Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
خبرهای ورزشی

«تغییر لوگوی رئال‌مادرید برای جلب‌نظر مسلمانان»

2014 November 29

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تغییر لوگوی رئال‌مادرید برای جلب‌نظر مسلمانان

باشگاه رئال‌‌مادرید به احترام مسلمانان علامت صلیب را از روی لوگوی خود برداشت.

به گزارش ایسنا، «فلورنتینو پرس» رییس باشگاه رئال‌‌مادرید لوگوی جدید این تیم را رونمایی کرد. تفاوت لوگوی جدید رئال‌مادرید با لوگوی قبلی آن یک صلیب است که در لوگوی جدید خبری از آن نیست.

روزنامه مارکا اسپانیا نوشت این تغییر به دلیل جلب رضایت مسلمانان انجام گرفته است.

رئال‌مادرید در طول چند سال گذشته هم‌کاری اقتصادی وسیعی را با بانک ابوظبی آغاز کرده است که طی این برنامه اقتصادی قرار است نام ورزشگاه سانتیاگو برنابئو نیز تغییر کند. تغییر لوگوی رئال‌مادرید نیز به دلیل جلب رضایت مسلمانان صورت گرفته است.

real

فلورنتینو پرس، رییس باشگاه رئال‌مادرید تغییر لوگوی این باشگاه را یک استراتژی هم‌کاری توصیف کرد و گفت: خیلی خوشحال هستم که رابطه ما با امارات روز به روز در حال گسترش است. پس از هم‌کاری‌های خوبی که بین ما و بانک ابوظبی به دست آمد، تصمیم گرفتیم برای جلب نظر مردم امارات و مسلمان‌ها صلیب را از روی لوگوی باشگاه برداریم.

روزنامه مارکا به انتقاد از تغییر لوگوی رئال پرداخته است و نوشت: باشگاه رئال‌مادرید به خاطر جلب هوادار در دنیا حاضر است هویت خود را تغییر دهد و این اصلن اتفاق خوبی نیست.

شرکت هواپیمایی امارات فصل گذشته به عنوان اسپانسر باشگاه رئال‌مادرید انتخاب شد و این شرکت سالیانه سی میلیون یورو به رئال‌مادرید پول پرداخت می‌کند.

انجام بازی‌های دوستانه و برپایی اردوی تدارکاتی در امارات یکی از اقداماتی است که رئالی‌ها قصد دارند در تابستان در برنامه خود داشته باشند.

تیم شهدای جویبار قهرمان شد

تیم شهدای جویبار ایران قهرمان اولین دوره لیگ باشگاه‌های کشتی آزاد جهان شد.

به گزارش مهر، دیدار فینالیست‌های اولین دوره لیگ باشگاه‌های جهان بین تیم‌های بیمه رازی شهدای جویبار و آمریکا در سالن حاجی‌زاده جویبار برگزار شد که تیم شهدای جویبار با برتری ۶ بر ٢ برابر حریف خود به عنوان قهرمانی دست پیدا کرد.

j

تیم بیمه رازی شهدای جویبار در اوزان ۵٧، ۶١، ۶۵ و ٧٠ موفق شد برابر تیم آمریکا پیروز شود. «عزت‌اله اکبری» در وزن ٧۴ کیلوگرم با نتیجه ١ – ٢ برابر حریفش باخت و «جواد ابربهی» در وزن ٨۶ کیلوگرم و «جمال میرزایی» در وزن ٩٧ کیلوگرم از حریفان خود پیشی گرفتند. در دیدار وزن ١٢۵ کیلوگرم هم نماینده ایران به حریف خود باخت.

در ترکیب تیم بیمه رازی جویبار حسن رحیمی، بخام گریگریوف، ماکمد قربان اوف، مهدی تقوی، عزت‌اله اکبری، جواد ابراهیمی، جمال میرزایی و سید رضایی موسوی در اوزان ۵٧، ۶١، ۶۵، ٧١، ٧۴، ٨۶، ٩٧ و ١٢۵ کیلوگرم حضور داشتند.

هم‌چنین در تیم آمریکا نیز، تونی رماس، جو کولون، رئیس هامفری، آدام هاو، دراین وین، وی ماچالاک و نیرل فورچون رقابت کردند.

ویرا ١٧ سال پس از صعود به جام‌جهانی دوباره در تهران

سرمربی سابق تیم‌ملی فوتبال ایران بامداد شنبه وارد تهران می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین؛ نام «والدیر ویرا» هیچ‌وقت از تاریخ فوتبال ایران پاک نمی‌شود. او کسی است که ایران را برای دومین بار به جام‌جهانی برد. ویرای برزیلی که بهار ١٣٧۴ به تهران آمد و سرمربیگری تیم‌ملی را قبول کرد، دو سال بعد، در هشتم آذرماه ١٣٧۶ ایران را راهی جام‌جهانی کرد.

vira

نبرد تاریخی ایران و استرالیا که کسی فکر نمی‌کرد نتیجه‌اش صعود ایران به جام‌جهانی باشد، ماندگارترین مسابقه‌ای بود که او روی نیمکت ایران نشست. در آن مسابقه سخت، ایران توانست استرالیا را کنار بزند و به جام‌جهانی صعود کند. حالا و پس از گذشت ١٧ سال از آن روز، ویرا در اولین دقایق هشتم آذرماه ١٣٩٣ که سالگرد صعود تیم‌ملی به جام‌جهانی است، وارد تهران می‌شود.

ویرا البته پیش از این هم یک‌بار برای حضور در مراسم توپ طلا به تهران آمده بود اما او این‌بار به تهران آمده تا به برنامه ورزش از نگاه دو برود و در این برنامه در مورد خاطرات صعود به جام‌جهانی صحبت کند. ویرا ٧۴ ساله، آخرین سال مربیگری خود را در فوتبال ژاپن گذراند. او در طول دوران مربیگری‌اش با لقب مرد خوش‌شانس شناخته می‌شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,