Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
مادر غنچه قوامی خبر داد

«حکم یک سال حبس و دو سال ممنوع‌الخروجی برای غنچه قوامی»

2014 November 23

خبر / رادیو کوچه

 

«سوسن مشتاقیان»، مادر غنچه قوامی، شهروند ایرانی-بریتانیایی زندانی در ایران، گفته است که دخترش به یک سال حبس تعزیری محکوم شده و برای دو سال از ایران ممنوع‌الخروج شده است.

خانم «مشتاقیان» مادر غنچه قوامی در گفت‌وگویی با وب‌سایت شبکه خبری «بی‌بی‌سی فارسی» که روز یک‌شنبه دوم آذر ماه منتشر شده، ضمن اعلام این خبر گفته است، که امروز حکم دادگاه به آن‌ها نشان داده شده است.

پیش از این، «محمود علیزاده طباطبایی» که وکالت خانم «قوامی» را به عهده داشت، گفته بود که حکم یک سال حبس خانم قوامی صادر شده، اما ابلاغ نشده است.

ghonche_ghavami

«علیزاده طباطبایی» روز شنبه، اول آذر اعلام کرده بود که به خواست خانواده خانم قوامی از وکالت او استعفا داده است.

بنابه این گزارش، مادر خانم قوامی گفته است که از این وکیل شکایت می‌کنند.

«غنچه قوامی» که در حال حاضر در زندان قرچک ورامین به سر می‌برد، نزدیک به پنج ماه پیش به همراه چند تن دیگر به دلیل تلاش برای تماشای بازی والیبال مردان، که ورود زنان به آن مجاز نبود، بازداشت شد. آن‌ها پس از مدت کوتاهی آزاد شدند اما خانم قوامی چند روز بعد، دوباره بازداشت شد.

هرچند مقام‌های ایرانی بارها تاکید کرده‌اند که پرونده او ارتباطی با تماشای بازی والیبال ندارد، اما مادر خانم قوامی گفته است که در پرونده او تماشای بازی والیبال جزو اتهامات ذکر شده است. علاوه بر آن، اتهاماتی چون ارتباط با چهره‌های مساله‌دار نیز علیه او مطرح بوده است.

مطالب مرتبط

عفو بین الملل خواستار آزادی غنچه قوامی شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,