Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
فرمانده نیروی انتظامی تهران

«عاملان اسیدپاشی به دکتر سیامند انوری دستگیر شدند»

2014 December 01

خبر / رادیو کوچه

 

«حسین ساجدی» فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ از دستگیری «یک پزشک و یک دانشجو» به عنوان «دو عامل» حادثه اسیدپاشی به دکتر «سیامند انوری»، مدیر بیمارستان ضیائیان تهران، خبر داد.

«ایرنا»، خبرگزاری رسمی ایران روز دوشنبه دهم آذر ماه گزارش داده است، حسین ساجدی نیا شامگاه یک‌شنبه ۹ آذر در مصاحبه‌ای با این خبرگزاری گفته است که بر اساس بررسی‌های به عمل آمده، متهم ردیف اول اسیدپاشی، «یک پزشک» و متهم ردیف دوم نیز «دانشجو» است.

بنابه این گزارش، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ ضمن موضوی صنفی بیان کردن علت اقدام به اسیدپاشی تصریح کرده است: «براساس اقدامات و فعالیت‌های فنی و پلیسی انجام شده، دو عامل اصلی اسیدپاشی به مدیر بیمارستان ضیائیان تهران در مدت زمانی کمتر از ۲۴ ساعت از زمان وقوع حادثه دستگیر شدند.»

sajedinia

پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ایران نیز در این رابطه نوشته‌است که «طبق شواهد موجود انتقام‌جویی شخصی مهمترین علت اقدام این فرد بوده و همدست وی از نزدیکان ضارب و دانشجوی مقطع کارشناسی است.»

این منبع می‌افزاید که «سابقه رفتارهای نابهنجار قبلی فرد دستگیر شده منجر به تعلیق وی از عضویت در هیات علمی شده بود.»

دکتر «سیامند انوری»، مدیر بیمارستان ضیائیان تهران، حدود ساعت ۲۱ روز شنبه هشتم آذر، هنگام بازگشت به خانه خود توسط دو سرنشین یک موتورسیکلت هدف حمله با اسید قرار گرفت و در بیمارستان فارابی بستری شد.

«حسن هاشمی»، وزیر بهداشت، روز یک‌شنبه ۹ آذر خبر داده بود که چشم راست آقای انوری «خوب» است و چشم چپ وی نیز شنبه شب تحت عمل جراحی قرار گرفته‌است.

به گفته آقای «هاشمی» بخشی از بدن و صورت مدیر بیمارستان ضیائیان تهران دچار سوختگی شده‌است.

آقای «انوری» نیز روز یک‌شنبه نهم آذر گفته بود که عمل چشم چپش «نتیجه‌بخش و موفقیت‌آمیز» بوده و درد پوستش نیز برطرف شده‌است.

خبرگزاری «فارس»، نیز در این رابطه گزارش داده است دکتر انوری درباره عاملان این اسیدپاشی گفته است: «آرزو می‌کنم خدا آن‌ها را ببخشد، کینه‌ای از کسی به دل ندارم و شکایتی هم ندارم حتی اگر بدانم که چه کسی بوده‌است.»

حمله با اسید به رییس بیمارستانی در تهران در حالی صورت می‌گیرد که طی هفته‌های گذشته اخبار مربوط به اسیدپاشی به زنان در اصفهان و یا حملات مشابه در تهران به طور گسترده‌ای بازتاب پیدا کرده‌اند.

مطالب مرتبط

مدیر بیمارستان ضیائیان تهران مورد حمله اسیدپاشان قرار گرفت

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,