Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
گزارش ورزشی

«بودجه پیشنهادی ورزش در سال ٩۴ بیش از ۵ هزار میلیارد تومان است»

2014 November 27

گزارش / رادیو کوچه

 

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

معاون مالی، پشتیبانی و منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان از پرداخت پنجمین مرحله از اعتبارات سال ٩٣ فدراسیون‌های ورزشی در نیمه دوم آذر خبر داد.

«سید‌مناف هاشمی» در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تدوین برنامه ششم توسعه، اظهار کرد: ستاد تدوین برنامه ششم توسعه به ریاست وزیر ورزش و جوانان راه اندازی شده است. ما کارمان را به خوبی آغاز کرده‌ایم. همه معاونت‌ها درگیر هستند و نماینده‌ای را برای تدوین برنامه ششم معرفی کرده‌اند. ما با نمایندگان سازمان مدیریت ارتباط خوبی برقرار کرده‌ایم و امیدواریم ‌شان و جای‌گاه ورزش در این برنامه درست شود. این ستاد به ریاست دکتر «گودرزی» فعالیت می‌کند. من به عنوان نایب‌رییس و دکتر «پاسوار» به عنوان دبیر ستاد در حال مدیریت امور هستیم.

او ادامه داد: طبیعتن با تدوین برنامه ششم در بودجه سالانه هم اتفاقات خوبی رخ خواهد داد. البته این مستلزم آن است که دولت حمایت کند. آیت اله خامنه‌ای می‌فرمایند اگر از من سوال کنند برای جوانان چه چیزی مهم است، می‌گویم تهذیب نفس، تحصیل و ورزش. اصلی‌ترین موضوع جامعه از دید ایشان برای جوانان ورزش است. رییس‌جمهور هم همین نظر را دارد.

majles

معاون پشتیبانی و منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان با بیان این‌که اگر قوی کار کنیم برای اولین‌بار پیروز شدیم تاکید کرد: مایلیم سازمان مدیریت، دولت و مجلس کمک کنند و مصوبات خوبی داشته باشیم تا اگر بشود، برای اولین‌بار برنده شویم.

معاون مالی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: این ستاد یک و ماه و نیم است که کارش را آغاز کرده و قرار است ظرف سه ماه آینده پیش‌نویس را آماده کند. ما پیش‌بینی می‌کنیم در ۶ ماه نخست سال ٩۴ این پیش‌نویس برای تصویب به مجلس برود.

هاشمی از واریز پنجمین مرحله از اعتبارات فدراسیون‌های ورزشی در نیمه دوم آذر خبر داد و به ایسنا گفت: در حوزه فدراسیون‌های ورزشی آخرین پرداختی ماه گذشته صورت گرفت. امیدواریم بتوانیم در نیمه دوم آذر پنجمین مرحله از اعتبارات فدراسیون‌ها را بپردازیم. اگر بتوانیم ده میلیارد تومان در میان فدراسیون‌ها تقسیم کنیم، ٧۵ درصد از بودجه آنها تا این‌جا پرداخت شده است. در حال حاضر ۶٠ درصد از اعتبارات سال ٩٣ را تخصیص دادیم.

معاون پشتیبانی و منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این پرسش که مراسم تقدیر از مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی چه‌قدر اعتبار نیاز دارد یادآور شد: ما در اولین فرصت بعد از ماه صفر مراسم تقدیر را برگزار می‌کنیم. جوایز حدود بیست میلیارد تومان بار مالی دارد. با این حال کاملن آماده هستیم. قسمتی از این اعتبار توسط بانک پاسارگاد و بخشی به وسیله وزارت ورزش تامین شده است. تقدیر از مدال‌آوران کار مشترکی است که احتمالن برای ورزشکاران بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی به طور هم‌زمان برگزار می‌شود.

wazart warzsh

او اضافه کرد: ما به این نتیجه رسیدیم که با بانک‌ها و افراد حقیقی مذاکره کنیم و برای پرداخت برخی از جوایز و برگزاری مراسم تقدیر از بخش خصوصی کمک بگیریم. این تدبیر وزیر ورزش بود که من آن را عملیاتی کردم. هرچه بیشتر بتوانیم اسپانسر بگیریم اعتبارات واریزی به حساب فدراسیون‌ها بیشتر می‌شود. ما دو جیب نداریم یک جیب داریم. طبق قانون بودجه اگر از اسپانسر کمک مالی بگیریم پرداخت بیشتر به فدراسیون‌ها خواهیم داشت.

معاون مالی وزارت ورزش و جوانان در رابطه با اقدامات صورت گرفته برای افزایش بودجه سال ٩۴ تصریح کرد: ما پیشنهادات قوی‌ای به سازمان مدیریت و دولت ارایه کردیم. امیدوارم هم‌راهی کنند تا اعتبارات ورزش افزایش یابد. پیشنهاد وزارت‌خانه بیش از ۵ هزار میلیارد تومان است. اما فکر نمی‌کنم رقم دندان‌گیری برای ورزش مصوب شود. بودجه انقباضی برای کشور در حال بسته شدن است و اعداد و ارقام پیش‌بینی شده زیاد نخواهد بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,