Saturday, 18 July 2015
24 September 2020

«ده‌ها کشته و زخمی در بمب‌گذاری‌های شهر قندهار»

2010 March 14

طالبان این حملات را پیامی برای ژنرال مک کریستال فرمانده نیروهای بین‌المللی در افغانستان دانسته است. انفجار چند بمب در شهر قندهار افغانستان در جنوب این کشور بیش از ۳۰ کشته و ۵۰ زخمی برجای گذاشته است. مقام‌های محلی هدف اصلی مهاجمان از این رشته حملات را زندان اصلی قندهار در حومه این شهر و آزادی زندانیان می‌دانند. آن‌ها می‌گویند که این حمله ناکام مانده است.

احمد ولی کرزی، رییس شورای ولایتی قندهار، به خبرگزاری رویتر گفته که بیشتر کشته‌شدگان که زنان و کودکان هم در بین آن‌ها هستند، در جشن عروسی در نزدیکی مرکز پلیس قندهار شرکت داشتند. به گفته او، انفجاری مهیب به ساختمان‌های نزدیک زندان قندهار زندان آسیب وارد کرده، اما به این زندان آسیب جدی وارد نیامده است.

روز شنبه هم‌چنین بمبی در نزدیکی منزل احمد ولی کرزی منفجر شد. بمب‌گذاری انتحاری دیگر که ظاهر دوچرخه‌سوار بوده، نیز خود را در خیابان منفجر کرد. مقام‌های محلی معتقدند که مهاجمان می‌خواستند با چند حمله در نقاط مختلف قندهار، توجه نیروهای امنیتی را از حمله به زندان شهر منحرف کنند.

احمد ولی کرزی گفته است که هم اکنون اوضاع در شهر قندهار آرام و تحت کنترل نیروهای دولتیست.

قندهار بطور سنتی پایگاه ملا محمد عمر، رهبر طالبان و از مناطق ناامن افغانستان بوده است. در ماه‌های اخیر وضعیت امنیتی این شهر بهتر شده و تعداد حملات طالبان در آن کاهش یافته بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,