Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
در حین مراسم نمازجمعه

«حمله انتحاری به مسجدی در نیجریه باعث کشته شدن ١٢٠ نفر شد»

2014 November 29

خبر / رادیو کوچه

 

در پی دو انفجار انتحاری در حین مراسم نمازجمعه در مسجد شهر کانو، دومین شهر بزرگ نیجریه، دست‌کم ۱۲۰ تن کشته و ۲۷۰ تن زخمی شدند.

خبرگزاری «فرانسه» روز شنبه بیست و نهم نوامبر گزارش داد، روز جمعه، دو بمب‌گذار انتحاری خود را در میان نمازگزاران مسجدی در شهر کانو در نیجریه منفجر کردند و پس از آن گروهی از مردان مسلح به روی بازماندگان حادثه آتش گشودند که این رویداد، به کشته شدن دست‌کم ۱۲۰ نفر و جراحت ۲۷۰ نفر دیگر منجر شد.

این مسجد در جوار قصر «محمد سانوسی»، امیر کانو و دومین روحانی ارشد نیجریه، واقع شده است. این روحانی هفته گذشته از شهروندان خواسته بود تا برای مقابله با گروه افراطی بوکو حرام دست به سلاح ببرند.

nigeria_boko

براساس این گزارش، ساعاتی پیش از حمله به مسجد جامع کانو، یک مسجد دیگر در شهر شمالی مایدوگوری هدف حمله قرار گرفت، اما این حمله ناکام ماند.

به گفته پلیس نیجریه، پس از آن‌که دو بمب‌گذار انتحاری خود را در میان نمازگزاران منفجر کردند، افرادی نیز با سلاح ،مردمی که سعی در فرار داشتند را نشانه گرفته و کشتند.

در همین رابطه «گودلاک جاناتان»، رییس جمهوری نیجریه روز شنبه ٢٩ نوامبر، وعده داده است عاملان حمله مرگبار روز جمعه به مسجد شهر کانو را، «از زیر سنگ هم که شده» پیدا خواهد کرد.

آقای «جاناتان» در واکنش به حمله‌ای که با اسلحه و بمب به نمازگزاران انجام شد، از مردمش خواست که «با دشمن مشترک مقابله کنند.»

ایالات متحده ضمن محکوم کردن این حملات، اعلام کرده است که در جنگ مردم نیجریه با افراطی‌گری حامی آن‌ها خواهد بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,