Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
توسط افراد ناشناس

«سه مامور نیروی انتظامی ایران در زهک سیستان و بلوچستان کشته شدند»

2014 November 26

خبر / رادیو کوچه

 

فرماندار زهک در استان سیستان و بلوچستان گفته است که سه مامور نیروی انتظامی ایرن بامداد روز چهارشنبه پنجم آذر ماه، در حین گشت زنی توسط افراد ناشناس کشته شدند.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا» به نقل از روابط عمومی فرمانداری زهک، گزارش داده است، فرماندار زهک، «رخشانی‌نسب» ضمن تایید این خبر، در این باره افزوده است: در این حادثه دو مامور کادر و یک سرباز وظیفه به کشته شده‌اند.

در همین رابطه فرمانده پلیس سیستان و بلوچستان نیز گفته است: «شب گذشته در حالی‌که ماموران نیروی انتظامی در داخل شهر زهک در حال گشت‌زنی بودند دو خودرو به آن‌ها حمله‌ور شده و ماموران ناجا را به رگبار می‌بندند.»

براساس گزارش «ایسنا»، اسامی و درجه کشته شدگان این حادثه ستوان «حسین انجام»، ستوان «بدیل مختارنیا» و سرباز وظیفه «محمد جواد گوری» می‌باشد.

entezami

استان سیستان و بلوچستان ایران، به ویژه مناطق شرقی آن، در سال‌های اخیر بارها صحنه چنین حملاتی بوده، که در پاییز سال گذشته در یکی از خونبارترین این حملات ۱۴ مرزبان ایرانی کشته شدند.

همچنین سال گذشته «موسا نوری‌قلعه»، دادستان عمومی و انقلاب زابل مورد سوءقصد قرار گرفت. اما خبرسازترین این موارد ربودن ۵ مرزبان ایرانی توسط جیش‌العدل بود که با واکنش گسترده افکار عمومی در ایران همراه شد.

به جز درگیری‌های ماموران حکومت ایران با قاچاقچیان مواد مخدر، گروه‌های مخالف سنی و بلوچ، از جمله جیش‌العدل نیز، که ایران آن‌ها را تروریستی می‎داند، در این منطقه دست به حملاتی علیه نیروهای نظامی و انتظامی ایران می‌زنند.

مطالب مرتبط

سه مامور انتظامی ایران در منطقه سراوان سیستان و بلوچستان کشته شدند

ترور یک مقام فرمانداری ایرانشهر در سیستان و بلوچستان

اعدام سه نفر در ارتباط با ترور دادستان زابل

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,