Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
پس از پایان مذاکرات اتمی

«ارزش پول ایران در برابر طلا و ارزهای خارجی در حال سقوط است»

2014 November 28

خبر / رادیو کوچه

 

به فاصله چند روز پس از پایان مذاکرات اتمی ایران و کشورهای عضو گروه ۵+١ بدون رسیدن به توافقی جامع در وین و تمدید این مذاکرات به مدت هفت ماه دیگر و همزمان با شکست طرح ایران در اوپک، ارزش پول این کشور در برابر طلا و ارزهای خارجی، همچنان در حال سقوط است.

وب‌سایت بخش فارسی «رادیو فرانسه» روز جمعه بیست و هشتم نوامبر در این رابطه گزارش داده است، بر اساس آخرین آمار منتشر شده، نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در روز پنج‌شنبه (دیروز) در بازار تهران با سه هزار و پانصد تومان افزایش نسبت به دیروز آن، یعنی روز سه‌شنبه، به ۹۳۸ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

همچنین باقی سکه‌ها نیز افزایش قیمت داشت و طرح قدیم ۹۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان، نیم سکه ۴۷۱ هزارتومان، ربع سکه ۲۶۹ هزار و ۵۰۰ تومان و سکه گرمی ۱۷۰ هزار تومان اعلام شد.

pol

براساس این گزارش، نرخ هر گرم طلای زرد ۱۸ عیار در بازار ایران ۹۶ هزار و ۵۹ تومان بوده است.

در همین حال، قیمت دلار آمریکا از مرز سه هزار و سیصد تومان گذشت و صرافان بازار ارز نرخ هر دلار آزاد را برای فروش ٣٣١۵ تومان اعلام کردند.

یورو نیز ۴١۶٠ تومان، پوند ۵٢٠۵ تومان و هر درهم امارات نیز ٩٠۵ تومان معامله شد.

افزایش قیمت ارز و طلا در ایران درحالی است که دیروز طرح ایران در اوپک شکست خورد و سقف تولید روزانه این سازمان در حد ۳۰ میلیون بشکه در روز ثابت ماند.

به دنبال این تصمیم اوپک، قیمت‌های جهانی نفت سقوط کرد و به کمترین سطح در چهار سال اخیر رسید.

همچنین سقوط ارزش پول ایران درحالی است که مذاکرات وین، بدون توافق جامع در زمینه پرونده هسته‌ای ایران به پایان رسید و آینده این مذاکرات نیز چندان روشن نیست.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,