Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
استاتوس

«ورود عسل‌های تقلبی به بازار ایران»

2014 November 25

مسیب سروندی – الهام رحیم‌زاده / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

در حالی‌که هنوز ماجرای آلوده بودن مواد غذایی مختلف به روغن پالم در ایران خاتمه پیدا نکرده است به نظر می‌رسد سیل عظیمی از عسل‌ها غیر‌طبیعی نیز وارد بازار مصرف کنندگان ایرانی شده است، حال با توجه به این شرایط شما خوانندگان رادیو کوچه، وجود انواع بیماری‌های مختلف و کشنده را در ایران، تا چه حدی مرتبط با مواد غذایی آلوده می‌دانید.

خبرتنوری

«ورود عسل‌های تقلبی به بازار ایران»

تنها سوسیس و کالباس‌های مورد تایید ما هستند که مجوز تولید از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو را داشته باشند.

به گزارش مهر، دکتر «حسین رستگار» روز دوشنبه در نشست خبری اظهار داشت: تقلبات مواد غذایی روز به روز در حال پیچیده‌تر شدن است و از همین جهت کنترل آنها نیز در آزمایشگاه‌ها سخت‌تر می‌شود.

asal

وی با تاکید بر استفاده از تکنیک‌های پیشرفته برای تشخیص تقلبات غذایی، افزود: در حال حاضر تجهیزات آزمایشگاهی در آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو وجود دارد، اما نیاز است این تجهیزات نیز در سایر آزمایشگاه‌های غذا و داروی سراسر کشور تامین شود.

رستگار یکی از تقلبات غذایی را در مورد سوسیس و کالباس‌ها و هم‌چنین عسل عنوان کرد و گفت: در حال حاضر این سوال مطرح است که چرا به یک‌باره شاهد افزایش چند برابری تولید عسل در کشور هستیم لذا لازم است بررسی شود که چه میزان از عسل‌های تولیدی تقلبی نیستند.

وی با اعلام این‌که برای تولید عسل تقلبی از شیره قند استفاده می‌شود، افزود: متاسفانه برخی تولید‌کنندگان عسل در جلوی کندوها با قرار دادن شیره قند، زنبورها را برای تولید عسل ترغیب می‌کنند.

مدیر‌کل آزمایشگاه‌های مرجع سازمان غذا و دارو در ادامه به سوسیس و کالباس‌های تقلبی که در آن از خمیر مرغ استفاده می‌شود، اشاره کرد و گفت: تنها سوسیس و کالباس‌های مورد تایید ما هستند که مجوز تولید از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو را داشته باشند.

وی با اعلام این‌که قبلن مجوز استفاده از خمیر مرغ در تولید سوسیس و کالباس صادر می‌شد، افزود: در حال حاضر چنین مجوزی برای استفاده از خمیر مرغ صادر نمی‌شود.

رستگار با اشاره به افزایش حجم تقلبات و آلاینده‌های غذایی از ارایه پیشنهادی تحت عنوان طرح شناسایی و کنترل آلاینده‌ها و تقلبات مواد غذایی خبر داد و گفت: قرار است این طرح پس از تصویب وزیر بهداشت در قالب طرح تحول نظام سلامت اجرایی شود.

1

وی هم‌چنین در ارتباط با وضعیت روغن پالم نیز افزود: تخلف پالم خیلی کاهش پیدا کرده اما هنوز هم در برخی از محصولات لبنی این تخلف به خصوص در شهرستان‌ها دیده می‌شود.

رستگار به وضعیت سلامت ظروف یک‌بار مصرف اشاره کرد و گفت: مصرف ظروف یک‌بار مصرف باید کاملن تفکیک شده باشند به طوری‌که برای غذاها و آشامیدنی‌های گرم از ظروف یک‌بار مصرف کاغذی و اسفنجی استفاده شود و برای آشامیدنی‌های سرد از ظروف یک‌بار مصرف شفاف و مات استفاده شود.

وی با اعلام این‌که استفاده از ظروف یک‌بار مصرف در طولانی مدت برای سلامت افراد مضر است، تاکید کرد: استفاده طولانی‌مدت از این قبیل ظروف هم‌راه با استرس و داشتن رژیم غذایی و هم‌چنین زمینه‌های ژنتیک می‌تواند بروز بیماری‌ها را تسریع بخشد.

سوتی هفته

«دلیل غیر‌منطقی اتحادیه بستنی فروشان برای پلمب برخی از کافی‌شاپ‌های تهران»

روزهای اخیر خبرهای متعددی مبنی بر پلمب شدن تعداد زیادی از کافی‌شاپ‌ها در تهران منتشر شد که به گفته رییس اتحادیه فروشندگان بستنی، آبمیوه و کافی‌شاپ تهران اکثر این واحدها در شمیرانات قرار داشتند و واحدهایی که در تهران پلمب شدند به دلیل ارایه قلیان یا فعالیت بیشتر از ساعت ١٢شب بود.

«اسکندر آزموده» در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: برخی از کافی‌شاپ‌ها به دلیل ارایه قلیان پلمب شدند و این درخواست رییس اتحادیه قهوه‌خانه‌داران بود.

