Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
از سوی اتحادیه اروپا

«تمدید برخی از تحریم‌های غرب علیه ایران پس از تمدید مذاکرات اتمی»

2014 November 26

خبر / رادیو کوچه

 

اتحادیه اروپا سه‌شنبه بیست و پنجم نوامبر و یک روز پس از پایان مذاکرات هفت روزه ایران و گروه ١+۵ ، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که برخی از تحریم‌های ایران را تا هفت ماه دیگر به حالت تعلیق درآورده است.

خبرگزاری «فرانسه» از بروکسل، مقر اتحادیه اروپا با اعلام این خبر گزارش داده است، این تحریم‌ها در بر گیرنده، ارایه بیمه حمل و نقل در ارتباط با نفت خام ایران، فروش نفت به مشتریان فعلی نفت ایران، واردات، خرید و یا حمل و نقل محصولات پتروشیمی ایران، تجارت طلا و فلزات گرانبها با ایران و نقل و انتقال مالی از ایران یا به مقصد ایران تا سقف تعیین شده، می‌باشد،

این خبرگزاری به نقل از یک منبع دیپلماتیک گزارش داده است، تدابیر تنبیهی علیه ایران هم کماکان تا هفت ماه دیگر تمدید شده است.

erpoa

شایان ذکر است بر اساس  این تدابیر تنبیهی تمامی شرکت‌ها و افرادی که قصد دور زدن تحریم‌های ایران را دارند مجازات خواهند شد.

به دنبال بن‌بست ١٢ ساله این مذاکرات، گفت‌وگوهای هفت روزه وین هم نتیجه چشمگیری نداشته و بر اساس توافق گروه١+۵ و جمهوری اسلامی، برای رسیدن به یک توافق جامع این مذاکرات تا نهم تیر ماه سال آینده تمدید شد.

پیش از این نیز اتحادیه اروپا روز یک‌شنبه نهم نوامبر  بانک سینا، دانشگاه صنعتی شریف، شرکت سورینت متعلق به بابک زنجانی و همچنین خود آقای زنجانی را باردیگر در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

مطالب مرتبط

دانشگاه شریف و بابک زنجانی دوباره مشمول تحریم اتحادیه اروپا شدند

رییس جدید صدا و سیمای ایران در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار دارد

ابوترابی: آمریکا غیرقابل اعتماد است و باید با زبان قدرت با آن‌ها صحبت کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,