Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
در اجلاس همکاری کشورهای اسلامی

«رییس جمهوری ترکیه: کشورهای غربی آرزوی مرگ ما و فرزندانمان را دارند»

2014 November 28

خبر / رادیو کوچه

 

«رجب طیب اردوغان» رییس جمهوری ترکیه، با انتقاد تند از غرب و طرفداران آن‌ها در ترکیه در یک سخنرانی در اجلاس همکاری کشورهای اسلامی، با بیان این مطلب که بدون مداخله غرب مسلمانان قادر به حل مشکلات خاورمیانه هستند، کشورهای غربی را متهم کرد که در پی غارت ثروت کشورهای مسلمان هستند.

روزنامه «حریت» چاپ آنکارا روز جمعه بیست و هشتم نوامبر نوشته است، «رجب طیب اردوغان»، رییس جمهوری ترکیه در روز پنج‌شنبه ۲۷ نوامبر، با بیان سخنان تندی علیه غرب و طرفداران فرهنگ غربی در ترکیه آن‌ها را مورد انتقاد قرار داد و گفت بیگانگان فقط به فکر پول مسلمان‌ها هستند. او گفت: «باور کنید، آن‌ها ما را دوست ندارند.»

بنابه این گزارش، «اردوغان» در دیدار با اعضای سازمان همکاری کشورهای اسلامی در استانبول، با لحنی احساسی افزود: «غربی‌ها خود را دوستان ما جلوه می‌دهند، اما آرزوی مرگ ما را دارند. آنها می‌خواهند که فرزندان ما بمیرند.»

ardoghan

آقای «اردوغان» با بیان این‌که، غربی‌ها در پی نفت، طلا، الماس و نیروی ارزان در کشورهای اسلامی هستند، تصریح کرد که کشورهای خاورمیانه قادرند که به تنهایی و بدون مداخله غرب مشکلات خود را حل کنند.

«اردوغان» همچنین خطاب به نمایندگان کشورهای شرکت‌کننده در این اجلاس گفت: «اگر ما با یکدیکر همکاری کنیم، قادر خواهیم بود که به انزوای صد ساله فلسطین پایان دهیم.»

«رجب طیب اردوغان» با اشاره به وضعیت سوریه و عراق افزود که تنها اتحاد کشورهای اسلامی می‌تواند به خونریزی در این کشورها پایان دهد.

رییس جمهوری ترکیه در سخنان روز پنج‌شنبه خود بار دیگر با تاکید بر سخنان قبلی خود مبنی بر کشف آمریکا توسط مسلمان‌ها افزود: «من تنها به این دلیل که با استناد به پژوهش‌های علمی این حرف را تکرار کرده بودم، مورد حمله رسانه‌های غربی و بیگانگانی که در صفوف ما هستند، قرار گرفتم.»

«اردوغان» در ۱۵ نوامبر گفت: «دریانوردان مسلمان در سال ۱۱۷۸ به آمریکا رسیدند… و کریستف کلمب خود به مسجدی در بالای تپه‌ای در حاشیه سواحل کوبا اشاره کرده است.» وی پیشنهاد کرد که ترکیه آماده ساختن مسجدی بر روی این تپه است.

رییس جمهوری ترکیه همچنین دوشنبه شب بیست و چهارم نوامبر در کنفرانس زنان که در استانبول برگزار شد، گفته بود که نمی‌توان زن و مرد را برابر دانست. این موضوع با طبیعت در تضاد است.

مطالب مرتبط

رییس جمهوری ترکیه می‌گوید زنان و مردان برابر نیستند

اردوغان: اولین بار مسلمانان آمریکا را کشف کردند نه کریستف کلمب

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    Iylp0N lptyqyuojycn, [url=http://lxdbylfrdjjr.com/]lxdbylfrdjjr[/url], [link=http://hjlakjmkqvaw.com/]hjlakjmkqvaw[/link], http://kkgsvetspzng.com/