Cafecito1

وی افزود: نکته مهم این است که اکثر کافی‌شاپ‌های پلمب شده در منطقه شمیرانات قرار داشت که به تهران مربوط نمی‌شود و جزو حوزه پوششی ما نیست.

آزموده گفت:‌ در دو ماه اخیر حدود ده کافی‌شاپ در تهران به دلیل دادن قلیان به مشتریان پلمب شدند و تقریبن به همین میزان نیز به دلیل نداشتن پروانه و تعدادی نیز به دلیل فعالیت بعد از ساعت ١٢شب پلمپ شدند.

رییس اتحادیه فروشندگان بستنی، آبمیوه و کافی‌شاپ تهران پلمب شدن پنجاه واحد کافی‌شاپ در تهران را رد کرد و گفت: اگر مشکلی پیش بیاید احتمال لغو پروانه واحدهای صنفی نیز وجود دارد و به تمامی اعضا از طریق ارسال پیامک این موضوع را اطلاع داده‌ایم و با برخی دیگر نیز به شکل حضوری یا تلفنی صحبت کردیم تا مشکلی پیش نیاید.

به گفته آزموده در حال حاضر حدود صد و سی کافی شاپ قانونی در تهران فعال هستند و صدور پروانه صد و بیست تا صد و سی کافی‌شاپ نیز در حال بررسی است.

این صحبت‌ها در حالی بیان می‌شود که عده‌ای از دارنگان این کافی‌شاپ بیان کرده‌اند که به هیچ عنوان در کافی‌شاپ خود قلیان نداشته‌اند و این موضوع عملن با بحث امر به معروف و نهی از منکر و مبارزه با بد‌حجابی در شمال شهر تهران مرتبط است.

حوادث

«چرا یک دانش‌آموز باید سلاح سرد با خود حمل کند»

دو روز پیش دبیر فیزیک دبیرستان حافظی بروجرد، بر اثر اصابت ضربات چاقوی یکی از دانش‌آموزان خود جان باخت.

رییس انجمن آسیب‌شناسی اجتماعی ایران عنوان کرد: وقتی چنین اتفاقی می‌افتد باید پذیرفت که این دانش‌آموز با انگیزه قتل معلم به مدرسه نرفته است. صحیح است که چاقو به هم‌راه داشته، اما این موضوع دلیل بر این نیست که وی انگیزه قتل داشته است. دقیقن مشکل همین جاست که چرا یک دانش‌آموز باید سلاح سرد با خود حمل کند؟

dar

محمدی ادامه داد: این مسئله که دانش‌آموز با خود سلاح سرد به مدرسه برده است باید کجا بررسی شود؟ آیا خانواده مقصر است؟ یا آموزش و پرورش مقصر است و یا جامعه؟ باید سیستم را بررسی کرد. احتمال نخست این است که این فرد شاید از اختلال روانی رنج برده و دچار افسردگی، پرخاشگری و تبعات آن بوده باشد، اگر چنین شرایطی وجود داشته باید تحت کنترل قرار می‌گرفت. همه دانش‌آموزان به لحاظ روانی در یک سطح نیستند.

وی با اشاره به این‌که از سوی دیگر این احتمال وجود دارد که فرد تحت فشارهای تربیتی خانواده قرار داشته و تحت‌تاثیر الگویی که پرخاشگری و جسارت به بزرگ‌ترها را القا می‌کند قرار گرفته باشد گفت: در چنین شرایطی باز هم چیزی از بار مسوولیت نظام تربیتی و پرورشی در خانه دوم دانش‌آموز که مدرسه است کم نمی‌شود. حالت سوم نیز این است که ممکن است این دانش‌آموز تحت فشارها و استرس‌های ناشی از شرایط موجود در مدرسه قرار گرفته باشد. روش‌های ناصحیح تربیتی، برخوردهای تند و شکننده، ارایه الگوهای تند، دیکتاتور مآبانه و پرخاشگرانه از سوی اولیا مدرسه بی‌تاثیر نیستند. دست آخر نباید از الگوهای پرخاشگری ارایه شده توسط جامعه، محیط و رسانه‌هایی چون ماهواره غفلت کرد.

یادی از تاریخ

«تاریخ کمانگیری روی اسب در ایران باستان»

اکثر مورخان ورود آریایی‌ها را به فلات ایران حدود ۱۵۰۰ سال پیش از میلاد می‌دانند.

کهن‌ترین سندی که در مورد تربیت اسب در جهان موجود است متعلق است به ۱۳۴۵ پ.م که توسط «کیکولی» در سرزمین هیتی‌ها در شمال غرب ایران‌امروز نوشته شده و شامل سه بخش بدنسازی، آمادگی روانی و تربیت جنگی است. این برنامه که در چهار لوحه گلی بزرگ به خط میخی ایلامی نوشته شده حدود هفت ماه به درازا می‌کشد و تا به امروز یکی از کامل‌ترین برنامه‌های تربیت اسب در جهان به شمار می‌رود، هر چند برای اسبان و سوارکاران امروزی بسیار سنگین است.

