک‌شنبه بیشتر از هشتاد هزار تماشاگر به استادیوم می‌رود. زمان ما بازیکنان برای پول بازی نمی‌کردند اما الان خودتان می‌بینید که چه شرایطی در فوتبال حاکم است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,