Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
در ایالت اوهایو

«کشته شدن پسربچه حامل تفنگ قلابی توسط پلیس آمریکا»

2014 November 24

خبر / رادیو کوچه

 

پلیس ایالات متحده آمریکا در ایالت اوهایو، به ظن واقعی بودن اسلحه‌ پسربچه‌ای ۱۲ ساله، او را با شلیک گلوله کشت.

دو مامور پلیس آمریکا در یک پارک بازی، در شهر کلیولند در ایالت اوهایو، پس از آن‌که «تامیر رایس» در عوض بالابردن دست‌هایش،‌ اسلحه غیرواقعی خود را به سوی آن‌ها تکان داد، به طرف او شلیک کردند.

«تامیر رایس» در اثر شدت جراحات روز یک‌شنبه بیست و سوم نوامبر، در بیمارستان درگذشت و هر دو مامور پلیس نیز به مرخصی اداری فرستاده شدند و تحقیقات در این مورد آغاز شده است.

وکیل خانواده پسر کشته شده می‌گوید آن‌ها تحقیقات موازی با پلیس را درباره این ماجرا شروع خواهند کرد و اگر مشخص شود که حقوق این کودک نقض شده، از پلیس شکایت خواهند کرد.

police

عکس تزیینی است

شبکه خبری «سی‌ان‌ان» می‌گوید وکلای خانواده، «تامیر رایس» گفته‌اند موضوع تیراندازی به او پس‌زمینه نژادی نداشته است، «جریان سیاه و سفید نیست، بلکه موضوع درست و غلط است».

در ایالت اوهایو که این اتفاق روی داده، پیش‌تر در ماه میلادی آگوست نیز تیراندازی مشابهی صورت گرفته بود، که به کشته شدن یک شهروند سیاه‌پوست انجامید. فرد کشته شده، در یک فروشگاه «والمارت»، تفنگ اسباب‌بازی که آنجا فروخته می‌شد، همراه داشته است.

در رابطه با کشته شدن این پسر بچه، بنا بر مکالمه ضبط شده که در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته، فردی با مرکز فوریت‌های امدادی ۱-۱-۹ گفته است «یک کسی با یک تفنگ آنجاست. می‌دانید! احتمالن قلابی‌ست. ولی او (تفنگ را) به طرف مردم نشانه می‌گیرد».

بنابر بیانیه پلیس آمریکا، نیروهای آن‌ها پس از رسیدن به محل از پسربچه خواسته‌اند دست‌های خود را بالا ببرد، اما -بنا بر آن‌چه که در بیانیه پلیس آمده، این پسربچه به حرف آنها گوش نداده و خواسته که تفنگ خود را از کمربند شلوارش بیرون بیارود.

در عین حال پلیس گفته است نشان نارنجی رنگی که نشان می‌دهد تفنگ قلابی‌ست از لوله‌ای آن برداشته شده بود. این سلاح، بدل یک اسلحه دستی نیمه‌خودکار توصیف شده است.

در واکنش به رخدادهای ماه اوت و تازه‌ترین تیراندازی، نماینده ایالت اوهایو گفته است پیشنهاد تصویب قانونی را ارایه می‌کند که تفنگ‌های اسباب‌بازی با رنگ‌های روشن تولید شوند یا اینکه نوار فلورسنس داشته باشند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,