Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
خبرهای ورزشی

«معرفی مدعیان خرید باشگاه پرسپولیس»

2014 December 01

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«معرفی مدعیان خرید باشگاه پرسپولیس»

سال‌های‌ سال است که مسوولان رده بالای ورزش کشور دم از خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس می‌زنند و حالا آنها پا را یک قدم فراتر گذاشته و از عرضه سهام این دو باشگاه در فرابورس دم می‌زنند. در چنین شرایطی برخی پرسپولیسی‌ها دست به ‌کار شده‌اند تا ۵١ درصد سهام باشگاه سرخ‌پوش پایتخت را به نام خود در بیاورند.

hedayati

هدایتی اولین گزینه

«حسین هدایتی» از زمانی‌که در دوره مدیریت «محمدحسن انصاری‌فرد» به ‌عنوان عضو هیات‌مدیره در پرسپولیس مشغول به کار شد، هیچ‌وقت علاقه‌اش به خرید امتیاز باشگاه را کتمان نکرده است. هدایتی، پس از تغییر دولت و روی کار آمدن «محمود گودرزی» به ‌عنوان وزیر ورزش چند جلسه طولانی‌مدت با «امیر‌رضا خادم»، معاون وزارت‌خانه داشت اما در این جلسات هرگز به توافق نرسید. پیشنهاد او برای خرید پرسپولیس مبلغ قابل‌ توجهی بود اما از آن‌جایی که وزارت ورزش در صدد است برای مالکان جدید هم شرط بگذارد، هدایتی ترجیح داد کنار بکشد. حالا که بحث عرضه پرسپولیس در فرابورس مطرح شده، هدایتی قطعن یکی از خریداران پر و پا قرص این باشگاه است.

siasi

سیاسی مدعی تازه وارد ورزش

روزی که «حمیدرضا سیاسی» به ‌عنوان عضو هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس مشغول به‌ کار شد، هیچ‌کس او را نمی‌شناخت. این مدیر که اولین سابقه خود در ورزش را تجربه می‌کرد، به ریاست هیات‌مدیره رسید و پس از هدایت یک سونامی در باشگاه پرسپولیس، توانست به مدیرعاملی این باشگاه نیز برسد. سیاسی چند ماهی است از جیب خود به ‌صورت هفتگی به بازیکنان حقوق می‌دهد تا توان مالی خود را به رخ بکشد و حالا او یکی از اصلی‌ترین مشتریان خرید امتیاز باشگاه پرسپولیس است. مدیرعامل کنونی باشگاه پرسپولیس در این راه چندتن از پیشکسوتان از جمله پنجعلی، کاشانی، کلانی و … را نیز هم‌راه خود کرده است.

ناشناسی از سوی امیر‌رضا خادم

«امیررضا خادم» از زمان حضور در وزارت ورزش و جوانان و به ‌ویژه از دوره‌ای که نمایندگی تام‌الاختیار وزیر ورزش را در امور سرخابی‌ها برعهده گرفت، ارادت به دوستانش را هرگز از یاد نبرده است. یکی از همین دوستان ناشناس معاون وزیر، به خادم پیشنهاد خرید پرسپولیس را داده است. درباره این فرد گفته می‌شود از مدیران رده بالای شهرداری است و هم‌چنین در دانشگاه شهید بهشتی تهران نیز تدریس می‌کند.

karimbaghri

کریم باقری، ورزشی‌ترین گزینه

شاید هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد که کاپیتان سابق پرسپولیس به قدری سرمایه داشته باشد که بتواند چند میلیارد تومان از ثروتش را صرف خرید پرسپولیس کند. «کریم باقری» که در گذشته بارها گفته بود علاقه‌ای به کارهای مربیگری ندارد و قصد دارد در امور مدیریتی حضورش در فوتبال را تمدید کند، یکی از خریداران اصلی پرسپولیس است. باور این خبر برای همگان مشکل است اما وقتی از زبان باقری این را بشنوید، بهتر می‌توانید هضمش کنید. او می‌گوید: صحبت‌هایی با مسوولان وزارت ورزش انجام دادیم تا اگر شرایط فراهم شود در مزایده باشگاه پرسپولیس شرکت کنم. هیچ‌کدام از پیشکسوتان دیگر در این راه به من کمک نمی‌کنند و شریکی ندارم. به صورت انفرادی قرار است این کار را انجام دهم. البته من آن‌قدر هم که فکر می‌کنید پولدار نیستم. به‌هرحال می‌خواهم به پرسپولیس با این کار کمک کنم.

استقرار بازرسان برای بررسی ابهامات مالی فدراسیون فوتبال

معاون توسعه ورزش‌های حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره ابهامات مالی عنوان شده در فدراسیون فوتبال از سوی یک عضو هیات‌رییسه این فدراسیون گفت: بازرسان این وزارت‌خانه برای بررسی مسایل مالی فدراسیون فوتبال از ۴ هفته پیش در آن‌جا مستقر شده‌اند.

«منصور قنبرزاده» یک عضو هیات‌رییسه فدراسیون فوتبال گفته است که ابهاماتی در گزارش‌های مالی حساب‌رسان فدراسیون فوتبال وجود دارد و مجمع یک سال قبل کمیته شش نفره‌ای را مسوول بررسی ابهامات مالی فدراسیون کرد، اما با گذشت نزدیک به یک سال و در حالی‌که به مجمع بعدی نزدیک می‌شویم هنوز هیچ مستنداتی در اختیار این کمیته قرار نگرفته است و اگر تا زمان برگزاری مجمع هم این اتفاق رخ ندهد، گزارش مالی سال ١٣٩٢ فدراسیون هم با مشکلات متعددی هم‌راه خواهد شد.

fdrasion

«نصراله سجادی» در گفت‌و‌گو با  ایرنا در خصوص سخنان برخی اعضای هیات‌رییسه فدراسیون مبنی بر این‌که فدراسیون شفافیت مالی ندارد، گفت: از چهار هفته گذشته بازرسین وزارت ورزش و جوانان در فدراسیون فوتبال مستقر شده‌اند و گزارش آنها هنوز تکمیل نشده و به طور قطع رسیدگی به این موضوع جزو وظایف ما است.

وی درباره ارسال نشدن نامه «کرانچار» به وزارت ورزش برای بررسی در شورای برون‌مرزی گفت: نامه فدراسیون فوتبال در خصوص کرانچار ظهر روز گذشته (شنبه) برای ما ارسال و مقرر شد همین امروز این موضوع در کمیته تخصصی شورای برون‌مرزی بررسی شود که به دلیل آن‌که رییس فدراسیون در خارج از کشور است این جلسه روز چهارشنبه برگزار خواهد شد.

وی اظهارداشت: این کمیته برای همه مربیان خارجی که می‌خواهند در کشور ایران مشغول به کار شوند در خصوص مسایل حقوقی، فرهنگی و سایر موارد نظر می‌دهد اما در امور فنی هیچ اظهار‌نظری نمی‌کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,