Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
وزیر حقوق بشر و دادگستری اندونزی

«اندونزی پناهجویان ایرانی و کشورهای دیگر را به یک جزیره منتقل می‌کند»

2014 November 26

خبر / رادیو کوچه

 

پس از آن‌که دولت استرالیا اعلام کرد که از جولای سال آینده، پناهجویانی که توسط آژانس پناهندگان سازمان ملل در اندونزی ثبت نام شده‌اند را برای اقامت در استرالیا نمی‌پذیرید، دولت اندونزی تصمیم گرفته است که پناهجویان ایرانی و تمام افرادی که در انتظار سفر به استرالیا هستند را به یک جزیره منتقل می‌کند.

«یاسوننا لائولی» وزیر حقوق بشر و دادگستری اندونزی روز چهارشنبه بیست و ششم نوامبر، در این رابطه به خبرنگاران گفت که ١٠ هزار و ۵٠٠ نفر که در آژانس پناهندگان سازمان ملل در جاکارتا ثبت نام شده‌اند به جزیره‌ای که تاکنون مشخص نشده منتقل می‌شوند.

روز چهارشنبه هفته گذشته «اسکات موریسون» وزیر مهاجرت استرالیا اعلام کرده بود که کانبرا از جولای سال آینده پناهجویانی که توسط آژانس پناهندگان سازمان ملل در اندونزی ثبت نام شده‌اند را برای اقامت در استرالیا نمی‌پذیرید.

وزیر مهاجرت استرالیا اعلام کرده بود، کانبرا در تلاش است از گسترش این تفکر که پناهجویان می‌توانند اندونزی را سالن انتظار برای ورود به استرالیا قرار دهند، جلوگیری کند.

33

این تصمیم دولت استرالیا ابتدا با واکنش وزارت امور خارجه اندونزی مواجه شد و احضار سفیر استرالیا در جاکارتا در پی داشت، تا از سیاست کانبرا برای ممنوعیت ورود پناهجویان جدید از اندونزی به این کشور انتقاد شود.

بر اساس این اقدامات، استرالیا تقاضای اسکان مجدد پناهجویانی را که از اول ژوئیه ٢٠١۴، در دفتر سازمان ملل در امور پناهندگان و آوارگان مستقر در اندونزی ثبت نام کرده باشند را بررسی نخواهد کرد.

این اقدام به منظور کاهش تعداد پناهجویانی که برای ورود به استرالیا به سمت اندونزی می روند، اتخاذ شده است.

وزیر حقوق بشر و دادگستری اندونزی در ادامه، گفته است که دولت جدید این کشور بررسی اسکان پناهجویان ثبت نام شده در سازمان ملل در یک جزیره را در دستور کار قرار داده است، وی همچنین گفته است، اکنون ما تنها نیاز به پیدا کردن این جزیره داریم.

گفته می‌شود تعداد ثبت‌نام پناهجویان در دفاتر سازمان ملل در امور پناهندگان و آوارگان مستقر در اندونزی از روزی ١٠٠ نفر طی ماه‌های گذشته به هفته‌ای ١٠٠ نفر کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید

مرگ مغزی یک پناه‌جوی جوان ایرانی در بازداشتگاه مانوس استرالیا

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,