Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
در کنفرانس زنان در استانبول

«رییس جمهوری ترکیه می‌گوید زنان و مردان برابر نیستند»

2014 November 25

خبر / رادیو کوچه

 

«رجب طیب اردوغان»، رییس جمهوری ترکیه، دوشنبه شب بیست و چهارم نوامبر در کنفرانس زنان که در استانبول برگزار شد، با متهم کردن فمینیست‌ها به این‌که مادر بودن را نمی‌پذیرند، گفت، مردان و زنان مساوی نیستند. چنین چیزی خلاف طبیعت است.

آقای «اردوغان» در این کنفرانس با تاکید بر نابرابری زنان با مردان، نقش مادری را برای زنان شیوه صحیح زندگی اسلامی خواند.

او همچنین با تاکید بر «برابری زن در برابر قانون» گفت، ترجیح می‌دهد به جای واژه «تساوی»، برای زنان، از واژه «معادل» برای آن‌ها استفاده کند.

ardoghan

رییس‌جمهوری ترکیه گفته است دین اسلام «جایگاه زن را تعریف کرده است: مادری. برخی این را متوجه می‌شوند، برخی متوجه نمی‌شوند. نمی‌توان این را به فمینیست‌ها توضیح داد، چراکه آنها مفهوم مادری را نمی‌پذیرند».

رییس جمهوری ترکیه که سخنان وی بارها با جنجال‌برانگیز شده، چند روز پیش نیز گفته بود که مسلمانان پیش از کریستف کلمب قاره آمریکا را کشف کردند و کلمب «در خاطراتش از مسجدی نوشته که بر فراز تپه‌ای در کوبا قرار داشت.»

«رجب طیب اردوغان»،‌ از اعضای پیشین حزب اسلام‌گرای عدالت و توسعه، که برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در تابستان سال جاری برگزار شد، از این حزب کناره‌گیری کرد، به مدت یازده سال نخست وزیر این کشور بود، وی از سوی منتقدانش به تضعیف اصول سکولار و محدود کردن آزادی‌های مدنی زنان در آن کشور متهم می‌شد.

مطالب مرتبط

اردوغان: اولین بار مسلمانان آمریکا را کشف کردند نه کریستف کلمب

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,