Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
مدیر دفتر ریاست امور مذهبی ترکیه

«آغاز پروژه احداث ٨٠ مسجد در دانشگاه‌های ترکیه»

2014 November 22

خبر / رادیو کوچه

 

«محمد گورمز»، مدیر دفتر ریاست امور مذهبی ترکیه ضمن اعلام این مطلب که ساخت مسجد در ٨٠ دانشگاه این کشور در حال احداث است، از وجود طرحی برای ساخت مسجد در دانشگاه‌های سراسر این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «فرانسه»٬ «محمد گورمز»٬ مدیر دفتر ریاست امور مذهبی ترکیه٬ روز جمعه ٢١ نوامبر، اعلام کرد که مساجد در ۸۰ دانشگاه ترکیه در حال احداث است که به گفته او از آن میان ۱۵ مسجد به روی نمازگزاران باز شده است و بیش از ۵۰ مسجد در سال ۲۰۱۵ آغاز به کار خواهد کرد.

مدیر دفتر ریاست امور مذهبی ترکیه، در گفت‌وگویی با خبرگزاری «آناتولی» در این رابطه گفته است: «در کشور ما ۲۰ میلیون فرد جوان هست و ما می‌خواهیم با همه آن‌ها تماس داشته‌ باشیم.»

anadoluniversiti

به گفته آقای «گورمز» در هر یک از مساجد داخل دانشگاه‌های این کشور روحانی‌ که دولت حقوق او را می‌پردازد حضور دارد تا به مشکلات جوانان پاسخ دهد و آن‌ها را راهنمایی کند. او این مساجد را جایی خواند که جوانان در آن‌ها عشق به خدا را در قلب‌هایشان احساس خواهند کرد.

پیش از این دفتر ریاست امور مذهبی ترکیه در آوریل امسال با گشایش یک مسجد در دانشگاه آتاتورک ارزروم توجه رسانه‌ها و مردم را برانگیخته بود. «گورمز» در مراسم گشایش این مسجد گفته بود که اداره تحت امرش در پی ساخت مسجد در بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه است.

دولت ترکیه در ماه سپتامبر امسال همچنین داشتن حجاب را برای دانش‌آموزان دختر مقطع دبیرستان آزاد کرد و احمد داوداوغلو، نخست‌وزیر این کشور، همزمان با آغاز سال تحصیلی، لغو قانون ممنوعیت داشتن حجاب در دبیرستان‌های دخترانه را بخشی از سیاست حزب حاکم عدالت و توسعه، برای گسترش آزادی خواند.

«احمد داوداوغلو» گفت: «همه می‌توانند آن گونه که به نظرشان صحیح می‌آید، زندگی کنند.» در حالی «داوداوغلو» از بسط آزادی سحن گفت که دولت هم‌زمان دانش‌آموزان دختر را از داشتن آرایش٬ رنگ کردن مو٬ یا داشتن تتو و آویز کردن زیورآلات بر بدن منع کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,