شایان ذکر است مفرغ لرستان در این دوره شامل دهنه‌های زیبای اسب، تیرهای زاویه‌دار برای سواران، گرزهای مفرغین، پیکان‌های مفرغین و کمربندهای پهن با نقش کمانگیری روی اسب می‌باشد که همه حکایت از وجود و شاید تولد این ورزش در این دوره دارند. بسیاری از این آثار را می‌توان امروزه در موزه رضا عباسی و موزه ایران باستان مشاهده کرد.

شاید زیباترین تصاویر تاریخی از کمانگیری روی اسب متعلق به پادشاه آشوربانیپال باشد که روی چندین قطعه سنگ بزرگ کنده‌کاری شده و با جزییات بسیار این ورزش را نشان می‌دهد. گفتنی است این آثار مکشوفه از غرب ایران، کمانگیری را بدون زین و رکاب در حال تاخت و با شیوه کمان‌کشی سه انگشتی که امروزه نیز استفاده می‌شود نشان می‌دهد.

tarikh

در سنگ نوشته داریوش در دیوار جنوبی پارسه (تخت جمشید) نوشته شده: خداوند یکتا، سرزمین پارس را که دارای مردمان خوب و اسبان خوب است، از دشمن، دروغ و خشکسالی محفوظ بدارد.

عبارت‌های اسبان خوب، سواران خوب و مردمان نیک در بسیاری کتیبه‌های مربوط به این دوره به چشم می‌خورد.

در وصف اهمیت کمانگیری در این دوره می‌توان به سنگ‌نگاره‌های کوه بیستون که در آن داریوش با در دست داشتن کمان پارسی دشمنان شکست خورده را به صف کشیده است اشاره کرد. پادشاه این امپراطوری که کمتر نگاره‌ای از او بدون کمان موجود است خود را در سنگ نوشته‌های نقش رستم این‌گونه معرفی می‌کند:

«من داریوش شاه، یک پارسی از نژاد آریایی به هنگام سواری و سوارکاری خوب هستم، به هنگان تیر انداختن کمانگیری خوب هستم، هم پیاده و هم سوار بر اسب.»

ارتش هخامنشی دارای گروهی بسیار ورزیده به نام سپاه جاویدان بود که ده هزار نفر از بهترین جنگجویان سرزمین پارس بودند، آنان کمان‌های خود را با زه به روی شانه چپ انداخته و تیرکشی حاوی سی تیر به پشت می‌انداختند.

به گفته مورخان در سده ۵ پ.م. پارسیان فرزندان خود را از ۵ تا ۲۰ سالگی، راستی، سوارکاری و کمانگیری می‌آموختند. مهارت ایرانیان در سواری به اندازه‌ای بود که در حال تاخت از اسب پیاده و سوار می‌شدند. شایان ذکر است که در آن زمان زین و رکاب وجود نداشته است.

شاید بتوان گفت اوج شکوفایی کمانگیری روی اسب در تاریخ ایران مربوط به این دوره باشد، هر سرباز پس از هفت سال تمرین وارد ارتش می‌شد. با تعلیم سواری و تیراندازی از سنین پایین، پارتیان به چنان شهرتی در رشادت دست یافتند که امروزه نیز طنین صدای آن در کلمه فارسی «پهلوان» که از نام این سلسله برگرفته شده است شنیده می‌شود.

تکنیک های جنگی پارتیان در طول تاریخ مثال‌زدنی بوده است. مهم‌ترین این تکنیک‌ها به ستوه آوردن سپاه دشمن از طریق شلیک و گریز بوده است. به این ترتیب که سواره نظام پارتی به دو دسته سبک و سنگین اسلحه تقسیم می‌شدند. آنها با رزم‌آرایی ویژه‌ای توسط سواره‌نظام سبک حمله‌های بسیار سریع انجام داده و سپس به طرز برق آسایی وانمود به عقب‌نشینی می‌نمودند. سپاهیان دشمن فریب‌خورده و شروع به تعقیب آنها می‌کردند، سپس کمانگیران ناگهان رو به عقب برگشته و با کمانگیری رو به پشت، دشمنان را تار و مار می‌کردند. در آخر زمانی‌که سپاه دشمن در شجاعت، نفرات و سازماندهی به هم ریخته می‌شد به میدان بازگشته و با محاصره آنها را تیرباران می‌کردند.

گفتنی است تیراندازی رو به پشت که امروزه در ورزش کمانگیری روی اسب به آن تیراندازی پارتی گفته می‌شود، جزو سخت‌ترین و پرامتیازترین حرکات این رشته ورزشی است.

استاتوس

با توجه به این‌که در روزهای گذشته بیماری سرطان یکی از مباحث مهم فضای اینترنتی و مجازی ایران است، لذا در این برنامه از شما درخواست داریم تا دیدگاه خود را در خصوص مواد غذایی آلوده در ایران برایمان بنویسید که از دید شما این مواد تا چه میزانی می‌توانند آینده ایرانیانان را با خطر رو‌به‌رو سازند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,