Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
تا زمان صدور حکم قطعی

«غنچه قوامی با وثیقه صد میلیون تومانی آزاد شد»

2014 November 24

خبر / رادیو کوچه

 

«غنچه قوامی»، شهروند ایرانی-بریتانیایی که نزدیک به پنج ماه در ایران زندانی بود، به قید وثیقه صد میلیون تومان آزاد شده است.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا» عصر روز یک‌شنبه دوم آذر ماه، در این رابطه گزارش داده است، سوسن مشتاقیان در این‌باره اظهار کرد: ما صبح امروز نزد قاضی شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب رفتیم تا برای دخترمان مرخصی استعلاجی بگیریم که قاضی به ما گفت با آزادی دخترم به قید وثیقه صد میلیون تومانی موافقت کرده است و دیگر نیازی به مرخصی پزشکی نیست.

خانم «مشتاقیان» که با خبرگزاری «ایسنا» گفت‌وگو کرده، افزوده است: «در حال حاضر دخترم تا صدور حکم قطعی از سوی دادگاه تجدیدنظر، آزاد است.»

ghonche_ghavami

بنابه این گزارش، مادر «غنچه قوامی» با بیان اینکه حکم شعبه ٢۶ مبنی بر محکومیت دخترمان به یک سال حبس تعزیری و دو سال ممنوع‌الخروجی به ما ابلاغ شده است، گفت: دختر من در دادگاه بدوی از خودش صرفن دفاع حقوقی کرد و به بی‌گناهی خود نیز پافشاری کرد و امیدواریم در دادگاه تجدیدنظر از اتهاماتش تبرئه شود.

«مشتاقیان» ادامه داده است: در حال حاضر ما پیگیر سلامتی دخترمان هستیم ضمن اینکه در مورد مسایل کذبی که وکیل‌مان گفته پیگیری قانونی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه هنوز وکیل جدیدی نگرفته‌ایم، افزوده است: «ما ظرف مهلت قانونی ٢٠ روزه به حکم صادره از سوی شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب اسلامی اعتراض خواهیم کرد.»

«مشتاقیان» در پایان تاکید کرد که هیچ قسمتی از پرونده پرونده در دادسرا نیست و پرونده کلا در شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب با اتهام تبلیغ علیه نظام مورد رسیدگی قرار گرفته است.

«غنچه قوامی»، نزدیک به پنج ماه پیش به همراه چند تن دیگر به دلیل تلاش برای تماشای بازی والیبال مردان، که ورود زنان به آن مجاز نبود، بازداشت شد. آن‌ها پس از مدت کوتاهی آزاد شدند اما خانم قوامی چند روز بعد، دوباره بازداشت شد.

مطالب مرتبط

حکم یک سال حبس و دو سال ممنوع‌الخروجی برای غنچه قوامی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,