Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
پس از تمدید مذاکرات اتمی

«رهبر ایران: آمریکا از همه بد اخلاق‌تر و انگلیس از همه موذی‌تر است»

2014 November 27

خبر / رادیو کوچه

 

آیت‌اله «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی، روز پنج‌شنبه ششم آذر ماه در رابطه با تمدید مذاکرات اتمی ایران و کشورهای عضو گروه ۵+١ گفته است با تمدید مذاکرات هسته‌ای مخالف نیست.

براساس گزارش «ایرنا» خبرگزاری رسمی ایران، آیت‌اله خامنه‌ای، ضمن تحسین تلاش، جدیت و ایستادگی هیات مذاکره کننده ایرانی، گفته است: بنده با تمدید مذاکرات مخالف نیستم به همان دلیل که با اصل مذاکره مخالف نبودم.

بنابه همین گزارش، رهبری ایران، هیات مذاکره کننده ایران را پرتلاش، جدی، دلسوز، مستحکم و منطقی خوانده و افزوده است: هیات ایرانی حقن و انصافن در مقابل حرف زور ایستادگی می‌کند و بر خلاف طرف مقابل، حرفش را هر روز عوض نمی‌کند.

khamenei

آیت‌اله «خامنه‌ای» همچنین برخوردهای آمریکا را دوگانه خوانده و گفته است: آنها در مجالس خصوصی و در نامه پراکنی یک جور حرف می‌زنند و در سخنان عمومی یک جور دیگر.

رهبر ایران گفته است: «اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، بیش از همه آمریکا ضرر میکند نه ما. او همچنین بدبینی خود را نسبت به قدرت‌های غربی بیان کرده و گفته است: آمریکا از همه بد اخلاق‌تر و انگلیس از همه موذی‌تر است.»

ایران و کشورهای ۱+۵ دوشنبه سوم آذر ماه مهلت مذاکرات برای رسیدن به توافق جامع درباره برنامه اتمی ایران را به مدت هفت ماه تمدید کردند.

بیشتر بخوانید

تمدید برخی از تحریم‌های غرب علیه ایران پس از تمدید مذاکرات اتمی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,